4. 12. 2017 | Ladislav Vácha

Bruslaři doma přivítají David Servis. Uhájí znovu nedobytou Kotlinu?

Havlíčkobrodští hokejisté dál kosí své soupeře jako na běžícím pásu. Vyhráli už osmkrát v řadě a stále neskutečně válí v domácím prostředí, kde skolili všech devět soupeřů ze skupiny Střed a nedovolili jim získat ani jeden bod! Ve středu 6. prosince vyzvou v Kotlině na souboj HC David Servis České Budějovice, čímž vstoupí do druhé poloviny základní části. Osmým Jihočechům mají co oplácet, protože minulý vzájemný zápas pod Černou věží prohráli těsně 6:7. Přijďte Bruslaře podpořit, začínáme v 18:00!

HC David Servis České Budějovice

Založení klubu: 1990
Stadion: Hokejové centrum Pouzar (kapacita 300 míst)
Klubové barvy: bílá, červená a modrá
Webové stránky klubu: hcdavidservis.cz
Umístění v poslední sezóně: 9. místo po ZČ
Trenéři: Jiří Fedur

Sestava z posledního utkání: Dudáček (Němec) – L. Kříž, J. Kříž, Michal, Škopek, Farka, Babchuk, Macháček – Šulčík Trummer, Marek – Ferebauer, Zayml, Bárta – Vylíčil, Volf, Sumerauer – Stodolovský, Radoš, Zich
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HC David Servis České Budějovice

14–1–1–2 bilance 5–1–3–10
1., 45 bodů umístění 8., 20 bodů
109:48 skóre 67:82
14:3 (Pelhřimov, doma) nejvyšší výhra 8:1 (Nymburk, doma)
3:6 (Žďár nad Sázavou, venku) nejvyšší prohra 0:7 (Havlíčkův Brod, venku)
Jan Milfait – 37 bodů (16+21) nejproduktivnější hráč Roman Šulčík – 22 bodů (8+14)
Lukáš Endál – 18 gólů nejlepší střelec Jan Trummer – 11 gólů
Miroslav Třetina – 24 asistencí nejlepší nahrávač Roman Šulčík – 14 asistencí
Tomáš Semrád – 24 bodů (5+19) nejproduktivnější obránce Lukáš Kříž – 11 bodů (4+7)
Čeněk Novák 2,58 (16 zápasů)
David Marek 2,36 (4 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Milan Dudáček 3,94 (17 zápasů)
David Servis ČB – Žďár n. S. 4:6

David Servis patří mezi velmi mladé kluby, neboť byl založen teprve v roce 1990. Do historie oddílu se zapsala zlatým písmem sezona 2015/2016, v níž Jihočeši naprosto ovládli krajskou soutěž. Za celý soutěžní ročník prohráli jen dva zápasy (3:4 v Humpolci a 3:4 v Českém Krumlově), v kvalifikaci o 2. ligu si pohráli s Louny a Letňany a ve velkém finále přeskočili i poslední překážku v podobě Mělníku. Zaslouženě tak slavili postup do třetí nejvyšší tuzemské soutěže. V minulém soutěžním období získal celek z Českých Budějovic v základní části 27 bodů a s přehledem uhájil druholigovou příslušnost, když ve skupině Střed obsadil s osmibodovým náskokem na poslední Jindřichův Hradec předposlední 9. příčku.

Mezi tyčemi dostává jednoznačně nejvíce prostoru jednadvacetiletý gólman Milan Dudáček, jenž zatím odchytal 17 zápasů. Dva starty si připsal talentovaný mladík David Němec a jednou naskočil do hry exbrodský Petr Spáčil. Stěžejní postavou defenzivy je Lukáš Kříž, s jedenácti kanadskými body (4+7) nejproduktivnější obránce týmu. Stálicemi zadních řad jsou také Michal Michal (2+2), zkušený Petr Macháček (1+2), Petr Škopek (1+2), Jan Radoš (0+3) nebo Nazarij Babčuk (1+1). Kanadskému bodování Jihočechů vládne Roman Šulčík (8+14), jenž je i nejspolehlivějším nahrávačem. Nejlepším střelcem Servismanů je Jan Trummer (11+7), přes 10 bodů už zaznamenali také Patrik Zayml (4+9) a Jiří Ferebauer (6+6). Broďáci si musí dát pozor i na Jakuba Marka (3+5), Adama Vylíčila či Lukáše Sumerauera (oba 4+2).

