10. 10. 2017 | Ladislav Vácha

Béčko doma přivítá silnou Choceň. Ukončí dlouhé čekání na body?

B-tým Havlíčkova Brodu se zatím v novém soutěžním ročníku Krajské ligy mužů Pardubického kraje trápí, když z úvodních kol nedokázal vydolovat ani jeden bodík. Svěřenci trenéra Petra Adama si chtějí napravit reputaci ve středu 11. října, kdy v Kotlině zkříží v 18:30 hole se čtvrtou Chocní. Přijďte Bruslaře podpořit, vaši pomoc budou proti silnému soupeři určitě potřebovat!

HC Spartak Choceň

Založení klubu: 1933
Stadion: Zimní stadion Choceň (kapacita 1 200 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: hcchocen.cz
Umístění v poslední sezóně: 4. místo po základní i nadstavbové části, čtvrtfinále play-off (porážka s Chrudimí 0:3 na zápasy) a 3. místo O pohár Vladimíra Martince (výhra nad Litomyšlí až v rozhodujících samostatných nájezdech)
Trenéři: Radomír Brázda

Sestava z posledního utkání: Jánský – Kousalík, Vacek, Voříšek, Březka, Jehlička, Dvořák – Zavřel, Kopečný, Král, Krejza, L. Pilař, Pochobradský, M. Pilař, Knytl, Lichtag
__________________________________________________________________________________

Chotěboř – Choceň 3:2
Choceň – Ledeč n. S. 7:4
Choceň – Litomyšl 6:4

Oba týmy jsou v naprosto odlišném rozpoložení. Havlíčkův Brod se zatím hodně trápí, když prohrál všechna tři úvodní kola a nezískal přitom ani jeden bod. Nejdříve padl po bojovném výkonu 3:5 na ledě silné Chrudimi, potom se vrátil po porážce 3:7 s prázdnou z Hlinska a naposledy smutnil po derby Vysočiny v Chotěboři. Bruslaři přitom měli zápas skvěle rozehraný a vedli už 3:0, ale své vedení trestuhodně promrhali a scénu opouštěli hodně zklamaní po prohře 3:4. „Za první dvě třetiny bych chtěl tým pochválit, ale poslední třetina byla prostě katastrofální. Hokej se musí hrát celých šedesát minut, ale my jsme ho celých šedesát nehráli, a proto Chotěboř vyhrála,“ hřímal rozzlobený brodský trenér Petr Adam.

Choceň má o poznání příjemnější starosti. Brázdova družina sice těsně prohrála úvodní zápas nové sezony v Chotěboři (2:3), ale vzápětí si spravila chuť, když doma v přestřelce skolila Ledeč nad Sázavou 7:4. V minulém kole hostil Spartak nedalekou Litomyšl a prestižní derby zvládl, když z nepříznivého stavu 3:4 utkání otočil ve svůj prospěch a zhruba s pěti stovkami fanoušků slavil triumf 6:4.

Minulé kolo Bruslařů

Místo první výhry hořká porážka. Béčko ztratilo náskok v Chotěboři

Domácí začali derby aktivně a pořádně dotírali na gólmana Folvarského, který ale předváděl skvělé zákroky. V 5. minutě šli hosté do vedení, když Jiří Přibyl vybojoval puk a při přečíslení 2 na 1 našel hůl Lukáše Valy, jenž z voleje zavěsil pod víko. V prostřední části Havlíčkův Brod zlepšil svůj herní projev a tlačil se víc do brány, což mu přineslo nadějné vedení 3:0. Nejdříve se z mezikruží prosadil Martin Hynek a brzy po něm udeřil z podobné pozice i Daniel Homola. Bruslaři na konci druhé třetiny inkasovali po zbytečné chybě v rozehrávce, kterou potrestal Luboš Dvořák.

