11. 1. 2018 | Ladislav Vácha

Potvrdí Brod roli jasného favorita? Vydá se na led posledního Písku

Havlíčkobrodští hokejisté museli v minulém kole spolknout hodně hořkou pilulku, když prohráli prestižní derby Vysočiny na ledě Žďáru nad Sázavou těsně 3:4 brankou z předposlední minuty zápasu. Teď už nedočkavě vyhlíží ideální příležitost na reparát, jež přijde v sobotu 13. ledna na půdě posledního Písku. Bruslaři budou jednoznačným papírovým favoritem, vždyť Jihočeši prohráli už osmkrát v řadě! I přesto nesmí Adamova družina nic podcenit, už v minulém zápasu u řeky Otavy se na vítězství 4:2 hodně nadřela. Přijeďte Broďáky podpořit! Začneme v 17:30.

IHC Písek

Založení klubu: 1990
Stadion: Zimní stadion Písek (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: žlutá a modrá
Webové stránky klubu: ihcpisek.cz
Umístění v poslední sezóně: 8. místo po ZČ, osmifinále play-off (s Kobrou Praha 2:4 na zápasy)
Trenér: David Míka

Sestava z posledního utkání: R. Kříž (35. Štekr) – Parýzek, M. Hřebíček, Hanus, Suda, Herr, Turek – A. Novák (41. Medek), Koupal, Sýbek, Pašek, Duchoň, J. Volf, K. Strnad, Rod, Vlk
__________________________________________________________________________________

IHC Písek x BK Havlíčkův Brod

5–1–1–19 bilance 18–1–2–4
10., 15 bodů umístění 1., 58 bodů
59:112 skóre 134:68
8:1 (Klatovy, doma) nejvyšší výhra 14:3 (Pelhřimov, doma)
2:8 (David Servis ČB, doma) nejvyšší prohra 3:6 (Žďár nad Sázavou, venku)
David Ciboch – 20 bodů (14+6) nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina – 46 bodů (18+28)
David Ciboch – 14 gólů nejlepší střelec Lukáš Endál – 21 gólů
Martin Koupal – 11 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 28 asistencí
Jan Polata – 10 bodů (2+8) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 30 bodů (8+22)
Jonáš Štekr 4,39 (15 zápasů)
Richard Kříž 5,57 (10 zápasů)
David Gába 4,36 (4 zápasy)
Ondřej Bláha 2,50 (2 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,70 (22 zápasů)
David Marek 2,37 (6 zápasů)
Klatovy – Písek 3:1
Písek – Žďár n. S. 3:6
Písek – Nymburk 2:4
Pelhřimov – Písek 5:2
David Servis ČB – Písek 8:2

IHC Písek je tradiční klub, který dlouho hrál druhou nejvyšší soutěž. Naposledy prvoligová kluziště obrážel mezi lety 2010 – 2013. Pak ale přišel tvrdý pád. Tým kvůli vnitřním problémům nepřihlásil druhou ligu a stěhoval se do kraje. Z něj po dvou sezonách postoupil a nyní už se nachází třetím rokem mezi druholigovou konkurencí. V minulé sezoně se Jihočeši umístili na 8. pozici skupiny střed. V osmifinále narazili na favorizovanou Kobru Praha, kterou sice potrápili, nakonec jí ale podlehli poměrem 2:4 na zápasy.

Jedničkou Jihočechů je zatím Jonáš Štekr, jenž nastoupil do patnácti zápasů. Deset startů má na kontě jeho mladší kolega Richard Kříž, čtyřikrát se objevil v píseckém brankovišti David Gába a dvakrát Ondřej Bláha. Ze zadních řad vyniká největší podporou útoku Jan Polata (2+8), jenž je nejproduktivnějším obráncem týmu. Jen o bod méně má na kontě Milan Hřebíček (2+7), za nímž následují Vladimír Hanus (4+4), Aleš Suda (0+6) a bývalý Rebel Martin Parýzek (2+2). Stálicemi zadních řad jsou i Jan Turek (2+0) a Šimon Červinský (0+2). Ofenzivu mužstva táhne talentovaný forvard David Ciboch (14+6), jenž je nejlepším střelcem a kraluje i kanadskému bodování. Přes deset bodů už zaznamenali také Jan Sýbek (7+10) a nejlepší nahrávač Martin Koupal (6+11). Mezi důležité útočné články patří i Jakub Doktor (4+5), Václav Pašek (2+5) či Josef Vlk (4+3).

Míkova družina nezačala probíhající sezonu vůbec dobře a z úvodních pěti kol ukořistila jediný bodík, o který doma oloupila Moravské Budějovice (3:4sn). Vzápětí přišel výrazný progres a parta od řeky Otavy vyhrála třikrát za sebou. Doma přetlačila 4:3 Nymburk, 5:2 vyloupila Pelhřimov a zvládla i dramatické jihočeské derby na ledě českobudějovického David Servisu (4:3sn). Potom však tým opět upadl do výsledkové krize a vyhrál už jen dvakrát, a to v domácím prostředí 8:1 nad Nymburkem a David Servisem (8:5). V současné době je to v podání Písku neskutečné trápení, bez bodového zisku padl už 8x v řadě a s patnácti body se s velkou ztrátou krčí na úplném dně tabulky skupiny Střed.

