1. 3. 2017 | Milan Sochor

Demolice! Bruslaři nedali Řisutům šanci a ujali se vedení v sérii

HAVLÍČKŮV BROD - Za vyrovnaného stavu se osmifinálová série vrátila opět do Kotliny. Bruslaři chtěli navázat na předchozí vítězství z venkovního utkání a překlopit vedení na svoji stranu. Za tímto cílem šli sebevědomě hned od začátku. Brzy se dostali do vedení a před první přestávkou už měli v zádech dvoubrankový náskok. Ten v prostřední části hry ještě výrazně narostl a utkání bylo prakticky rozhodnuté. Na začátku třetí periody ještě padlo po jedné brance na každé straně, pak už se zápas ale jenom dohrával a domácí si v pohodě dokráčeli pro zasloužené vítězství. Hattrickem se blýskl Lukáš Endál, další branky přidali Tomáš Chlubna, Jakub Lacina, Michal Semrád a Miroslav Třetina. Jedinou kaňkou je, že zápas nedohráli Tomáš Chlubna s Kryštofem Kulhánkem, do příštího zápasu snad ale oba zase naskočí. Ten se odehraje už v pátek na zimním stadionu ve Slaném.

Zápas začal zostra. Šimon Náprstek nevybíravě atakoval Miroslava Dubna, za kterého se srdnatě postavil Petr Kuchta a strhla se mela. Pak už se začal hrát hokej. Jakub Lacina dal exkluzivní pas na osu hřiště, kotouč pak převzal Lukáš Endál, který se z levé strany natlačil před brankoviště a jednou rukou zakončil za Ilašenkův beton. Hosté vyráželi jenom do protiútoků, Bruslaři měli navrch. Druhá branka padla po důrazu před brankovištěm. Tomáš Chlubna si všiml, že gólman Buldoků nemá puk pod kontrolou, vypíchl mu ho, procpal mezi betony a za jeho zády ho dorazil do sítě.

Z druhé třetiny neuběhla ani minuta a už to bylo o tři góly. Lukáš Endál posunul kotouč na pravý kruh Jakubu Lacinovi, jehož nechytatelná dělovka málem protrhla síť. To bylo na Jana Ilašenka dost a v brankovišti ho vystřídal Dominik Chabr. I on ovšem brzy lovil kotouč z brány. Dvakrát během několika málo minut ho z předbrankového prostoru propálil Lukáš Endál, který pak přepočítal čepice na ledě, jelikož dovršil hattrick. Na druhé straně se pak do úniku dostal Petr Janeček, jemu ale zkazila radost tyčka domácí svatyně. A tak opět udeřilo na druhé straně, když se do puku opřel Michal Semrád a vypálil jak z děla. Řisuty se nakonec přeci jen dočkaly branky. Michal Borovanský přenechal kotouč Václavu Kolaříkovi, jehož rána mířila přesně nad Novákovu vyrážečku.

Také hned na začátku třetího dějství se měnilo skóre, a to hned dvakrát. Napřed se prosadili havlíčkobrodští hokejisté, když se puku ujal Miroslav Třetina a po jeho nádherné individuální akci zářila ze světelné tabule už sedmička. Jenže neuběhla ani minuta hry a radovali se také hosté. David Vyskočil nahrál zpoza brány Ivanu Záleskému, který se před brankovištěm dobře zorientoval a zařídil snížení. To už ale nic neřešilo, náskok Bruslařů byl luxusní. Navíc už ani žádná další branka nepadla. Zbytek utkání se spíše dohrával, tempo hry opadlo. Světlou výjimkou byl například únik Tomáše Ludvíka, ten ale hostujícího gólmana nepřelstil. Bruslařům to ale nevadilo a do kabin po zápase odjížděli s dobrým pocitem.

Havl. Brod - Řisuty

Branky a nahrávky: 4. Endál (Třetina, Lacina), 17. Chlubna (Ludvík), 21. Lacina (Endál), 27. Endál (Přidal, Třetina), 31. Endál (Kulhánek, Lacina), 34. M. Semrád, 41. Třetina – 35. Kolařík (Borovanský, Keller), 42. Záleský (Vyskočil). Rozhodčí: František Held – Pavel Mikšík, Marek Čelechovský. Vyloučení: 7:10, navíc Náprstek (RIS) 10 min OT [ZHK]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 856. Střely na branku: 41:25. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:2.

Novák (Panec) – Vala, Kulhánek, Duben "A", Lacina, Kříž, M. Semrád – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Voříšek, Kozlík, Michálek – Kuchta, Ludvík, Chlubna – Navrátil, Křížek, Beneš