22. 10. 2016 | Richard Wagner

Bruslaři lámou rekordy! Třetina může dnes přepsat historické tabulky!

HAVLÍČKŮV BROD - Zlomení rekordu v počtu bodů zapsaných v havlíčkobrodském dresu viselo na vlásku už na počátku sezony. Vás, fanoušky, jsme o tom ale informovat nechtěli, aby nebyl na naší první lajnu přehnaný tlak. Jenže to jsme ještě netušili, jakou chytí fazónu. Kapitánu Bruslařů chybělo k zisku historického rekordu šestnáct bodů. A ejhle, ono je teprve osmé kolo a najednou chybí jen ten jeden jediný. S velkou pravděpodobností se jej nejproduktivnější Bruslař v této sezoně dočká už dnes na píseckém ledě. A o jaký rekord vůbec jde? Na to se podíváme níže, kde se navíc dozvíme, že Třetina není jediný, který svým výkonem atakuje jubileum.

Kapitánova třístovka

„Superstar“, jak se Třetinovi přezdívá, má na dosah zisk svého třístého bodu v základní části v dresu Havlíčkova Brodu, díky kterému překoná kanonýra Richarda Cachnína, se kterým vybojoval v roce 2006 pro Brod první ligu. Třetina svým bodovým zápisem překoná klubový rekord v počtu získaných bodů v áčku v rámci novodobé historie klubu (statistiky počítány oficiálně od roku 1993-94, kdy tým postoupil do 1. ligy). Ten doposavad činil 299 bodů, které měl na kontě již zmíněný „Cemba“. Třetina vyrovnal současný rekord asistencí na rozhodující gól proti Moravským Budějovicím. Zároveň se v tomto zápase dostal do čela nejlepších nahrávačů a jen pár branek jej dělí od toho, aby začal držet primát i mezi střelci. Navíc, vydrží-li mu v letošní sezoně apetit a vyhnou se mu zranění, může zakulatit i svůj počet startů za Rebely a BK v základní části. Nyní mu chybí pětadvacet špílů k tomu, aby dovršil čtyři sta odehraných utkání.

Oba tahouni slaví společně jednu z branek svého týmu v loňském play-off s Pískem.
(Foto: Luboš Vácha)

Svá čísla kulatí i Endál

Druhým špílmachrem, který přepisuje čísla v tabulkách, je Lukáš Endál. Když fanoušci v souboji s Žihadly oslavovali první gól našeho týmu oblíbeným pokřikem „Endy gól, Endy gól!“, netušili, že je to pro brodského kanonýra předposlední krůček k zakulacení svého zisku v dresu týmu z Kotliny. Jen co utichla na tribunách vlna nadšení z úvodní trefy, zavěsil ranou od modré Semrád a Endál mohl slavit. To on mu totiž namazal na střelu. Dvoustý bod pro loňského nejproduktivnějšího hráče. To by v tom byl arciďábel, aby to byla jediná meta, které může Endál letos dosáhnout. Stejně jako u Třetiny se jedná o počet odehraných zápasů. Brysknímu střelci chybí do tří set startů v základní části za Rebely a BK pouhých osmnáct zápasů!