22. 3. 2018 | Štěpán Ondráček

Předposlední krok ke splnění snu! Brod vyzve nevyzpytatelná Žihadla

Poslední překážka v cestě za vysněnou kvalifikací je známa! Havlíčkobrodští Bruslaři si to o postup do kvalifikace o WSM Ligu rozdají v derby Vysočiny s HC Moravské Budějovice 2005. Diváci se můžou těšit na třaskavé bitvy, které nabídnou nezapomenutelné zážitky. V minulém ročníku se oba soupeři potkali ve stejné fázi soutěže a z vítězství 3:0 na zápasy se radovala havlíčkobrodská družina. První bitva o Vysočinu je na programu v neděli 25. března od 17. hodiny. Pokud nemáte nic v plánu, tak dorazte do Kotliny povzbudit své oblíbence, protože vaše podpora bude víc než důležitá! Na závěr by se hodila dvě přísloví. V Moravských Budějovicích by se rádi vyhnuli rčení „Do stejné řeky dvakrát nevstoupíš“. A co Bruslaři? Ti by rádi splnili jedno z nejvíce skloňovaných, a to „Do třetice všeho dobrého.“

Založení klubu: 2005
Stadion: Stadion Moravské Budějovice (kapacita 1 350 míst)
Klubové barvy: černá a žlutá
Webové stránky klubu: hcmb.cz
Umístění v poslední sezóně: 3. místo po ZČ, semifinále play-off (porážka s Havlíčkovým Brodem 0:3 na zápasy)
Trenéři: Augustin Žák __________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HC Moravské Budějovice 2005 (z. část)

23–4–2–7 bilance 19–3–1–13
1., 79 bodů umístění 4., 64 bodů
188:105 skóre 146:116
14:3 (Pelhřimov, doma) nejvyšší výhra 12:2 (Pelhřimov, doma)
1:6 (David Servis, venku) nejvyšší prohra 1:7 (Žďár n. S., venku)
Miroslav Třetina – 68 bodů (26+42) nejproduktivnější hráč Filip Matějka – 41 bodů (14+27)
Lukáš Endál – 30 gólů nejlepší střelec Ladislav Rytnauer – 20 gólů
Miroslav Třetina – 42 asistencí nejlepší nahrávač Filip Matějka – 27 asistencí
Tomáš Semrád – 46 bodů (11+35) nejproduktivnější obránce Roman Čermák – 27 bodů (9+18)
Čeněk Novák 2,94 (30 zápasů)
David Marek 2,58 (11 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Jan Brož 3,05 (33 zápasů)
Jan Čáp 4,77 (4 zápasy)
Mor. Budějovice – Tábor 5:4p
Sokolov – Mor. Budějovice 3:1
Mor. Budějovice – Sokolov 1:0
Sokolov – Mor. Budějovice 3:4p
Mor. Budějovice – Sokolov 3:2p

Žihadla hrají 2. ligu od sezóny 2012/2013, hned v úvodním ročníku zaznamenala osmou příčku a vrchol soutěže završila účastí ve čtvrtfinále. Celek z Vysočiny se postupně zlepšoval, až na osudný ročník 2014/2015, kdy skončil na třináctém místě a sezona pro něj skončila v osmifinále. Hokejisté Moravským Budějovic zaznamenali plodný rok v předešlé sezóně, kdy skončili na šestém místě a probojovali se do semifinále. Svěřenci Augustina Žáka se každý rok zlepšují a v současném soutěžním ročníku vyrovnali klubovou historii, když po základní hrací části skončili na čtvrtém místě a zahrají si semifinále.

Moravské Budějovice se letos mohou spoléhat na mládí v brance v podobě Jana Brože. Brzy jednadvacetiletý gólman se v základní části postavil mezi tři tyče celkem ve třiatřiceti případech. Záda mu kryl Jan Čáp, jenž si do kolonky startů připsal čtyři straty. Defenzivu Žihadel držel pod svojí taktovkou Roman Čermák. Zmíněný bek si během 32 utkání připsal 27 kanadských bodů (9+18). Druhý nejproduktivnějším bek je Daniel Kabelka s jednadvaceti body (7+14). Třetí do party je Jiří Peroutka, který zásobuje své spoluhráče přesnými přihrávkami, když si za 27 utkání připsal 11 bodů (2+9). Defenzivu táhne silný trojlístek hráčů. Statistiky za základní část opanoval Filip Matějka. Útočník Žihadel si připsal do kolonky kanadských bodů číslo 41 za bilanci (14+27). Jen o jeden bodík zaostal Ladislav Rytnauer, jenž měl vyrovnané skóre (20+20). Zmíněnou dvojici doplnil David Horký. Brzy čtyřiadvacetiletý hráč si na své konto zapsal 36 bodů (16+20). Opomenout nemůžeme ani čtvrtého do kvarteta a nejznámějšího hráče Moravských Budějovic Petera Puchera st.. Zkušený forvard, jenž oblékal dres znojemských Orlů, v barvách černožlutých nastřádal rovných 34 bodů (14+20).

