20. 2. 2017 | Ladislav Vácha

Generálka na play-off! Rozsypou Bruslaři v Kotlině osmý Písek?

Uteklo to jako voda! Havlíčkův Brod uzavře ve středu 22. února základní část, když v 18:00 zkříží v Kotlině hole s osmým Pískem. Bruslaři mají co napravovat, protože obě předešlá utkání prohráli a nezískali v nich ani bod. Neúspěšná derby Vysočiny potřebují hodit za hlavu, už v sobotu totiž na svém ledě zahájí důležité osmifinále play-off proti houževnatým Řisutům. Broďáci budou ve 36. kole proti Jihočechům jasným papírovým favoritem, ale rozhodně nesmějí nic podcenit. Nenechte si zápas ujít a přijďte brodským hokejistům fandit!

IHC Písek

Počátky hokeje: 1902
IHC Písek založen: 1990 sloučením VTJ a JITEX Písek
Stadion: Zimní stadion Písek (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: žlutá a modrá
Webové stránky klubu: ihcpisek.cz
Umístění v poslední sezóně: 10. místo po ZČ, předkolo play-off (porážka 0:2 na zápasy s Havlíčkovým Brodem)
Trenér: Karel Slabý

Sestava z posledního utkání: Kadlec (39. Hauser) – Procházka "C", Hřebíček "A", Červinský, Pavlíček, Suda, Dvořák – Pašek, Koupal, Sýbek "A", Bárta, Drda, Šuhaj, Jiřinec, Rod, Strnad, Homolka
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x IHC Písek

22-3-2-8 bilance 8-3-4-20
1., 74 bodů umístění 8., 34 bodů
172:106 skóre 126:166
8:0 (Tábor, doma) nejvyšší výhra 11:4 (Kolín, doma)
5:8 (Tábor, venku) nejvyšší prohra 0:7 (Kolín, venku)
Miroslav Třetina – 82 bodů (27+55) nejproduktivnější hráč Filip Vlček – 42 bodů (17+25)
Miroslav Třetina – 27 gólů nejlepší střelec Jan Sýbek – 21 gólů
Miroslav Třetina – 55 asistencí nejlepší nahrávač Filip Vlček – 25 asistencí
Tomáš Semrád – 40 bodů (10+30) nejproduktivnější obránce Pavel Procházka – 16 bodů (2+14)
Čeněk Novák 2,82 (26 zápasů)
Michael Panec 3,97 (14 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Luboš Kadlec 4,67 (21 zápasů)
Tábor – Písek 6:1

Písek prošel podobně jako Havlíčkův Brod v poslední době hektickým obdobím. I u Otavy narazili na finanční problémy a stejně jako soubor z Kotliny museli před minulou sezonou budovat kádr takřka úplně od základního kamene. Jihočeši v předešlém soutěžním období obsadili v základní části 10. příčku, jež jim jako poslednímu týmu zajistila postup do předkola play-off. Jedenáctý Trutnov tak smutnil, na hokejisty z jižních Čech ztratil pouhé čtyři body. Ve vyřazovacích bojích se parta pod vedením trenéra Karla Slabého střetla právě s Bruslaři, jimž podlehla ve vyrovnané a atraktivní sérii 0:2 na zápasy.

Jihočeši už vystřídali ve svém brankovišti pět gólmanů. Aktuální jedničkou je dvacetiletý mladík Luboš Kadlec, který má na kontě 21 startů. V poslední době mu nejčastěji kryje záda další talentovaný brankář Martin Hauser, jenž na začátku prosince oslavil teprve své 18. narozeniny. Nejzkušenějším mužem s maskou je mezi píseckými tyčemi devětadvacetiletý Václav Pipek, který však laboroval s nepříjemným zraněním. Třikrát naskočil do hry David Gába a premiéru mezi muži si odbyl v této sezoně ještě starší dorostenec Richard Kříž. Písek disponuje hodně mladou defenzivou, v níž vybočuje sedmatřicetiletý kapitán a klíčový hráč Pavel Procházka (2+14), s šestnácti kanadskými body nejproduktivnější bek. Stabilními články zadních řad jsou také mladíci Milan Hřebíček (4+5), Vladimír Hanus (4+4), Šimon Červinský (1+3) či David Koutenský (0+2). V útoku nejvíce řádí Filip Vlček (17+25), jenž vládne kanadskému bodování a je i nejlepším nahrávačem. Velmi dobře si počínají i Josef Urbanec (20+20) a nejlepší střelec Jan Sýbek (21+18). Přes 20 bodů ještě dokázali nasbírat Jakub Šuhaj (9+16), Jakub Suchan (10+13) a Václav Pašek (12+10).

Parta od nejstaršího kamenného mostu v České republice odstartovala tento soutěžní ročník nadějně. Z úvodních deseti kol hned šestkrát vyhrála, když se jí dařilo hlavně v domácím prostředí. Kolín ze svého ledu vyprovodila debaklem 11:4 a 4:3 po samostatných nájezdech přetlačila i Havlíčkův Brod. Jihočeši potom ještě bodovali na horké půdě žďárských Plamenů, ale pak jako když utne. Slabého svěřenci se začali neskutečně trápit a v současné době se zmítají v těžké krizi. Vždyť z předchozích 26 zápasů vyhráli jen pětkrát, a z toho ve dvou případech až v prodloužení! Písek je tak rád, že alespoň z poslední osmé příčky postoupil do prestižního play-off, v němž narazí na silnou Kobru Praha, suverénního vítěze západní skupiny.

