2. 10. 2015 | Ladislav Vácha

Kotlinu čeká šlágr kola! Brod vyzve tabulkového souseda z Písku

Třetí zápas během jednoho týdnu a potřetí doma! Šestý Havlíčkův Brod po vítězstvích nad Kláštercem nad Ohří a Pelhřimovem přivítá v sobotu 3. října od 17:00 na svém ledě silný Písek, který drží 5. příčku a je jeho tabulkovým sousedem. Půjde tak o šlágr kola, který bude určitě mít pořádné grády. Chybět by neměl ani gólman Čeněk Novák, který se vrátil do mateřského klubu z prvoligového Šumperku formou střídavých startů. Přijďte Bruslaře znovu povzbudit a pomoci jim vytvořením bouřlivé atmosféry k završení parádního „hattricku“!

IHC Písek

Počátky hokeje: 1902
IHC Písek založen: 1990 sloučením VTJ a JITEX Písek
Stadion: Zimní stadion Písek (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: žlutá a modrá
Webové stránky klubu: ihcpisek.cz
Umístění v poslední sezóně: 2. místo po ZČ jihočeské krajské ligy, vítěz play-off, postup do II. ligy
Trenér: Karel Slabý

Sestava z posledního utkání: Panec – P. Procházka, Jirků, Hřebíček, Hanus, Hrubý, R. Volf, Koutenský – Sýbek, Vlček, Urbanec – Růžička, Ciboch, Bernad – Suchan, Ferebauer, Marek – Mošovský, J. Volf, Novák
__________________________________________________________________________________

Soubor od řeky Otavy odstartoval sezonu skvěle, pokaždé bodoval

Písek se v úvodním kole nenechal rozhodit nezvykle úzkým kluzištěm v Jablonci nad Nisou a doupě Vlků vyloupil po přesvědčivém vítězství 5:1. Hokejisté z jižních Čech se potom dvakrát představili doma, ale v obou případech brali jen bod. Nejdříve v přestřelce s Kláštercem nad Ohří neuspěli po samostatných nájezdech a následně překvapivě podlehli v prodloužení trápícímu se Pelhřimovu. V minulých dvou kolech ale už potvrdili roli papírového favorita, když hladce vyhráli na ledě Řisut a na svém ledě nelítostně rozstříleli v derby Jindřichův Hradec.

V každém z pěti kol tak brali alespoň bod a s jedenácti body jim patří 5. příčka tabulky. Trenéři zatím hodně střídají brankáře, po dvou duelech odchytali Václav Pipek a v přípravě ještě brodský Michael Panec, na kluzišti Řisut se představil i David Gába. Z obránců má s havlíčkobrodským dresem zkušenosti Pavel Procházka, jenž nosil i kapitánské céčko. V útoku je největší spolehnutí na střelce Josefa Urbance, Filipa Vlčka či Davida Cibocha.

„Teď mi to tam padá a jsem za to rád. Doufám, že to takhle půjde dál. Někdo si může myslet, že přišel tým z krajského přeboru a že to proti němu půjde snadno. Trenér nás nabádá k aktivní hře,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro ihcpisek.cz kanonýr Josef Urbanec. „Zlepšili jsme koncovku a zjednodušili jsme hru. To, co jsme chtěli, ale nedařilo se nám v zápasech předešlých, co jsme hráli tady s Kláštercem a Pelhřimovem, takže tentokrát už je to opravdu dobré zatím. Uvidíme, jak to půjde všechno dál,“ pochvaloval si po veleúspěšné bitvě s Vajgarem kouč Karel Slabý.

Písek má zatím důvod k radosti. Daří se mu skvěle střelecky a fanoušci jsou spokojení.
(Foto: ihcpisek.cz)

Písek doma uštědřil Vajgaru jedenáctigólový výprask

Soubor kouče Karla Slabého se uklidnil už v úvodní dvacetiminutovce, kdy si vypracoval pohodlné tříbrankové vedení. Jihočeši hráli ve velké pohodě a v koncovce si vedli skvěle, po dvou třetinách tak z toho už byl pro Jindřichův Hradec pořádný výprask, když na tabuli svítil stav 9:0. Rozjetí domácí se ještě dvakrát prosadili ve třetí periodě a slavili se svými příznivci suverénní triumf 11:0. Dvakrát udeřili Josef Urbanec, Filip Vlček, David Bernad a Karel Mošovský, po jednom přesném zásahu zaznamenali Ladislav Marek, Pavel Procházka a Václav Novák.