Soupiska Žihadel

Kdo patří mezi klíčové hráče soupeře?

Peter Pucher st.(Ú)

Pro Puchera jsou symbolické bílé rukavice, které ho provádí skoro celou kariéru. Zkušený útočník patří mezi opory Žihadel. Žlutočerné zásoboval zejména svými přihrávkami, které byly klíčové v nejdůležitějších zápasech sezóny. Pucher je nepostradatelný článek i v play-off, kde je klíčovým hráčem.

Jan Brož (B)

Brzy jednadvacetiletý gólman zažívá průlomovou sezónu. V předešlé sezoně si zkusil jeden zápas v baráži o extraligu v dresu Jihlavy. Letos je Brož základním stavebním pilířem žlutočerných, které dovedl svými výkony, až do semifinále play-off.

Ladislav Rytnauer (Ú)

Veterán v útoku je i ve svých letech postrachem obran soupeře. V základní části si připsal bilanci 40 kanadských bodů za rovnaký podíl gólů a asistencí (20+20). Své zkušenosti propůjčuje i ve vyřazovacích bojích, kde je vedle Petera Puchera st. jeden z nejzkušenějších hráčů.

(Foto: hcdukla.cz, hcorli.cz, hcmb.cz)

BK Havlíčkův Brod x HC Moravské Budějovice 2005 (play-off)

5–1–0–0 bilance 3–3–0–1
30:15 skóre 21:14
5:1 (Děčín, venku) nejvyšší výhra 4:1 (Tábor, doma)
Lukáš Endál – 12 bodů (5+7) nejproduktivnější hráč Peter Pucher st. – 8 bodů (3+5)
Tomáš Chlubna – 6 gólů nejlepší střelec Filip Matějka – 5 gólů
Miroslav Třetina – 8 asistencí nejlepší nahrávač Peter Pucher st., Ladislav Rytnauer,
Jiří Peroutka – 5 asistencí
Tomáš Semrád – 6 bodů (1+5) nejproduktivnější obránce Jiří Peroutka – 6 bodů (1+5)
Čeněk Novák 2,5 (6 zápasů) průměr inkasovaných gólů na zápas Jan Brož 1,93 (7 zápasů)

Vyjádření hráčů Moravských Budějovic po čtvrtfinále

Peter Pucher st.: „V dalším kole nás čeká Havlíčkův Brod a od kluků, co to loni zažili, vím, že nás čeká další těžká a vyhecovaná série.“

Filip Matějka: „Teď se těšíme na Brod. Věřím, že bude hodně fanoušků a bude to skvělá série.“

(Zdroj: hcmb.cz)

Cesta Žihadel až do semifinále!

Moravské Budějovice se v osmifinále play-off potkaly s tabulkovým sousedem, a to Táborem. První dva duely ovládla Žihadla poměrem 4:1, respektive 3:1. Ve třetí bitvě se strhla napínavá podívaná, jelikož Kohouti vedli 2:0. Žákovi svěřenci dokázali během první sirény náskok smazat a do kabin se šlo za stavu 2:2. Kohouti si vzali své vedení zpět, avšak domácí dvěma zásahy otočili vývoj utkání na svoji stranu. Tábor se nedal a sedm minut před koncem vyrovnal na 4:4. Utkání nakonec rozseklo prodloužení a v něm domácí Jan Salák.

Ve čtvrtfinále čekal na Moravské Budějovice tvrdý oříšek, a to lídr skupiny Západ Sokolov. První bitvu vyhrál favorit 3:1, ale v té druhé byl hlavní hrdina Jan Brož. Maskovaný muž Žihadel dokázal zamknout branku na sto západů a o utkání rozhodla jediná trefa. Ve vlastním oslabení se prosadil Ladislav Rytnauer. Poslední dvě bitvy rozhodla prodloužení a totožný průběh utkání. V Sokolově začali výborně domácí, kteří vedli 2:0. Dvě branky dal Peter Pucher st. a rázem bylo vyrovnáno. Sokolovští si vzali vedení zpět, ale Žihadla vyrovnala a v prodloužení dokonala obrat.

Moravskobudějovičtí měli mečbol, který využili. Na domácím ledě až do 51. minuty prohrávali, ale v rozmezí 32 sekund dokázali vyrovnat na konečných 2:2. Osud utkání patřil prodloužení a v něm Peteru Pucherovi st.. Slovenský forvard potrestal špatné střídání hostů a postaral se se svým týmem o první senzaci vyřazovacích bojů, když Žihadla ukončila sezónu jednomu z nejsilnějších týmů.

