29. 11. 2016 | Ladislav Vácha

Potvrdí skvělou formu? Bruslaři hostí v Kotlině trápící se Písek

Havlíčkův Brod má v poslední době parádní formu a vládne tabulce. Ve středu 30. listopadu ho čeká další důležitý zápas, v Kotlině od 18:00 vyzve na souboj o body Písek, jemuž se v poslední době vůbec nedaří. Bruslaři však mají svému soupeři co oplácet, protože na jeho ledě v minulém vzájemném měření sil prohráli 3:4 po samostatných nájezdech. Nenechte si utkání ujít, budeme vás v ochozech znovu potřebovat!

IHC Písek

Počátky hokeje: 1902
IHC Písek založen: 1990 sloučením VTJ a JITEX Písek
Stadion: Zimní stadion Písek (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: žlutá a modrá
Webové stránky klubu: ihcpisek.cz
Umístění v poslední sezóně: 10. místo po ZČ, předkolo play-off (porážka 0:2 na zápasy s Havlíčkovým Brodem)
Trenér: Karel Slabý

Sestava z posledního utkání: Kadlec (Brož) – Procházka, Hřebíček, Koutenský, Pokorný, Červinský, Suda, Kozák – Urbanec, Vlček, Suchan, Slavík, Šuhaj, Sýbek, Kepka, Koupal, Drda, Rod
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x IHC Písek

10-2-2-3 bilance 6-1-1-9
1., 36 bodů umístění 8., 21 bodů
74:40 skóre 65:62
8:0 (Tábor, doma) nejvyšší výhra 11:4 (Kolín, doma)
2:4 (Žďár nad Sázavou, venku) nejvyšší prohra 0:5 (Tábor, venku)
Lukáš Endál – 34 bodů (14+20) nejproduktivnější hráč Filip Vlček – 25 bodů (11+14)
Lukáš Endál – 14 gólů nejlepší střelec Josef Urbanec – 12 gólů
Miroslav Třetina – 25 asistencí nejlepší nahrávač Filip Vlček – 14 asistencí
Tomáš Semrád – 19 bodů (7+12) nejproduktivnější obránce Milan Hřebíček – 9 bodů (4+5)
Čeněk Novák 2,23 (12 zápasů)
Michael Panec 2,56 (8 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Luboš Kadlec 3,56 (12 zápasů)
Václav Pipek 3,77 (6 zápasů)
Písek - David Servis 3:5
Pelhřimov – Písek 4:3
Písek – J. Hradec 6:2
Kolín – Písek 4:2
Písek – Tábor 1:4

Písek prošel podobně jako Havlíčkův Brod v poslední době hektickým obdobím. I u Otavy narazili na finanční problémy a stejně jako soubor z Kotliny museli před minulou sezonou budovat kádr takřka úplně od základního kamene. Jihočeši v předešlém soutěžním období obsadili v základní části 10. příčku, jež jim jako poslednímu týmu zajistila postup do předkola play-off. Jedenáctý Trutnov tak smutnil, na hokejisty z jižních Čech ztratil pouhé čtyři body. Ve vyřazovacích bojích se parta pod vedením trenéra Karla Slabého střetla právě s Bruslaři, jimž podlehla ve vyrovnané a atraktivní sérii 0:2 na zápasy.

Jedničkou v brankovišti Jihočechů byl na začátku sezony zkušený gólman Václav Pipek, ale přivodil si nepříjemné zranění a šanci předvést své schopnosti tak dostal dvacetiletý brankář Luboš Kadlec. A sluší se podotknout, že svou příležitost chytil pevně za pačesy. Na svůj věk chytá spolehlivě, což ukázal i proti Havlíčkovu Brodu. Z obránců si vede nejlépe Milan Hřebíček, který nasbíral už 9 kanadských bodů (4+5) a je tak nejproduktivnějším bekem. Velmi dobře si vede i kapitán Pavel Procházka (2+6), jenž nosil kdysi céčko i v dresu Rebelů. Kanadskému bodování Písku vládne šikovný mladík Filip Vlček (11+14), který je zároveň i nejlepším nahrávačem. Nejlepším střelcem je Josef Urbanec a na jedničku si počíná i Jan Sýbek (10+13).