Soupiska Písku

Kanadskému bodování i tabulce střelců Písku vládne talentovaný mladík David Ciboch.
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Kdo může patřit mezi klíčové hráče soupeře?

Martin Parýzek (O)

Osmadvacetiletý obránce je píseckým odchovancem, ale během své kariéry už prošel mnoha kluby. Působil v mládeži Českých Budějovic a pravidelně nastupoval za mládežnické kategorie české reprezentace. Dvě sezony strávil v zámořské OHL, kde hrál za tým Ottawa 67´s. Nejvyšší soutěž válel v Karlových Varech, odkud vypomáhal i prvoligovému Mostu. V sestupové sezoně 2014/2015 oblékal i brodský dres.

Jan Polata (O)

Čtyřiadvacetiletý hokejista začínal s hokejem v rodném Písku, ještě v mládežnickém věku se ovšem vydal na zkušenou do zahraničí. Konkrétně do Salzburgu, kde si v místí akademii vyzkoušel soutěže od dorostu po juniorskou MHL. Mezi dospělými poprvé nastoupil ve slovenské extralize za HK 36 Skalica, v loňské sezoně hrál alpskou ligu v rakouském EK Zell am See.

David Ciboch (Ú)

Nejmladší z této trojice se rovněž poprvé postavil na brusle v Písku. V dorosteneckém věku sbíral spoustu bodů, čehož si všimli v Českých Budějovicích. Právě do tamější juniorky vedly jeho další kroky. Poté pomohl rodnému Písku k postupu z krajské soutěže do druhé ligy a letos načal už třetí sezonu ve žlutomodrém dresu. Aktuálně vede kanadské bodování i tabulku střelců Písku.

(Foto: ihcpisek.cz)

Bruslaři stáhli dvoubrankovou ztrátu, přesto na Bouchalkách padli

Fanoušci si v prestižním derby Vysočiny museli počkat na první branku až do 24. minuty, kdy při přesilovce poslal Havlíčkův Brod pěknou ranou do vedení Tomáš Semrád. Domácí se dočkali vyrovnání rovněž při početní převaze, když ve 39. minutě tečoval puk mezi Novákovy betony David Vítek. Plameny dokonaly obrat ve třetí periodě, když se nejdříve při přesilovce zblízka trefil Ondřej Stehlík a dvoubrankový náskok zajistil povedenou ranou zblízka mladík Jaromír Pytlík. Bruslaři nesložili zbraně a své manko dvěma trefami smazali. Z dorážky udeřil v početní výhodě Miroslav Třetina a vzorný důraz před brankovištěm potom prokázal Petr Kuchta. Rozhodující moment přišel v 59. minutě, kdy zajistil Žďáru nad Sázavou všechny tři body přesnou střelou nad Novákův beton hrdina zápasu Jaromír Pytlík.

znak týmu 4 - 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 39. Vítek (Štěpánek), 42. Stehlík (Gregar, Kunstmüller), 50. Pytlík (Štěpánek, Beneš), 59. Pytlík (Gregar, Krupka) – 24. T. Semrád (Endál), 55. Třetina (Vašíček), 56. Kuchta (Vašíček, Michálek). Rozhodčí: Libor Veinfurter – Jan Pechánek, Aleš Roischel. Vyloučení: 7:7, navíc Jícha (ZDS) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1512. Střely na branku: 34:34 (13:11, 10:12, 11:11). Třetiny: 0:0, 1:1, 3:2. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř (Sláma) – Pleva, Lojek, Beneš, Poizl, Peslar, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Dospěl, Krupka, Kovářů

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček (A), Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž, Hrabaň – Přidal, Třetina (C), Endál – Voříšek, Milfait (A), Kozlík – Šuhaj, Michálek, Chlubna – Beneš, Ludvík, Kuchta.

Bruslaři prohráli prestižní derby Vysočiny na žďárských Bouchalkách těsně 3:4.