Svěřenci trenéra Jiřího Fedura sice schytali v úvodním kole výprask 0:7 v Havlíčkově Brodě, ale v dalších zápasech si vedli dobře. Z úvodních deseti kol bodovali hned šestkrát, když doma porazili Kolín (4:1), Nymburk (8:1), Pelhřimov (8:4) a překvapivě i Bruslaře (7:6), jeden bod přitom ukořistili v Klatovech (5:6p) a v domácím prostředí s Pískem (3:4sn). Potom sice vyšel David Servis třikrát bodově naprázdno, ale v poslední době už se mu daří znovu lépe. Před svými fanoušky urval cenný bod s Táborem (2:3sn) a vyšlápl si na Klatovy (5:4p), zvládl také důležitou bitvu v Pelhřimově (6:4). V předchozích dvou kolech však nerozšířil svou bodovou sbírku, když se vracel s nepořízenou z Písku (5:8) a na svém ledě i přes skvělý začátek podlehl Žďáru nad Sázavou (4:6). Týmu patří v desetičlenné skupině Střed 8. místo.

Soupiska David Servisu

Bruslaři nedali v úvodním kole David Servisu šanci. V Kotlině mu nasázeli sedmičku!

Kdo patří mezi klíčové hráče soupeře?

Lukáš Kříž (O)

Čtyřiadvacetiletý obránce prošel mládeží mateřských Českých Budějovic, přičemž hrál i za reprezentaci do 18, 19 a 20 let. Dostal se i do A-týmu Motoru, odkud vypomáhal Písku, Mostu, Táboru a Jindřichovu Hradci. Předešlý soutěžní ročník strávil ve slovenské Žilině a nyní je velkou oporou David Servisu. S jedenácti body (4+7) je nejproduktivnějším bekem Jihočechů.

Jan Trummer (Ú)

Třiadvacetiletý útočník prošel mládeží mateřského Motoru, kde na sebe pravidelně upoutával pozornost skvělou produktivitou. V sezoně 2012/2013 poprvé nastoupil mezi dospělými, když vypomáhal tehdy druholigovému Jindřichovu Hradci. Hned v dalším ročníku se vydal poprvé do zahraničí, v týmu Kristall Berdsk hrál MHL. U David Servisu působí už třetí sezonu v řadě a zatím je nejlepším střelcem.

Roman Šulčík (Ú)

Jednatřicetiletý útočník spojil svou dosavadní kariéru s jihočeskými kluby. Hrál za starší dorost Veselí nad Lužnicí, po čemž působil ve 2. lize jako hráč Strakonic, Jindřichova Hradce a Tábora. Dres David Servisu obléká od sezony 2013/2014 a klubu výrazně pomohl i k historickému postupu do 2. ligy. Pravidelně sbírá spoustu bodů, kraluje kanadskému bodování Jihočechů a na hrudi nosí kapitánské céčko.

(Foto: hcmotor.cz, jchokej.cz, hcdavidservis.cz)