Soupiska Písku

Jihočeši nejvíce sázejí na Luboše Kadlece, který ale tři předešlé duely nedochytal.

Tajenka je rozluštěna. Brod narazí v play-off na Řisuty!

Havlíčkův Brod vyhrál skupinu Střed a už zná svého soupeře pro osmifinále play-off, jímž budou Řisuty, jež obsadily ve skupině Západ 8. příčku. Bruslaři tak narazí na exbrodského útočníka Michala Borovanského, který v Kotlině působil naposledy v sezoně 2009/2010. Zajímavostí je to, že Středočechy vede z pozice hlavního trenéra čtyřnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana Martina Procházka.

Osmifinále play-off se hraje na čtyři vítězné zápasy, a to neobvyklým střídavým systémem doma – venku. To znamená, že Havlíčkův Brod odehraje první duel v sobotu doma, v pondělí pojede do Slaného, kde hraje své domácí zápasy soupeř, ve středu se představí znovu na svém ledě, a tak dále.

V brankovišti Řisut nejčastěji čaruje pětadvacetiletý gólman Jan Ilašenko.
(Foto: Petr Kraus)

Tábor nedopustil překvapení a i počtvrté ovládl derby s Pískem

Kohouti byli před prestižním jihočeským derby jednoznačným favoritem a papírové předpoklady naplňovali už v prvním dějství. V 15. minutě se opřel do puku Luboš Heršálek a jeho dělovka od modré čáry zaplula za Kadlecova záda. V poslední minutě první třetiny ohromila krásnou akcí dvojice Radek Pechánek – David Blažek a druhý jmenovaný skóroval do odkryté brány. Hokejisté od Jordánu naděje svého soupeře definitivně zadupali do země ve druhé periodě, v níž rozechvěli síťku za Kadlecovými zády hned čtyřikrát. Z dorážky se nemýlil Ondřej Liška, u tyčky nepohrdl skvělou šancí volný Radek Seidl, vynikající sólo vysekl uzdravený útočník Dominik Točík a už na astronomických 6:0 zvýšil po samostatném úniku Vladimír Kýhos. Hosté od řeky Otavy se nakonec dočkali čestné branky, když ve 46. minutě prostřelil brankáře Nováka s přispěním teče táborského hráče Jan Sýbek.

znak týmu 6 - 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 15. Heršálek (Matušík), 20. Blažek (Pechánek), 33. Liška (Hlaveš, Matušík), 33. Seidl (Dvořák), 37. Točík (Boháč), 39. Kýhos (Liška, Bouška) – 46. Sýbek. Rozhodčí: Jechoutek – Svoboda, J. Štětina. Vyloučení: 6:2, navíc Škrdleta (TAB) neproměnil TS. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1398. Střely na branku: 48:29. Třetiny: 2:0, 4:0, 1:0. Průběh utkání: 6:0, 6:1.

HC Tábor: D. Novák (Klestil) – Havran, Tesař, Hlaveš, Liška, Heršálek, Marcel Dvořák, Bouška – Kellner, Mrkvička, Kýhos – Severa, Matušík, Seidl – Březina, Boháč, – Blažek, Pechánek, Škrdleta

IHC Písek: Kadlec (39. Hauser) – Procházka "C", Hřebíček "A", Červinský, Pavlíček, Suda, Dvořák – Pašek, Koupal, Sýbek "A", Bárta, Drda, Šuhaj, Jiřinec, Rod, Strnad, Homolka

Tábor znovu nedal Písku v derby čichnout a i počtvrté ho přesvědčivě porazil.
(Foto: Hanka Grundová, Tomáš Danko, hctabor.com)

Brod vystřihl skvělý obrat, ale na ledě Žihadel nakonec padl

Moravské Budějovice se do svého soka bez dlouhého otálení pustily a vypracovaly si komfortní tříbrankový náskok. V 11. minutě se při přesilovce trefil pod břevno z mezikruží David Horký, po nevyužitém úniku Miroslava Třetiny trestal na konci úvodní dvacetiminutovky rovněž při hře v početní převaze Petr Krutiš a na začátku prostřední části se zapsal do střelecké listiny i Filip Matějka. Bruslaři však nic nevzdali a předvedli obdivuhodné zmrtvýchvstání. Při přesilovce snížil šikovnou tečí Filip Navrátil a už po skončení druhé třetiny udeřil z dorážky Miroslav Třetina, ale sudí kontaktní branku uznali.