Písek nezvládl derby a na ledě David Servisu schytal debakl

Domácí šli do vedení v 18. minutě, když při přesilovce po ideálním pasu zpoza brány zavěsil Jakub Marek. Servismanům vyšel parádně i vstup do prostřední části, když se při přečíslení trefil z kruhu bývalý Rebel Adam Vylíčil. Zanedlouho sice snížil povedenou tečí Jakub Volf, jenže Adam Vylíčil odpověděl dvěma slepenými góly a zajistil svému týmu tříbrankové vedení. Jiskřičku naděje sice pro hosty vykřesal dělovkou po vhazování Jan Turek, ale celek z jihočeské metropole nedopustil vůbec žádné drama. Postupně se zapsali do střelecké listiny Jan Trummer st., Jakub Marek, Petr Macháček a Lukáš Sumerauer, kteří zvýšili na konečných 8:2.

znak týmu 8 - 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 18. Marek (Trummer, Šulčík), 24. Vylíčil (Bárta, Sumerauer), 28. Vylíčil (Trummer), 28. Vylíčil (Macháček), 35. Trummer st. (Jindra), 37. Marek (Trummer, Šulčík), 47. Macháček (Bárta, Sumerauer), 57. Sumerauer (Vylíčil, Škopek) – 26. Volf (Pašek), 34. Turek (Vlk). Rozhodčí: Hornáček – Vavruška, P. Šimánek. Vyloučení: 5:4, navíc P. Macháček (DCB) 10 min. OT + OK [SEK]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 215. Třetiny: 1:0, 5:2, 2:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 8:2.

HC David Servis České Budějovice: M. Dudáček (Němec) – Radoš, L. Kříž, Michal, P. Macháček, Farka, Škopek – R. Šulčík, Trummer ml., J. Marek, Jiří Bárta, Sumerauer, Vylíčil, L. Jindra (41. Mil. Šesták), Trummer st., Zayml

IHC Písek: R. Kříž (35. Štekr) – Parýzek, M. Hřebíček, Hanus, Suda, Herr, Turek – A. Novák (41. Medek), Koupal, Sýbek, Pašek, Duchoň, J. Volf, K. Strnad, Rod, Vlk

Písek schytal v jihočeském derby debakl! Na ledě David Servisu vyfasoval osmičku.
(Foto: slegr71, rajce.idnes.cz)

Brod nedopustil žádné překvapení. Písku doma nadělil kanára

Havlíčkův Brod dával už od začátku jasně najevo, kdo bude na ledě pánem. Už ve 2. minutě dostal nabito na modrou čáru David Vala a jeho dělovka z voleje skončila za Křížovými zády. Zanedlouho narýsoval Jiří Vašíček geniální křížnou nahrávku Lukáši Endálovi, jenž skóroval ze své oblíbené pozice v mírném úhlu na pravé straně. Před první sirénou udeřili domácí ještě jednou, když Jan Milfait našel před brankovištěm Luboše Voříška a ten šikovnou tečí usměrnil kotouč mimo Křížův dosah. Parta z Kotliny úřadovala i po přestávce. Krásnou akci celého prvního útoku korunoval gólem po rychlé střele do odkryté brány Lukáš Endál a po vydařeném bekhendovém blafáku se ve 29. minutě radoval i Patrik Přidal. Poslední slovo si vzal stylově Lukáš Endál, jenž dorážkou do odkryté brány završil svůj hattrick.

znak týmu 6 - 0 znak týmu

Branky a nahrávky: 2. Vala (Voříšek), 6. Endál (Vačíček, T. Semrád), 12. Voříšek (Milfait, Endál), 21. Endál (Třetina, Přidal), 29. Přidal (Endál, T. Semrád), 31. Endál (Vašíček, Přidal). Rozhodčí: Michal Maršálek – Jan Kleprlík, Jan Vašíček. Vyloučení: 4:3, navíc Pašek (PIS) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 751. Střely na branku: 30:26 (15:9, 9:9, 6:8). Třetiny: 3:0, 3:0, 0:0. Průběh utkání: 6:0.

BK Havlíčkův Brod: Marek (Č. Novák) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Balgalvis, M. Kříž, Hrabaň – Endál, Třetina "C", Přidal – Šuhaj, Milfait "A", Voříšek – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík

IHC Písek: R. Kříž (Štekr) – Hanus "A", Hřebíček, Červinský, Suda, Polata "A", Turek – Sýbek "C", Ciboch, Koupal, Vlk, Medek, Rod, Strnad, A. Novák, Duchoň, Pašek

(Video: Ondřej Rázl)

...Havlíčkův Brod má zatím ve 2. lize nejlepší útok (138 branek) i obranu (68 gólů)?

...Písek má v celé soutěži nejhorší útok (59 branek)?

...Žďár nad Sázavou je v dosavadním průběhu soutěže jediným týmem, který dokázal Bruslařům sebrat 6 bodů?

...brodský útočník Lukáš Endál v této sezoně vstřelil Písku už 4 góly, přičemž v minulém vzájemném utkání sestřelil soupeře hattrickem?

...Jihočeši doma prohráli už třikrát v řadě a nezískali přitom ani bod?

Bilance s Pískem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 18
Bilance: 12-2-1-3
Výsledky: x3:1, x5:1, 3:4, 4:3p, 3:0, 3:1, x3:1, x5:1, 5:0, 1:11, x6:3, x5:4p, 3:4sn, 9:3, 8:5, 1:3, 4:2, 6:0
Skóre: 77:47