12. 1. 2011 | Ladislav Vácha

Pondělní přestřelka v režii brodského trojlístku Rytnauer, Holec, Krejčík

Havlíčkobrodští Rebelové se v pondělí představili v doupěti nepříjemných Medvědů z Berouna, které po ne neuvěřitelné přestřelce zdolali těsně 6:5 a po atraktivní bitvě s vyrovnaným scénářem si vezli domů na Vysočinu všechny tři důležité body. Souboru z Kotliny pohádkově vyšlo zejména závěrečné dějství, v němž triumfoval 3:2 a rozhodl o cenném importu. Největší hrdiny z řad Havlíčkova Brodu nebylo těžké najít, protože jejich jména se po obdivuhodných činech na hřišti doslova nabízela: Ladislav Rytnauer, Miroslav Holec a Jakub Krejčík. Pojďme si před soubojem se znojemskými Orly postupně zrekapitulovat všechny podařené kousky těchto tří hráčů během pondělního duelu.

Miroslav Holec (1 vstřelená branka a 3 asistence):

Třiadvacetiletý útočník Slavie Praha ve službách Havlíčkova Brodu, kde se kvůli slabším výkonům v barvách pražského týmu rozehrává, se proti Medvědům zapsal do statistik hned čtyřikrát, čímž navázal na své výtečné počínání z předchozích duelů. V posledních pěti havlíčkobrodských kláních dokázal vždy bodovat, když na ledě Ústeckých Lvů dal nejdříve o sobě vědět jednou asistencí, po čemž se následně trefil proti odvěkému rivalovi z Jihlavy, rovněž v prostředí Hradce Králové i v domácím představení s Olomoucí.

Miroslav Holec

Fanoušci Rebelů mají možná ještě teď v živé paměti jeho přesný zásah do sítě Dukly, jíž pomohl pečetícím gólem do opuštěné branky zdolat v rámci prestižního derby Vysočiny. Ale zpět k utkání v Berouně. Už ve 3. minutě otevřel gólový účet zápasu, čímž poslal Rebely do těsného vedení a nevědomky položil základ k divoké přestřelce, jež se později na ledovém kolbišti rozpoutala. Tím ale rozhodně neřekl poslední slovo, když na svou trefu navázal třemi gólovými nahrávkami, čímž se stal jednou z největších hvězd dramatického a vyrovnaného boje.

Nejdůležitější momenty:

3. minuta – po vyražené ráně Mariana Moravy se rychle zorientoval v blízkosti berounského brankoviště a pohotovou dorážkou za záda dezorientovaného gólmana Novotného poslal Rebely do vedení.

25. minuta - při signalizované výhodě poslal ideální pas do jízdy Ladislavu Rytnauerovi, který jeho pobídku ke skórování naplno využil.

40. minuta – pouhých 15 sekund před druhou sirénou přiťukl kotouč na modrou čáru Jakubu Krejčíkovi, jehož dělovka se zastavila až o síťku v berounské bráně.

56. minuta – opět zafungovala jeho spolupráce s Ladislavem Rytnauerem, jemuž přesnou přihrávkou nabil na následný hattrick.

Ladislav Rytnauer (3 + 1):

Letní posila a úderné útočné eso zavítalo do kádru Rebelů před probíhající sezonou s nálepkou zkušeného a produktivního hráče, jenže po dlouhé pauze, zapříčiněné vleklým zraněním, se po svém návratu na ledě mezi novými spoluhráči očividně hledal. Patřil jednoznačně k jednomu z největších zklamání a málokomu uniklo jeho obrovské trápení. Vždyť do té doby si v odehraných 22 utkání připsal na konto 4 body za 1 gól a tři asistence, což je na forvarda jeho kvalit málo.

Ladislav Rytnauer

V souboji s Berounem na sebe také dlouho výrazněji neupozorňoval, snad až na druhou asistenci u prvního gólu bojovníků z Kotliny, ale o to více potom zazářil a fantastickým hattrickem nejenže zlomil svou mizernou produktivitu, ale navíc dovedl havlíčkobrodskou družinu k vytouženému vítězství. Doufejme, že ho vynikající výkon na ledě houževnatých Středočechů nakopne a nezvlhne mu střelecký prach.

Důležité momenty:

3. minuta – přiťukl kotouč na modrou čáru kapitánovi Moravovi, jehož vyraženou střelu doklepl do sítě chytrou dorážkou Miroslav Holec.

25. minuta – po přesném pasu od Miroslava Holce se ocitl za zády berounských obránců a se zkušeností ostříleného mazáka překonal mladého gólmana Novotného.

54. minuta – po pasu od Jana Knotka vyslal ze své hole tvrdou ránu, jež propadla brankáři Novotnému mezi betony a kotouč následně dojel až za brankovou čáru.

56. minuta – po další přihrávce z dílny Miroslava Holce přesnou střelou vymetl horní růžek Novotného svatyně a poslal Rebely do dvoubrankového náskoku, který nakonec dokázali udržet.

Jakub Krejčík (1 + 1):

Mladý obránce z juniorky Slavie Praha, jenž vypomáhá havlíčkobrodským řadám a mezi prvoligovou konkurencí sbírá velmi cenné zkušenosti, si proti Berounu připsal první body v dresu Rebelů, když 15 sekund před koncem druhé třetiny střelou od modré čáry překonal gólmana Novotného a důležitou trefou stanovil průběžný stav na 3:3. Kromě role střelce také prokázal, že dokáže pro své spoluhráče přesnou nahrávkou připravit gólovou pozici, když v 51. minutě poslal z úhlu pas na hůl Hynka Zohorny, který trefil zblízka odkrytou bránu.

Jakub Krejčík

Talentovaný mladík tak potvrdil pověst produktivního zadáka, jíž si vydobyl v extralize juniorů, kde za 29 odehraných utkání nastřílel 3 branky, k nimž navrch přidal neuvěřitelných 14 asistencí. V Havlíčkově Brodě pomalu začíná zapadat do týmu, už v sobotu proti Olomouci na ledě Kotliny předvedl několik povedených obranných zákroků, jimiž zastavil soupeřovy útočníky v cestě k brankáři Suchanovi. Držme mu palce, aby se mu dařilo čím dál více i v dalších bojích.

40. minuta – 15 sekund před koncem prostřední části dostal nahrávku od Miroslava Holce a na modré čáře se opřel do puku, který poslal až za Novotného záda a srovnal na 3:3.

51. minuta – zavezl puk do útočného pásma a z úrovně branky po naznačení střely adresoval přesný pas na hůl osamoceného Hynka Zohorny, jehož projektil trefil zcela odkrytou bránu.