Spanilá jízda hostů pokračovala i po druhé přestávce. O vyrovnání se postaral při přečíslení 2 na 1 Luboš Voříšek a po ostřelování soupeřovy brány dokonal velký obrat Petr Kuchta. Žihadla však vzala Broďákům vítr z plachet a oplatila jim stejnou mincí, když těžila hlavně ze skvělých přesilovek, z nichž využila dohromady čtyři. Na 4:4 upravil Jiří Peroutka, nejtěsnější vedení zajistil domácím Filip Matějka a uklidnění na moravskobudějovické hole vnesl Lukáš Nováček. Kaňkovského družina ještě zkusila hru bez brankáře, ale v ní uzavřel na konečných 7:4 střelou do prázdné brány Roman Mikeš.

znak týmu 7 - 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 11. Horký (Nováček, Pelikán), 20. Krutiš (Šťáva, Havel), 21. Matějka (Šťáva, Krutiš), 48. Peroutka (Rytnauer, Krutiš), 53. Matějka (Krutiš, Rytnauer), 54. Nováček (Mikeš, Havel), 59. Mikeš (Krutiš) – 26. Navrátil (Vala, Třetina), 40. Třetina (Duben), 43. Voříšek (Přidal), 45. Kuchta (Michálek, Kulhánek). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Marek Čelechovský, Jan Kleprlík. Vyloučení: 7:10, navíc Vala (HBR) 5 + OK [VRZ]. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 507. Střely na branku: 25:31. Třetiny: 2:0, 1:2, 4:2. Průběh utkání: 3:0, 3:4, 7:4.

HC Moravské Budějovice 2005: Dusík (Dudáček) – Šťáva, Kovář, Sobotka, Peroutka, Salát, Pelikán – Havel, Mikeš, Nováček, Rytnauer, Krutiš, Horký, Matějka, Hačecký, Šurý

BK Havlíčkův Brod: Panec (Novák) – Vala, Semrád, Duben, Kříž, Bušek, Kulhánek – Navrátil, Přidal, Třetina, Michálek, Kuchta, Voříšek, Chlubna, Kozlík, Beneš, Křížek, Szilva, Nguyen

Miroslavu Třetinovi pomohli na ledě Žihadel i sudí, nasbíral už úžasných 82 bodů!

Bruslaři v Písku 2x prohrávali, ale dokonali velký obrat

Havlíčkův Brod postihla nepříjemná nehoda, když se mu cestou do Písku porouchal autobus, ale vše se povedlo nakonec vyřešit. Už úvodní dvacetiminutovka jasně naznačila, že se schyluje k divoké přestřelce. Už v první minutě sice skóroval brodský kapitán Miroslav Třetina, jenže po krásné Kepkově nahrávce vyrovnal ranou zblízka Vladimír Hanus a brzy otočil na 2:1 ranou do šibenice Václav Pašek. O vyrovnání se sice postaral Lukáš Endál, ale Jihočechům vrátil nejtěsnější vedení velmi aktivní Jiří Kepka, jenž v 19. minutě zvedal ruce nad hlavu znovu a vyhnal brankáře Pance z brány. Soubor z Kotliny se nenechal nepříznivým stavem rozhodit a díky famózní druhé části překlopil pomyslné misky vah na svou stranu. Šťastnou trefou snížil David Kozlík, na 4:4 vyrovnal obránce David Vala a obrat korunoval Miroslav Třetina. Ve třetí periodě sice srovnal krok dělovkou pod víko Václav Pašek, ale pak už slavili jen hosté. Nejdříve se zapsal do střelecké listiny Tomáš Chlubna, po hezkém blafáku i Lukáš Endál a tentýž hráč dal výsledku konečnou podobu i hattrickovou brankou.

znak týmu 5 - 8 znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Hanus (Kepka, Sýbek), 9. Pašek (Kepka), 18. Kepka (Pašek), 19. Kepka (Procházka, Sýbek), 50. Pašek (Urbanec) – 1. Třetina (Přidal, Endál), 10. Endál (Chlubna, Třetina), 22. Kozlík (Voříšek), 24. Vala (Endál, Třetina), 38. Třetina (T. Semrád), 50. Chlubna (Kuchta, Navrátil), 54. Endál (Přidal, Třetina), 59. Endál (Třetina, Kulhánek). Rozhodčí: Mertl - Samuel, Oudes. Vyloučení: 9:8, navíc Kepka (PIS) 5+OK [HRUB]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 299. Třetiny: 4:2, 0:3, 1:3. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:5, 5:5, 5:8.

IHC Písek: Kadlec (Hauser) – Procházka, Hřebíček, Pavlíček, Hanus, Červinský, Koutenský, Kozák – Pašek, Sýbek, Kepka, Slavík, Suchan, Urbanec, Šuhaj, Drda, Koupal, Rod

BK Havlíčkův Brod: Panec (20. Novák) – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Vala, Kulhánek - Přidal, Třetina, Endál, Voříšek, Kozlík, Michálek, Chlubna, Kuchta, Navrátil

Lukáš Endál v Písku zářil, vystřihl hattrick a přidal 2 asistence. Teď je stále na marodce.

Bilance s Pískem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 15
Bilance: 11-1-1-2
Výsledky: x3:1, x5:1, 3:4, 4:3p, 3:0, 3:1, x3:1, x5:1, 5:0, 1:11, x6:3, x5:4p, 3:4sn, 9:3, 8:5
Skóre: 66:42