znak týmu 11 – 0 znak týmu

Branky a nahrávky: 3. Marek (Urbanec, Hanus), 11. Vlček (Marek, Sýbek), 15. Urbanec (Vlček, Sýbek), 25. P. Procházka (Vlček), 25. Bernad (Mošovský), 28. Mošovský (Hřebíček, Bernad), 32. Urbanec (Vlček), 35. Vlček (P. Procházka), 36. Mošovský (Ciboch, Bernad), 48. Novák (Marek, Vlček), 52. Bernad (Mošovský, Ciboch). Rozhodčí: Kostourek – Černý, Fiala. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 652. Střely na branku: 43:15. Třetiny: 3:0, 6:0, 2:0. Průběh utkání: 11:0.

IHC Písek: Panec – P. Procházka, Jirků, Hřebíček, Hanus, Hrubý, R. Volf, Koutenský – Sýbek, Vlček, Urbanec – Růžička, Ciboch, Bernad – Suchan, Ferebauer, Marek – Mošovský, J. Volf, Novák

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Švihálek (32. Fogl) – Stehlík, Kohút, Tržil, Koňařík, Kadlec, Pípal, Popelka, Šanda, Voříšek, Brabec, Hložek, Tomšík, Šesták, Košťál, Drda, Bednařík, Fencl, Bárta, Šafář, Heřmánek

Minulé zápasy Písku

HC Vlci Jablonec nad Nisou – IHC Písek 1:5
IHC Písek – HC Klášterec nad Ohří 5:6sn
IHC Písek – HC Lední Medvědi Pelhřimov 1:2p
HC Řisuty – IHC Písek 1:4
IHC Písek – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 11:0

Ofenzivu Jihočechů zatím táhne zkušený třicetiletý útočník Josef Urbanec.

Bruslaři zvládli prodloužený víkend a tabulkou stoupají vzhůru

Havlíčkův Brod má podobnou bilanci jako jeho nejbližší soupeř z Písku a v tabulce na něj ztrácí jediný bod, protože nedokázal doma bodovat hned v prvním kole proti dosud suverénnímu Kolínu. Vzápětí Bruslaři vyjeli dvakrát ven, když ukořistili všechny tři body v Jablonci nad Nisou a jeden bod si dovezli ze Sokolova. V domácím prostředí v sobotu skolili Klášterec nad Ohří a tříbodovou euforii si užili i o dva dny později v derby Vysočiny proti Pelhřimovu. V tabulce soubor z Kotliny okupuje 6. pozici.

Proti Ledním Medvědům se konečně střelecky prosadili v soutěžním zápasu i mladí hráči. A co víc, pro všechny čtyři střelce se jednalo o premiérové trefy v sezoně! „Určitě mě to potěšilo, hlavně kvůli konečnému výsledku. Byl to kontaktní a důležitý gól, který nám zajistil vyrovnání,“ měl radost obránce Jakub Kořínek. Poprvé se prosadil také David Kozlík, který poslechl hodně nevšední radu spoluhráče Lukáše Endála. „Endy mi poradil, ať si dám hokejky na záchod, že mu to ve Slavii tenkrát pomohlo. Tak jsem ho poslechl a konečně mi to tam padlo,“ smál se.

„Jsme rádi, že jsme vyhráli. Stále ale máme špatné pasáže zápasu. Dostali jsme se do vedení, jenže zbytečnými chybami a nezodpovědností jsme si to zkomplikovali,“ odhalil i po vítězném zápasu vady na kráse jinak spokojený trenér Aleš Totter. Teď čeká jeho svěřence v Kotlině silný Písek, proti němuž chtějí získat všechny tři body. „Půjdeme na ně s naší hrou a s tím, co umíme. Uděláme všechno pro to, abychom vyhráli,“ hlásí bojovně David Kozlík.

První svou branku proti Pehřimovu vstřelil útočník Tomáš Ludvík. A hned byla vítězná!

