8. 10. 2016 | Ladislav Vácha

Junioři zkusí rozlousknout tvrdý oříšek. Do Kotliny přijede Choceň

Další domácí zápas juniorky je tady! Mladí Bruslaři se znovu představí v akci v neděli 9. října, kdy od 17:00 v Kotlině změří síly s Chocní. Spartak má na kontě všech šest bodů, když vyhrál v Moravské Třebové a vzápětí na svém ledě rozstřílel Litomyšl. Soubor z Kotliny zatím odehrál jen jedno utkání, před svými fanoušky smetl v derby Vysočiny Ledeč nad Sázavou 10:3. Přijďte Broďáky do Kotliny podpořit! (Foto: hcchocen.cz)

HC Spartak Choceň

Založení klubu: 1933
Stadion: Zimní stadion Choceň (kapacita 1 200 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: hcchocen.cz
Umístění v poslední sezóně: 7. místo po základní části, čtvrtfinále play-off (porážka s Moravskou Třebovou 2:3 na zápasy) a 3. místo O pohár Vladimíra Martince (porážka v semifinále s Hlinskem 0:2 na zápasy)
Trenéři: Jan Svatoš

Sestava z posledního utkání: Sajdl - Kopsa, Novák, Jehlička, Vacek, Dvořák, L. Pilař, Tölg - Křečan, Šejba, T. Prachař, M. Pilař, Knytl, Krejza, Lichtag, Zavřel, Král
__________________________________________________________________________________

Výsledky Chocně
M. Třebová - Choceň 3:5
Choceň – Litomyšl 8:3

Choceň vstupuje do nové sezony s velkými ambicemi. V minulém soutěžním ročníku sice skončila po základní části až na sedmém místě, ale v play-off si vedla velmi dobře. Pořádně potrápila favorizovanou Moravskou Třebovou, jíž podlehla po tuhém boji těsně 2:3 na zápasy. Ve čtvrtfinále O pohár Vladimíra Martince Spartak zdolal Poličku 2:1 na zápasy, stopku mu však vzápětí vystavilo Hlinsko (konečný stav série 0:2). Svěřenci kouče Jana Svatoše nakonec obsadili v bojích O pohár Vladimíra Martince bronzovou pozici, když hladce přejeli Ledeč nad Sázavou (venku 5:2 a doma 11:4).

Start nové sezony vyšel choceňským hokejistům na jedničku. Nejdříve vyloupili za plný bodový zisk Moravskou Třebovou 5:3 a doma nedali žádnou šanci v derby Litomyšli, kterou porazili 8:3. Havlíčkův Brod poměřil síly s Chocní už v přípravě a v divokém utkání venku prohrál těsně 4:5. Dá se očekávat, že do Kotliny přijede početná skupina příznivců Spartaku, kteří svůj tým pravidelně a neúnavně ženou vpřed.

Čtyřiadvacetiletý útočník Michal Křečan patří mezi stěžejní hráče Spartaku.
(Foto: hcchocen.cz)

Střelec Martin Kříž: Musíme zkusit na soupeře vlétnout

„Trochu se bojím, aby nám vysoké vítězství nad Ledčí paradoxně spíš neuškodilo. Mohli bychom si teď začít myslet, že to půjde už samo. Uvidíme, jak to bude v příštích zápasech,“ přemítal dvojnásobný střelec z prvního utkání Martin Kříž.

„Nesmíme hrát jako ve druhé třetině proti Ledči, to bylo od nás hodně špatné. Musíme zkusit na ně hned vlétnout a zkusit znovu dát dva nebo tři góly, abychom se uklidnili,“ dodal, co by mohlo na silného soupeře platit.

Choceň doma v derby nedalekou Litomyšl naprosto přejela

Spartak měl parádní začátek utkání a už ve 12. minutě vedl 2:0, když se trefili Lukáš Pilař a Marek Zavřel. Jiskra však dokázala snížit na nejtěsnější rozdíl, o což se postaral bývalý havlíčkobrodský junior Jiří Drobný. Choceň ale žádné drama nedovolila a v prostřední části odpověděla pěti trefami. Přesně mířili Marek Zavřel, Michal Lichtag, Lukáš Pilař, Jakub Knytl a Michal Křečan. Litomyšl sice zkorigovala hodně nepříznivý stav Davidem Barkócim, který měl i štěstí díky nečekanému odrazu, ale za domácí kontroval Marek Zavřel, jenž završil hattrick. O kosmetickou úpravu na konečné skóre 8:3 se pak postaral z řad hostů Václav Pachl.

znak týmu 8 - 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 9. L. Pilař (Zavřel), 12. Zavřel (L. Pilař, Krejza), 25. Zavřel (L. Pilař), 27. Lichtag (Šejba), 29. L. Pilař (Křečan), 36. Knytl (M. Pilař, Král), 38. Křečan (Šejba, Kopsa), 55. Zavřel (Krejza) - 23. Drobný (Pilavka), 45. Barkóci (Budina, Pilavka), 59. Pachl (Pilavka). Rozhodčí: Veselý - Kalus, Kalina. Vyloučení: 7:11, navíc L. Pilař (CHO) OT 10 min. [HRUB] a Skoumal (LIT) OT 10 min. OT [NESP]. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 512. Třetiny: 2:0, 5:1, 1:2. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1, 7:2, 8:2, 8:3.