Parta od řeky Otavy odstartovala tento soutěžní ročník naprosto fantasticky, když z úvodních devíti kol jen třikrát prohrála. Přesvědčivě přitom porazila nepříjemný Žďár nad Sázavou (8:3) a připsala si dosud svou nejvyšší výhru, když Kolín zostudila jedenáctigólovým výpraskem (11:4). Písku se povedlo přetlačit i Havlíčkův Brod (4:3 po samostatných nájezdech), ale Bruslaři byli prvním týmem, který u Otavy v této sezoně bodoval. Potom ale jako když utne, kohoutek s velkým přísunem bodů byl utažen. Z předešlých osmi duelů vytěžili svěřenci kouče Karla Slabého pouhé čtyři bodíky, když před svými fanoušky složili poslední Jindřichův Hradec (6:2) a bod si přivezli ze žďárských Bouchalek (3:4p).

Soupiska Písku

Zkušený Václav Pipek je stále na marodce, jedničkou je tak mladý gólman Luboš Kadlec.
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Bylo důležité, že jsme derby ve 2. třetině otočili, ví Aleš Totter

Bruslaři zvládli v minulém kole důležité derby na ledě Moravských Budějovic, s nimiž sice prohrávali, ale nakonec bitvu o čelo tabulky ovládli. „Pro nás bylo důležité, že jsme ve druhé třetině otočili zápas na 2:1, začali jsme se víc tlačit do branky a zjednodušili jsme hru. Ve třetí třetině jsme výborně hráli ve středním pásmu, pak přišel smolný gól, kdy jsme puk vyrazili na hůl soupeře. Naštěstí jsme dali gól do prázdné branky,“ oddechl si brodský trenér Aleš Totter.

„Cením si toho, že i když v první třetině dostaneme zase hloupý gól z ničeho, kdy se v rohu rveme, přestaneme hrát a nevyužijeme přesilovku 5 na 3, že to dokážeme zvládnout. To je pro mě nejcennější. A myslím si, že je to dobrá pozvánka pro naše diváky, protože hrajeme teď dva zápasy doma,“ zve havlíčkobrodské fanoušky, kteří svůj tým pravidelně a hlasitě podporují, na domácí bitvy s Pískem a Pelhřimovem.

Trenér Aleš Totter chválil své svěřence za to, že i přes nepříznivý vývoj derby otočili.

Písek vyrovnání nenastartovalo, jihočeské derby ovládl Tábor

Kohouti začali u řeky Otavy skvěle a už ve 4. minutě se radovali z vedení, když se po nahrávce zpoza brány trefil Jakub Krätzer. Domácí bleskově odpověděli při přesilovce, když se dostal do šance Josef Urbanec a skóroval přesně k tyčce. Rozhodující moment utkání s sebou nakonec přinesla 15. minuta, když David Kellner v tandemu přenechal puk Vojtěchu Mrkvičkovi, jehož rána zaplula přesně k tyčce. Písečtí hokejisté si potom vytvořili několik slibných šancí na vyrovnání, ale nevyužili je a ve třetí dvacetiminutovce zápas definitivně ztratili. Ve 46. minutě zasunul puk přesně mezi Kadlecovy betony Aleš Krátoška a na konečných 4:1 z pohledu Tábora uzavřel střelou nad beton Radek Pechánek.

znak týmu 1 - 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 5. Urbanec (Hřebíček, Vlček) – 4. Krätzer (Blažek, Pechánek), 15. Mrkvička (Kellner, Točík), 46. Krátoška (Březina), 54. Pechánek (Krätzer). Rozhodčí: Hodač – Vavruška, Oudes. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 838. Střely na branku: 27:33. Třetiny: 1:2, 0:0, 0:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

IHC Písek: Kadlec (Brož) – Procházka, Hřebíček, Koutenský, Pokorný, Červinský, Suda, Kozák – Urbanec, Vlček, Suchan, Slavík, Šuhaj, Sýbek, Kepka, Koupal, Drda, Rod

HC Tábor: D. Novák (Klestil) – Havran, Liška, Hlaveš, Tesař, Duben, Dvořák, Raiterman, Kellner, Mrkvička, Točík, Severa, Matušík, Seidl, Kýhos, Březina, Krátoška, Blažek, Pechánek, Krätzer

Písek domácí derby s Táborem prohrál, jediný jeho gól vstřelil nejlepší střelec Josef Urbanec.

