24. 10. 2017 | Ladislav Vácha

Brod se vydá na horký led David Servisu. Obstojí v další zkoušce?

Havlíčkobrodští hokejisté už za sebou mají první čtvrtinu základní části, po níž se vyhřívají na čele tabulky skupiny Střed. Už ve středu 25. října vstoupí do té druhé, a to odvetou na ledě týmu HC David Servis České Budějovice. Už teď je jisté, že svěřence trenéra Václava Adama nečeká vůbec nic lehkého. Jihočeši jsou v domácím prostředí velmi silní, dokázali zde zatím pokaždé bodovat a v Hokejovém centru Pouzar získali hned 10 ze svých jedenácti bodů. Držte Bruslařům palce a přijeďte je podpořit! Úvodní buly proběhne v 18:00.

HC David Servis České Budějovice

Založení klubu: 1990
Stadion: Hokejové centrum Pouzar (kapacita 300 míst)
Klubové barvy: bílá, červená a modrá
Webové stránky klubu: hcdavidservis.cz
Umístění v poslední sezóně: 9. místo po ZČ
Trenéři: Milan Kupka, Jiří Fedur

Sestava z posledního utkání: Dudáček (Spáčil) – Michal, Ferka, Babchuk, Macháček, J. Kříž, Radoš, Škopek, L. Kříž – Stodolovský, Šulčík, Rousek, Ferebauer, Zayml, Trummer, Volf, Sumerauer
__________________________________________________________________________________

HC David Servis České Budějovice x BK Havlíčkův Brod

3–0–2–4 bilance 7–0–1–1
6., 11 bodů umístění 1., 22 bodů
36:36 skóre 58:22
8:1 (Nymburk, doma) nejvyšší výhra 14:3 (Pelhřimov, doma)
0:7 (Havlíčkův Brod, venku) nejvyšší prohra 3:6 (Žďár nad Sázavou, venku)
Roman Šulčík – 14 bodů (6+8) nejproduktivnější hráč Jan Milfait – 25 bodů (12+13)
Roman Šulčík – 6 gólů nejlepší střelec Jan Milfait – 12 gólů
Roman Šulčík – 8 asistencí nejlepší nahrávač Jan Milfait – 13 asistencí
Lukáš Kříž – 7 bodů (3+4) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 14 bodů (4+10)
Milan Dudáček 3,75 (8 zápasů)
Petr Spáčil 6,00 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,43 (8 zápasů)
David Marek 1,44 (2 zápasy)
Tábor – David Servis 4:3
David Servis – Pelhřimov 8:4
Klatovy – David Servis 6:5p
David Servis – Písek 3:4sn
Žďár n. S. – David Servis 3:2

David Servis patří mezi velmi mladé kluby, neboť byl založen teprve v roce 1990. Do historie oddílu se zapsala zlatým písmem sezona 2015/2016, v níž Jihočeši naprosto ovládli krajskou soutěž. Za celý soutěžní ročník prohráli jen dva zápasy (3:4 v Humpolci a 3:4 v Českém Krumlově), v kvalifikaci o 2. ligu si pohráli s Louny a Letňany a ve velkém finále přeskočili i poslední překážku v podobě Mělníku. Zaslouženě tak slavili postup do třetí nejvyšší tuzemské soutěže. V minulém soutěžním období získal celek z Českých Budějovic v základní části 27 bodů a s přehledem uhájil druholigovou příslušnost, když ve skupině Střed obsadil s osmibodovým náskokem na poslední Jindřichův Hradec předposlední 9. příčku.