Brod nedopustil žádné překvapení. Písku doma nadělil kanára

Havlíčkův Brod dával už od začátku jasně najevo, kdo bude na ledě pánem. Už ve 2. minutě dostal nabito na modrou čáru David Vala a jeho dělovka z voleje skončila za Křížovými zády. Zanedlouho narýsoval Jiří Vašíček geniální křížnou nahrávku Lukáši Endálovi, jenž skóroval ze své oblíbené pozice v mírném úhlu na pravé straně. Před první sirénou udeřili domácí ještě jednou, když Jan Milfait našel před brankovištěm Luboše Voříška a ten šikovnou tečí usměrnil kotouč mimo Křížův dosah. Parta z Kotliny úřadovala i po přestávce. Krásnou akci celého prvního útoku korunoval gólem po rychlé střele do odkryté brány Lukáš Endál a po vydařeném bekhendovém blafáku se ve 29. minutě radoval i Patrik Přidal. Poslední slovo si vzal stylově Lukáš Endál, jenž dorážkou do odkryté brány završil svůj hattrick.

znak týmu 6 - 0 znak týmu

Branky a nahrávky: 2. Vala (Voříšek), 6. Endál (Vačíček, T. Semrád), 12. Voříšek (Milfait, Endál), 21. Endál (Třetina, Přidal), 29. Přidal (Endál, T. Semrád), 31. Endál (Vašíček, Přidal). Rozhodčí: Michal Maršálek – Jan Kleprlík, Jan Vašíček. Vyloučení: 4:3, navíc Pašek (PIS) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 751. Střely na branku: 30:26 (15:9, 9:9, 6:8). Třetiny: 3:0, 3:0, 0:0. Průběh utkání: 6:0.

BK Havlíčkův Brod: Marek (Č. Novák) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Balgalvis, M. Kříž, Hrabaň – Endál, Třetina "C", Přidal – Šuhaj, Milfait "A", Voříšek – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík

IHC Písek: R. Kříž (Štekr) – Hanus "A", Hřebíček, Červinský, Suda, Polata "A", Turek – Sýbek "C", Ciboch, Koupal, Vlk, Medek, Rod, Strnad, A. Novák, Duchoň, Pašek

(Video: Ondřej Rázl)

Plameny se oklepaly z hororového začátku a vyloupily David Servis

Tak výborný vstup do zápasu si určitě domácí nepředstavovali. Ve 2. minutě došťouchal puk za brankovou čáru Jiří Bárta, i když gólman Řehoř už zřejmě měl puk pod kontrolou. Maskovaná opora Plamenů protestovala a byla rozhodčím předčasně vykázána do sprch. Mezi tyče tak musel Jiří Sláma, ale hned kapituloval, když Sumerauerovo nahození šikovně tečoval Patrik Zayml. A aby toho nebylo na hosty málo, za protesty po jejich neuznaném gólu byl vyloučen do konce zápasu i Martin Kuřítko. Parta z Bouchalek ale poměrně rychle vyrovnala, když brankáře Dudáčka prostřelil pod vyrážečku Tomáš Střecha a z mezikruží smazal žďárskou ztrátu Martin Pleva. V úvodu prostřední části dokonal obrat Tomáš Střecha, a i když se o rychlé vyrovnání postaral po forhendové kličce Jan Trummer, vrátil hokejistům z Vysočiny vedení skvěle hrající kapitán Martin Pleva, jenž ve třetí periodě zkompletoval hattrick. Po povedené ráně z mezikruží přidal pojistku Lukáš Bureš a Michal Michal už tak jen kosmeticky upravil skóre na 4:6.

znak týmu 4 - 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 2. Bárta, 3. Zayml (Sumerauer), 24. Trummer (Vylíčil), 56. Michal (Vylíčil, Bárta) – 9. Střecha (Lojek, Kovářů), 12. Pleva (Střecha, Kovářů), 23. Střecha (Kolda, Krupka), 27. Pleva (Štěpánek), 46. Pleva (Bureš), 54. Bureš (Jícha). Rozhodčí: Mertl – Vavruška, Oudes. Vyloučení: 6:5, navíc Řehoř a Kuřítko (oba ZNS) 10 min. OT + OK [NESP]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 28:32 (8:11, 11:9, 9:12). Třetiny: 2:2, 1:2, 1:2. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:6, 4:6.