Broďáky vedení Žihadel nerozhodilo a dokonali velkolepý obrat

Moravské Budějovice si v úvodní dvacetiminutovce počínaly aktivně a v 17. minutě se dočkaly zasloužené odměny, když prostřelil klečícího gólmana Nováka Jiří Peroutka. Hosty hodně nastartovala ke skvělému výkonu situace ze 22. minuty, kdy Jakub Lacina vystřelil a Tomáš Chlubna vyrovnal šikovnou tečí. A ve 34. minutě bylo na havlíčkobrodské straně ještě o poznání veseleji, když vypálil z levého kruhu Miroslav Třetina a neomylně vymetl svou dělovkou šibenici. Hosté rozhodně nic nezabalili předčasně a ze všech sil se hnali za vyrovnáním, ale Havlíčkův Brod poslal do trháku hezkou ranou z kruhu Tomáš Semrád. Žihadla sice vykřesala naději na bodový zisk, když v 58. minutě snížil na nejtěsnější rozdíl z dorážky Petr Krutiš, ale definitivní razítko na brodskou výhru dal při soupeřově hře bez brankáře Patrik Přidal, jenž přesně zamířil do prázdné brány.

znak týmu 2 - 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 17. Peroutka (Hačecký), 58. Krutiš (Šťáva, Horký) – 22. Chlubna (Lacina, Michálek), 34. Třetina (Endál, Přidal), 48. Semrád (semrád, Přidal), 59. Přidal (Endál, Vala). Rozhodčí: Marek Honza – Marek Čelechovský, Roman Komínek. Vyloučení: 7:5, navíc Polívka (MBU) OT 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:25. Diváci: 605. Třetiny: 1:0, 0:2, 1:2. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Moravské Budějovice 2005: Dudáček (Dusík) – Šťáva, Salát, Sobotka, Kliment, Peroutka, Pelikán, Polívka – Havel, Mikeš, Nováček, Rytnauer, Krutiš, Horký, Matějka, Hačecký, Bulín

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – M. Semrád, T. Semrád, Duben, Lacina, Vala, Kulhánek – Chlubna, Přidal, Třetina, Endál, Kuchta, Voříšek, Michálek, Navrátil, Kozlík, Beneš, Ludvík

Jdeme (p)otupit #Žihadla 😬 #BKHB #MBUvHBR #derby #bojočelo #hockey #2liga 💪👈

A photo posted by BK Havlíčkův Brod (@bk_havl_brod) on

Písek doma poprvé ztratil, Bruslaři si odvezli domů bod

Největší pozornost byla před utkáním upřena na brodského kapitána Miroslava Třetinu, který už po půlminutě hry ranou z první propálil gólmana Kadlece a zaznamenal tak svůj 300. kanadský bod v dresu Havlíčkova Brodu, čímž se stal jeho nejproduktivnějším hráčem v historii. Písek však bleskově srovnal krok, když překvapivou tečí zaskočil gólmana Nováka Václav Pašek. Hostům se nabídla ještě v úvodní dvacetiminutovce přesilovka 5 na 3, kterou pohotovou střelou z voleje využil Patrik Přidal. Jihočeši se však nenechali rozhodit a v prostřední části vystřihli velký obrat. Postaral se o to hned dvěma trefami Jan Sýbek, který nejdříve využil soupeřovo zaváhání při vlastním oslabení a šest sekund před druhou sirénou nachytal utěšeným projektilem brankáře Nováka na švestkách. Ve třetí periodě prudkou střelou vyrovnal Lukáš Endál a zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů. V nich vystřelil hokejistům od řeky Otavy bonusový bod Jan Sýbek, jenž tak završil hattrick.

znak týmu 4 - 3sn znak týmu

Branky a nahrávky: 1. Pašek (Urbanec, Šuhaj), 26. Sýbek (Slavík), 40. Sýbek (Vlček), rozh. náj. Sýbek – 1. Třetina (Endál, Přidal), 12. Přidal (Třetina, Endál), 44. Endál (Třetina, T. Semrád). Rozhodčí: Škrobák - Svoboda, Horažďovský. Vyloučení: 6:7, navíc Slavík (PIS) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 420. Střely na branku: 26:30. Třetiny: 1:2, 2:0, 0:1 - 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3sn.

IHC Písek: Kadlec (Kříž) – Procházka, Hřebíček, Hanus, Pavlíček, Červinský, Pokorný, Koutenský – Slavík, Urbanec, Vlček, Sýbek, Koupal, Pašek, Šuhaj, Strnad, Duchoň, Rod

BK Havlíčkův Brod: Novák (11:33 - 11:57 Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Vala, Mendl, Lacina, Kulhánek – Přidal, Třetina, Endál - Kuchta, Kozlík, Beneš - Navrátil, Voříšek, Michálek - Chlubna, Ludvík

Bilance s Pískem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 13
Bilance: 9-1-1-2
Výsledky: x3:1, x5:1, 3:4, 4:3p, 3:0, 3:1, x3:1, x5:1, 5:0, 1:11, x6:3, x5:4p, 3:4sn
Skóre: 49:34