Jasnou jedničkou v brankovišti je jednadvacetiletý gólman Milan Dudáček, který odchytal osm z devíti dosavadních kol. Jeden start má na kontě jeho kolega Petr Spáčil, jenž se postavil do branky ve třetím kole na ledě Moravských Budějovic. Stěžejním defenzivním pilířem je Lukáš Kříž, se sedmi kanadskými body (3+4) nejproduktivnější obránce týmu. Za ním následují Petr Škopek (1+2), jenž rovněž odehrál všech devět dosavadních utkání. Trenéři jen jednou postrádali Jana Radoše (0+2), všech devět duelů absolvovali z beků také Nazarij Babčuk (0+1) a Michal Michal (0+0). Do předešlých dvou kol zasáhl i Jan Farka (1+0), jenž se trefil na žďárských Bouchalkách. Ofenzivu David Servisu táhne Roman Šulčík (6+8), nejproduktivnější hráč, nejlepší střelec a nejlepší nahrávač mužstva v jedné osobě. Svého kapitána zdatně doplňují Jan Trummer (4+5) a Jiří Ferebauer (4+2). Šest bodů dosud nastřádal i Štěpán Hřebejk (2+4), jenž ale naskočil jen do úvodních čtyř kol. Opomenout nesmíme ani Patrika Zaymla (1+5) nebo Jakuba Marka (1+4).

David Servis zahájil sezonu na ledě favorizovaného Havlíčkova Brodu, kde nepředvedl vůbec špatný výkon, ale i přesto padl 0:7, což je jeho dosavadní nejvyšší porážka v soutěži. Od té doby však tým ze srdce jižních Čech pravidelně boduje, přičemž je silný hlavně v domácím prostředí. Před svými fanoušky skolil za plný bodový zisk Kolín (4:1), Nymburk (8:1) i Pelhřimov (8:4). Následně bodoval i v Klatovech (5:6p) a doma s Pískem (3:4sn), v předešlém kole pořádně potrápil na Bouchalkách silné Plameny, kde prohrál těsně 2:3.

Soupiska David Servisu

(Video: hcdavidservis.cz)

Kdo může patřit mezi klíčové hráče soupeře?

Milan Dudáček (B)

Jednadvacetiletý gólman prošel mládeží Tábora a Třince. V sezoně 2015/2016 se dočkal velkého úspěchu, když jako jednička juniorky Ocelářů slavil zisk mistrovského titulu. Před minulou sezonou zamířil do Moravských Budějovic, kde jako jednička odchytal většinu zápasů a naskočil i do prestižního play-off. Zatím je jasnou jedničkou David Servisu a na jeho dobrých výkonech má velký podíl. Dosud zasáhl do osmi zápasů z devíti.

Lukáš Kříž (O)

Čtyřiadvacetiletý obránce prošel mládeží mateřských Českých Budějovic, přičemž hrál i za reprezentaci do 18, 19 a 20 let. Dostal se i do A-týmu Motoru, odkud vypomáhal Písku, Mostu, Táboru a Jindřichovu Hradci. Předešlý soutěžní ročník strávil ve slovenské Žilině a nyní je velkou oporou David Servisu. Se sedmi body (3+4) je nejproduktivnějším bekem Jihočechů.

Roman Šulčík (Ú)

Jednatřicetiletý útočník spojil svou dosavadní kariéru s jihočeskými kluby. Hrál za starší dorost Veselí nad Lužnicí, po čemž působil ve 2. lize jako hráč Strakonic, Jindřichova Hradce a Tábora. Dres David Servisu obléká od sezony 2013/2014 a klubu výrazně pomohl i k historickému postupu do 2. ligy. Pravidelně sbírá spoustu bodů, kraluje kanadskému bodování Jihočechů a na hrudi nosí kapitánské céčko.

(Foto: hcmotor.cz, hcdavidservis.cz)

Písek Bruslaře hodně trápil, vítězný gól dal ve 2. třetině Endál

Havlíčkův Brod začal skvěle a už v 5. minutě šel do vedení, když po vhazování vypálil bývalý písecký hráč Jakub Šuhaj a zavěsil pod víko. Domácí však bleskově odpověděli. Od modré čáry vypálil Aleš Suda a perfektní teč předvedl kanonýr David Ciboch. Bruslaři si však brzy vzali vedení zpět, a to díky využité přesilovce. Ránu Tomáše Semráda šikovně usměrnil za Štekrova záda Patrik Přidal. Jihočeši ale naskočili do prostřední části nejlépe, jak mohli, a bylo znovu vyrovnáno. Václav Pouch přihrál Robinu Medkovi, jenž vstřelil svůj premiérový gól v barvách Písku.