HC Spartak Choceň: Sajdl - Kopsa, Novák, Jehlička, Vacek, Dvořák, L. Pilař, Tölg - Křečan, Šejba, T. Prachař, M. Pilař, Knytl, Krejza, Lichtag, Zavřel, Král

HC Litomyšl: Kalousek - Švec, Skalník, Pachl, Pilavka, Kovář - Dvořák, Drobný, Voříšek, Fajfr, Skoumal, Barkóci, Dospěl, Vomočil, Šula, Budina

Choceň a Litomyšl si během východočeského derby rozhodně nic nedarovaly.

Junioři premiéru zvládli bravurně, Ledeč v derby zostudili desítkou

Havlíčkův Brod měl sice před začátkem soutěže trochu obavy, jak první zápas zvládne, ale výrazně ho uklidnily rychlé góly Ondřeje Hlídka a Martina Kříže. Hosté smazali přesně polovinu ze své ztráty díky trefě z hole Jana Štěpána, ale to byla první a poslední branka Ledče v prvních dvou třetinách. Naopak mladí Bruslaři pálili s velkou chutí. Jan Jelínek, Martin Kříž, Lukáš Vala, Vladimír Szilva, Dušan Mendl a Martin Hynek zvýšili už na 8:1, přičemž stihli ze soupeřova brankoviště vyhnat i náhradního gólmana Petra Vaňka. Po bezgólové prostřední části se čekalo na další změnu stavu až do 43. minuty, kdy se z řad Ledečských zapsal do střelecké listiny Jan Štěrba. Domácí na vytouženou desítku nakonec přeci jen dosáhli, když udeřili obránci Václav Pecen a Dominik Suchý. Na konečných 10:3 potom už jen opticky upravil svou druhou brankou v derby Jan Štěpán.

znak týmu 10 - 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 2. Hlídek (Suchý, L. Vala), 4. Kříž (Pecen), 6. Jelínek (Hlídek, Mendl), 8. Kříž (Abbrent), 9. L. Vala (Suchý, Hlídek), 12. Szilva (Abbrent), 18. Mendl (Hlídek), 19. Hynek (Abbrent, Szilva), 53. Pecen (Kříž), 54. Suchý (L. Vala, Hlídek) – 5. Štěpán (Svoboda, Hrabaň), 43. Štěrba (Krajíček), 59. Štěpán (Zmrhal). Rozhodčí: Martin Kratochvíl – David Potůček, Michal Schaffer. Vyloučení: 8:9, navíc Marian Havel (LED) OT 10 min. [NESP]. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Třetiny: 8:1, 0:0, 2:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1, 8:2, 10:2, 10:3.

BK Havlíčkův Brod: Kekula (Adam) – Pecen, Motl, Kříž, Bancíř, Mendl, M. Semrád "A", Suchý – Křížek, Cejpek, Szilva "C", Hlídek, Abbrent, Jelínek "A", Hynek, Polák, Přibyl, L. Vala

HC Ledeč nad Sázavou: Hanák (8. – 19. Vaněk) – Hrabaň, Zmrhal "A", D. Vala, Šimůnek, Buchta, Beneš, Štěrba, Svoboda, Zadražil, Křesťan, Marian Havel "C", Štěpán "A", Marek Havel, Procházka, Krajíček, Blažek

Juniorka si při premiéře na Ledči doslova pochutnala a doma jí nadělila desítku.

Mladí Bruslaři smazali velkou ztrátu, v Chocni přesto prohráli

Spartak otevřel gólový účet přátelského zápasu v poslední minutě úvodní dvacetiminutovky, když se ujala teč Marka Zavřela. V prostřední části poslal domácí do trháku Jan Krejza, a když na začátku třetího dějství zvýšili už na 4:0 Michal Křečan a Marek Zavřel, na Havlíčkův Brod by si zřejmě nikdo nevsadil ani pětník. Ale ejhle! Vladimír Szilva a Ondřej Hlídek vrátili hosty do zápasu, po čemž snížil na nejtěsnější rozdíl Michal Semrád. A v 59. minutě byla spanilá stíhací jízda dotažena do konce, když vyrovnal Jan Jelínek. Velkou euforii však vzápětí vystřídalo zklamání, protože v poslední minutě utkání vystřelil Chocni vítězství Tomáš Prachař.

znak týmu 5 - 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 20. Zavřel (Řezníček), 34. Krejza (T. Prachař, Zavřel), 43. Křečan, 44. Zavřel (T. Prachař), 60. t. Prachař (Lichtag) - 48. Szilva, 51. Hlídek (Polák), 55. M. Semrád, 59. Jelínek (Szilva). Vyloučení: 9:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 1:0, 3:4. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 5:4.

HC Spartak Choceň: Bernart (od 31. Sajdl) - Novák, Jehlička, Vacek, Dvořák, L. Pilař, Řezníček - Křečan, Šejba, T. Prachař, Knytl, Bednář, Krejza, Lichtag, Zavřel, Král, M. Pilař

BK Havlíčkův Brod: Kekula - Pecen, Kříž, Bancíř, Mendl, M. Semrád, Suchý - Szilva, Hlídek, Jelínek, Křížek, L. Motl, Abbrent, Polák, M. Přibyl, L. Vala

Při předsezonním přátelském utkání v Chocni se na ledě občas pořádně jiskřilo.