Bruslaři nedali Žihadlům šanci! Vyhráli 3:0 na zápasy

První bitva nabídla třináct branek a vítězství domácích Bruslařů, ale to se nerodilo lehce. Výběr z Kotliny vedl po zásahu Lukáše Endála 1:0. Hosté dokázali vyrovnat díky Petru Krutišovi, ovšem na to dokázali domácí rychle zareagovat, když se prosadil David Kozlík. Žihadla dokázala do konce první třetiny vyrovnat zásluhou Ladislav Rytnauera. Do druhé části vkročili líp hosté, když dokázali otočit utkání z hole Romana Mikeše. Jenže potom přišel čas Patrika Přidala, který vsítil dvě branky a vrátil vedení do domácích řad – 4:3. Hosty nalomil pátou ranou Tomáš Chlubna a o několik minut později se k němu připojil David Kozlík - 6:3. Hosty vrátil do hry Roman Mikeš, ale hosty srazili Patrik Přidal s Davidem Michálkem. Divoké utkání ukončil hostující Petr Krutiš, jenž uzavřel třináctigólové menu.

Druhý mač na ledě Moravských Budějovic začali dobře domácí, kteří šli zásluhou Lukáše Havla do vedení. Bruslaři dokázali otočit vývoj utkání na svoji stranu. Nejprve se prosadil Lukáš Endál a druhý gól vsítil Filip Beneš. Žihadla si podmanila druhou třetinu, kterou vyhrála 3:0. Na 2:2 vyrovnal Roman Mikeš. Dvanáctiminutovku hrůzy pro Havlíčkův Brod završili David Horký s Lukášem Havlem - 4:2. Ve třetí části bylo pro Bruslaře ještě hůř, když se znovu prosadil Lukáš Havel. Jiskru naděje vykřesal Jakub Lacina, ale pojistku a vyrovnání série zajistil Roman Mikeš. Ovšem za neoprávněný start domácího Marka Lupače bylo utkání kontumováno ve prospěch Havlíčkova Brodu!

V utkání o Vysočinu není nouze o šarvátky!

Třetí bitvu v Kotlině začali ve velké stylu domácí hokejisté, kteří vedli po první dvacetiminutovce 3:0. Nejprve se po přihrávce Tomáše Semráda prosadil David Michálek. Na mladého útočníka navázala další mladá puška v podobě Jakuba Laciny. Rázný bek se prosadil pumelicí od modré čáry. Třetiny hrůzy pro Žihadla režíroval podruhé v utkání David Michálek, který dorazil do sítě Endálovu střelu. Hosté se ve druhé třetině dvakrát ozvali, když se prosadil Jiří Peroutka. Individuální akcí se prezentoval Lukáš Nováček, jenž upravil na 3:2. Jenže domácí bleskově zareagovali a ve stejné třetině dali tři branky. Z nulového úhlu se prosadil David Kozlík. O pár minut na něj navázal Patrik Přidal a kapitán týmu Miroslav Třetina - 6:2. Hosté se prezentovali několika nevybíravými fauly, čehož využil Miroslav Třetina a na konečných 8:2 upravil skóre Vladimír Szilva.

Souboj kapitánů! Byl lepší Miroslav Třetina, nebo Peter Pucher st.?

Rozlosování semifinále Bruslařů

DatumDenČasSoupeř
25.3.2018 neděle 17:00 BK Havlíčkův Brod – HC Moravské Budějovice 2005
27.3.2018 úterý 18:00 HC Moravské Budějovice 2005 – BK Havlíčkův Brod
29.3.2018 čtvrtek 18:00 BK Havlíčkův Brod – HC Moravské Budějovice 2005
31.3.2018 sobota 17:00 HC Moravské Budějovice 2005 – BK Havlíčkův Brod (příp. 4. zápas)
2.4.2018 pondělí 18:00 BK Havlíčkův Brod – HC Moravské Budějovice 2005 (příp. 5. zápas)

...Havlíčkův Brod se potká s Moravskými Budějovicemi v play-off podruhé za sebou?

...semifinálovou sérii v sezóně 2016/2017 sledovalo na zimních stadionech 3 891 diváků?

...poslední vzájemný zápas prohráli Bruslaři na ledě soupeře 3:4?

...kapitán Bruslařů Miroslav Třetina to na Žihadla umí, když v této sezóně proti nim zaznamenal 8 bodů (5+3)?

...v základní části mezi těmito soupeři padlo dohromady 28 branek za čtyři zápasy, což dělá průměr 7 branek na utkání v letošní sezóně?

Proti Žihadlům to Miroslavu Třetinovi jde. Centr elitní formace zaznamenal 8 bodů (5+3)!