Hosté dlouho nemohli překonat gólmana Štěkra, podařilo se jim to až v úplném závěru druhé třetiny. Od Jiřího Vašíčka přebral puk Lukáš Endál, předvedl svou vyhlášenou individuální akci, když se po křídle protáhl až před bránu a přišpendlil kotouč nad Štekrovo rameno. Hokejisté z Vysočiny nechtěli ve třetím dějství udělat chybu, ale i přesto dokázali zpečetit svou výhru. V 57. minutě vykouzlili parádní souhru Miroslav Třetina a Luboš Voříšek, na jejímž konci druhý jmenovaný chladnokrevně skóroval.

znak týmu 2 - 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Ciboch (Suda, Koupal), 22. Medek (Pouch, Červinský) – 5. Šuhaj (Voříšek), 11. Přidal (T. Semrád, Vašíček), 40. Endál (Vašíček, Třetina), 57. Voříšek (Třetina). Rozhodčí: Velčovský – Oudes, Vavruška. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 421. Střely na branku: 26:35 (8:19, 9:11, 9:5). Třetiny: 1:2, 1:1, 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

IHC Písek: Štekr – Parýzek, Polata, Hanus, Suda, Herr, Červinský, Turek, Pavlíček – Sýbek, Pouch, Pašek, Koupal, Vlk, Ciboch, Drda, Medek, A. Novák, Strnad, Jiřinec, Rod

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž, M. Semrád – Endál, Třetina, Přidal – Šuhaj, Michálek, Voříšek – Kuchta, Kozlík, Beneš – Ludvík

Písek Bruslaře pořádně potrápil, ale papírový favorit nakonec urval všechny 3 body.
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

David Servis sahal na Bouchalkách po bodu, nakonec těsně padl

Plameny prožily pohádkový vstup do utkání, když v 5. minutě po nacvičeném signálu po buly obkroužil soupeřovu bránu starší dorostenec Jaromír Pytlík a svou ranou vymetl horní roh brány. Hosté postupem času čím dál víc tlačili na útočnou pilu, jež nakonec domácí řízla. Od modré čáry vypálil Jan Farka a jeho povedený projektil se zastavil až v síti. Žďár nad Sázavou potom doplatil na nevyužívání šancí a Jihočeši dokonali obrat, když se trefil přesně do černého Roman Šulčík. Konečného družina ale okamžitě vyrovnala, když se bekhendovou střelou prosadil aktivní David Vítek. Plameny nakonec získaly všechny tři důležité body, které jim při přesilovce vystřelil přesným příklepem z kruhu Petr Štěpánek.

znak týmu 3 - 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 5. Pytlík (Štěpánek), 29. Vítek D. (Štěpánek), 47. Štěpánek (Pleva) – 18. Farka (Sumerauer), 28. Šulčík (Trummer). Rozhodčí: Vrba – Musil, Roupec. Vyloučení: 5:8, navíc L. Kříž (DCB) OT 10 min. [HRUB]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 678. Střely na branku: 39:22 (14:10, 16:8, 9:4). Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř (Sláma) – Pleva, Lojek, Staněk, Smejkal, Marek, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Kunstmüller, Gregar, Kuřítko, Bureš, L. Jícha, Beneš, Střecha, Krupka, Pytlík, Nagy, Nečas

HC David Servis České Budějovice: Dudáček (Spáčil) – Michal, Ferka, Babchuk, Macháček, J. Kříž, Radoš, Škopek, L. Kříž – Stodolovský, Šulčík, Rousek, Ferebauer, Zayml, Trummer, Volf, Sumerauer

(Video: hokejzr.cz)