HC David Servis České Budějovice: Dudáček (Němec) – L. Kříž, J. Kříž, Michal, Škopek, Farka, Babchuk, Macháček – Šulčík Trummer, Marek – Ferebauer, Zayml, Bárta – Vylíčil, Volf, Sumerauer – Stodolovský, Radoš, Zich

SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř (od 2. Sláma) – Marek, Kolda, Sedláček, Beneš, Lojek, Pleva, Hort – Gregar, Kovářů, Pytlík – Nečas, Kunstmüller, Bureš – Krupka, Jícha, Kuřítko – Vítek, Štěpánek. Stehlík – Střecha

David Servis doma rychle vedl nad Plameny 2:0, nakonec však nezískal ani bod.
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Brod po divoké střelce podlehl David Servisu. Pokazil 3. třetinu

Domácí začali skvěle a už ve 2. minutě šli do vedení zásluhou Nazarije Babčuka, jenž se trefil od modré čáry. Hosté však odpověděli při využité přesilovce trefou Jakuba Šuhaje a obrat dokonal při oslabení hezkým sólem Filip Beneš. Prostřední část byla neuvěřitelně divoká. Po buly vyrovnal Roman Šulčík, ale Bruslařům vrátil po úniku vedení Jan Milfait. Z mezikruží vyrovnal Lukáš Kříž, jenže vzápětí se ujala dorážka Lukáše Endála. Po povedeném kontru srovnal stav Jiří Ferebauer, ale potom vyslal dvě povedené střely brodský kapitán Miroslav Třetina a parta z Kotliny vedla po dvou třetinách 6:4. Poslední dějství se však Havlíčkovu Brodu vůbec nepovedlo, když třikrát inkasoval. Servismani tak po brance Jana Trummera a dvou gólech z hole Patrika Zaymla slavili těsné vítězství 7:6.

znak týmu 7 - 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 2. Babčuk (Bárta), 23. Šulčík (J. Marek, Radoš), 25. Kříž (Šulčík, J. Marek), 27. Ferebauer (Hřebejk), 41. Trummer (Šulčík), 45. Zayml (Macháček, Michal), 52. Zayml (Hřebejk) – 7. Šuhaj (Kulhánek), 14. Beneš (Kuchta), 24. Milfait (Endál), 26. Endál (Vala, Přidal), 28. Třetina (Endál, T. Semrád), 37. Třetina (Přidal, Vašíček). Rozhodčí: Rudolf Volf – Tomáš Samuel, Josef Mertl. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 173. Střely na branku: 35:53 (8:17, 12:26, 15:12). Třetiny: 1:2, 3:4, 3:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:6, 7:6.

HC David Servis České Budějovice: Dudáček (Spáčil) – Radoš, L. Kříž, Michal, Macháček, Babčuk, Škopek, J. Kříž – Šulčík "C", J. Marek, Trummer, Rousek, Ferebauer "A", Zayml, Hřebejk, Vylíčil, Bárta, Volf, Sumerauer

BK Havlíčkův Brod: D. Marek (od 45. Novák) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, M. Kříž, Balgalvis – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Milfait "A", Šuhaj – Michálek, Kozlík, Beneš – Kuchta, Ludvík

Miroslav Třetina se trefil na ledě David Servisu hned dvakrát, k bodům to však nevedlo.

...David Servis je společně se Žďárem nad Sázavou jediným týmem, který v této sezoně dokázal porazit Bruslaře už v základní hrací době (v 10. kole doma 7:6)?

...Havlíčkův Brod zatím nastřílel nejvíce branek v celé soutěži (109) a může se pyšnit nejvyšším průměrem vstřelených gólů na jeden zápas (6,06)?

...Jihočeši mají společně s Klatovy ve skupině Střed nejhorší bilanci z venkovních zápasů (4 body)?

...Bruslaři s David Servisem v domácím prostředí dosud neztratili ani bod?

...tým z Českých Budějovic inkasuje na hřištích soupeřů v průměru 5 branek na zápas?

Lukáš Endál už je s 18 trefami nejlepším střelcem Bruslařů. Proti Písku vstřelil hattrick.