Havlíčkův Brod zvládl lépe derby Vysočiny o jediný gól

Pelhřimov vlétl do zápasu famózně a už za 30 sekund se radoval z překvapivého vedení, když se krásnou střelou do protějšího růžku prosadil z levé strany Filip Beneš. Havlíčkův Brod se však z ledové sprchy bleskově osušil a slavil vyrovnání, když si projektil Jakuba Kořínka nešťastně srazil do sítě vlastním ramenem brankář Svoboda. Broďáci byli na koni a ještě před první sirénou dokonali dvěma dalšími brankami obrat, když zblízka doklepl po nádherné kombinaci puk do prázdné brány David Vala a z dorážky propasíroval kotouč do soupeřovy brány při přesilové hře David Kozlík.

Prostřední část se však Bruslařům vůbec nepovedla, když slevili ze svého nasazení a bojovní Medvědi toho využili k vyrovnání, když z dorážky mířil přesně Martin Vysloužil a ujala se i dělovka Libora Bezděka. Hosté navíc 22 sekund před druhou sirénou neproměnili trestné střílení, což byl klíčový okamžik derby. Ve 48. minutě totiž vstřelil vítězný gól domácích Tomáš Ludvík a zajistil svému týmu všechny tři body.

znak týmu 4 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 2. Kořínek (Kuchta, Kolda), 8. Vala (Endál, Duben), 18. Kozlík (Duben), 48. Ludvík (Kondratěv, Mendl) – 1. Beneš (Vylíčil, Kůrka), 35. Vysloužil (Kubát), 39. Bezděk (Vysloužil, Siřiště). Rozhodčí: Michal Dědek – Pavel Kříž, Ivan Čuňočka. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 3:1, 0:2, 1:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

BK Havlíčkův Brod: Dusík (Zvolánek) – Vala, Duben "A", Kořínek, Mendl, Loginovskij, Kolda, Pecen – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Hlídek, Kozlík, Kuchta – Kondratěv, Vlasov, Ludvík – Kraučuk, Cejpek, Michálek

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Svoboda (Černý) – Kubát "C", D. Kasalý, A. Hájek, Adam, Kůrka, Rossman, Z. Jelínek – Vysloužil, Bezděk "A", Beneš – Martin Hadrava, F. Kasalý, Vylíčil – Kopic, Roupec, Siřiště, Bonnel

Jihočeši doma mladé sestavě Bruslařů nedali žádnou šanci

Trenéři Aleš Totter a Ladislav Fixa nechali odpočívat největší opory, obránce Miroslava Dubna a útočníky Lukáše Endála s Miroslavem Třetinou. K řece Otavě tak odcestovala hodně mladá sestava, což se nakonec do konečného výsledku promítlo. Brankář Zvolánek kapituloval už v 1. minutě, když Jan Sýbek našel před brankou Josefa Urbance a ten se tečí zblízka nemýlil. Bruslaři sice odpověděli ve 12. minutě díky využité přesilovce Davidem Kozlíkem, ale potom už stříleli góly jen domácí, kteří udeřili celkem osmkrát. Po Urbancovi se dvakrát trefili Jan Sýbek a Emil Švec, jednou se zapsali do střelecké listiny Jiří Ferebauer, Radek Volf a Filip Vlček.

znak týmu 8 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 1. Urbanec (Sýbek), 13. Sýbek (TS), 22. Švec (Ciboch), 39. Sýbek (Vlček), 50. Ferebauer (Černý, Růžička), 51. Švec (Ciboch), 57. R. Volf (Ciboch), 60. Vlček (Jirků) – 12. Kozlík (Vlasov, Loginovskij). Rozhodčí: Mitáš – Streďák, Venclík. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 2:1, 2:0, 4:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.

IHC Písek: Panec (Pipek) – Hřebíček, Jirků, Hanus, Škopek, P. Procházka, Hrubý, Koutenský – Sýbek, Novák, Urbanec, Vlček, Mošovský, Ciboch, Švec, Černý, Růžička, Ferebauer, Rod, R. Volf, J. Volf

BK Havlíčkův Brod: Zvolánek (Dusík) – Kořínek, Mendl, Loginovskij, Kříž, Pecen, Vala, Havel, Kuchta, Chlubna, Kondratěv, Vlasov, Kozlík, Ludvík, Cejpek, Hlídek