Úvodní zápas z říše snů, aneb David Servis neměl šanci

Úvod duelu byl zpočátku nervózní a bylo to vidět i na ledové ploše, když puky létaly, kam chtěly. Prvotní šanci si vytvořili havlíčkobrodští hokejisté, konkrétně v úniku Přidal, který ale na Dudáčka nevyzrál. O pár minut později už byl Patrik Přidal přesnější v zakončení a zaznamenal první gól v nové sezóně. Bruslaři moc nepouštěli David Servis do útočného pásma, ba naopak to byli domácí, kteří přidali další branku. Ve slibné šanci byl faulován Třetina a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se postavil sám Miroslav Třetina a s noblesou zakončil nájezd střelou nad beton. Do konce první části se prosadil ještě z dorážky Luboš Voříšek.

Ve druhé periodě to byli opět Bruslaři, kteří navýšili skóre. Nejprve se krásnou střelou o tyč zapsal do listiny střelců Tomáš Semrád a za pár minut na něj navázal Patrik Přidal. David Servis se v útočném pásmu moc neohřál a prohrával po dvou třetinách 0:5. Do třetího dějství vstoupili lépe hosté, kteří zahrozili. Štěpán Hřebejk už chtěl zasunout puk do prázdné svatyně, ovšem zákrok večera si připsal Čeněk Novák! Bruslaři dodrželi normu a zatížili gólový účet hostů o další dvě branky. Jakub Šuhaj nabil Luboši Voříškovi, který se z první trefil přesně. Na Voříškovu trefu zareagoval ještě obránce Tomáš Semrád, jenž těžil z dobré práce Jiřího Vašíčka. Domácí tým vyhrál v premiéře vysoko 7:0.

znak týmu 7 - 0 znak týmu

Branky a nahrávky: 8. Přidal (Třetina, Havlík), 15. Třetina (TS), 19. Voříšek (Kulhánek, Vala), 25. T. Semrád (Endál, Ludvík), 34. Přidal (T. Semrád, Třetina), 50. Voříšek (Šuhaj, Kulhánek), 54. T. Semrád (Vašíček, Přidal). Rozhodčí: Filip Vrba – Pavel Mikšík, Roman Komínek. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 696. Střely na branku: 42:22 (12:7, 18:2, 12:13). Třetiny: 3:0, 2:0, 2:0. Průběh utkání: 7:0.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Balgalvis, Havlík, M. Kříž, M. Semrád – Endál, Třetina "C", Přidal – Šuhaj, Milfait "A", Voříšek – Pipek, Szilva, Kozlík – Kuchta, Ludvík, Chlubna

HC David Servis České Budějovice: Dudáček (Spáčil) – Škopek, Žáček, Macháček, L. Kříž, Michal, Radoš, Babčuk, Svoboda – Šulčík "C", Ferebauer, Benda, Bílek, Trummer, Zayml, Mrkvička, Sumerauer, Hřebejk, Stodolovský, Volf

Obránce Tomáš Semrád proti David Servisu zářil. Vstřelil dvě branky a na jednu přihrál.

...Bruslaři mají nejlepší skóre z celé 2. ligy (58:22, +36)?

...Havlíčkův Brod vyhrál s David Servisem všech pět dosavadních vzájemných zápasů a inkasoval v nich dohromady jen 6 branek?

...David Servis má společně s Trutnovem jako jediný tým 2. ligy naprosto vyrovnané skóre (36:36)?

...Jihočeši mají zatím ve skupině Střed společně s Táborem 3. nejproduktivnější útok (36 branek)?

...David Servis je na druholigové scéně teprve od předchozí sezony 2016/2017?

...jednadvacetiletý gólman Petr Spáčil, který kryje záda českobudějovické jedničce Milanu Dudáčkovi, působil i v Havlíčkově Brodě?

Jednadvacetiletý brankář Petr Spáčil (vlevo) dříve působil i v Havlíčkově Brodě.