Třetí dějství mělo pro havlíčkobrodské barvy doslova katastrofální průběh. Chotěboř hýřila aktivitou a hostům pořádně zatápěla. Brankář Folvarský dál držel nadějný náskok, ale v 54. minutě už ho překonal Tomáš Eis. Kontaktní branka Kraučukovu družinu ještě více nakopla a hned vzápětí vyrovnal Luboš Dvořák. Brodský kouč Petr Adam si vyžádal oddechový čas, ale ani ten jeho svěřencům nepomohl, když hned po vhazování vystřihl povedené sólo zakončené bombou pod břevno Vít Křesťan, jenž vystřelil svému týmu všechny tři body za těsnou výhru 4:3.

znak týmu 4 - 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 35. Dvořák (Eis), 54. Eis (Svoboda, Kopecký), 56. Dvořák (Svoboda), 56. Křesťan (Havel) – 5. L. Vala (J. Přibyl), 23. Hynek (J. Přibyl, L. Vala), 28. Homola (Pecen). Rozhodčí: David Kolář – David Urubčík, Michal Havel. Vyloučení: 4:7, navíc Křesťan (CHT) OT 10 min [NESP]. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 55:33 (17:6, 16:20, 22:7). Třetiny: 0:1, 1:2, 3:0. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 4:3.

HC Chotěboř: M. Pešek (T. Pešek) – Kopecký, Musílek, Ludvík, Krejčí, Vácha, Klofáč – Eis, Hlídek, Vlček, Nguyen, Dvořák, Křesťan, Svoboda, Pa. Mašek, Hajšman, Havel, Benjamin Činčila, Pe. Mašek, David Činčila

BK Havlíčkův Brod B: Folvarský (Hanák) – Pecen, M. Semrád, Suchý "A", Bušek "A", Motl, Bancíř, Rubner – Homola, Hlídek, Cejpek "C" – L. Vala, Hynek, J. Přibyl – Piskač, Abbrent, Křížek – M. Přibyl

Bruslaře srazil do kolen chotěbořský útočník Luboš Dvořák, který vstřelil dvě branky.
(Foto: hcchot.cz)

Minulé kolo soupeře

Choceň ovládla derby. Odpor Litomyšli zlomila ve 3. třetině

I když oba týmy začaly zápas hodně opatrně, Choceň vedla v 5. minutě díky slepeným brankám Matěje Pilaře a Marka Zavřela už 2:0. Hosté se tím však nenechali položit a ještě v úvodní dvacetiminutovce snížil při přesilovce Michal Musil. Domácí měli v prostřední části více ze hry, ale zahazovali šance a dostali od soupeře lekci z produktivity, když vyrovnal nehlídaný Ondřej Starý. Spartaku vrátil těsné vedení Petr Kousalík, ale vzápětí odpověděl Rostislav Pilavka. Jiskra nakonec dokonala ve třetí periodě obrat, když si sešteloval dobře mířidla Michal Skoumal. Zanedlouho se však postaral o vyrovnání Daniel Král, pomyslné misky vah překlopil zpět na stranu domácích ranou od modré čáry Marek Zavřel a na konečných 6:4 uzavřel při soupeřově power-play a vlastním oslabení Jan Krejza.

znak týmu 6 - 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 5. M. Pilař (Knytl), 12. Zavřel (Král), 37. Kousalík (Král), 50. Král (Voříšek), 52. Zavřel (Kousalík), 60. Krejza (Kousalík) – 15. Musil (Zahradník, Barkóci), 33. Starý (Voříšek, Skoumal), 38. Pilavka (Dvořák), 45. Skoumal (Voříšek). Rozhodčí: Pilný – Kolář, Škorpil. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 486. Střely na branku: 32:39. Třetiny: 2:1, 1:2, 3:1. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4, 6:4.

HC Spartak Choceň: Jánský – Kousalík, Vacek, Voříšek, Březka, Jehlička, Dvořák – Zavřel, Kopečný, Král, Krejza, L. Pilař, Pochobradský, M. Pilař, Knytl, Lichtag

HC Litomyšl: Klička – Polák, Bláha, Jankovský, Kovář, Šklíba, Mečiar, – Dvořák, Solnička, Novotný, Skoumal, Barkóci, Zahradník, Bor, Voříšek, Vomočil, Pilavka, Budina, Lustyk, Musil

Takhle se hokejisté Chocně radovali po jedné z branek v derby proti Litomyšli.
(Foto: hcchocen.cz)