19. 2. 2017 | Ladislav Vácha

Smutný konec. Junioři statečně bojovali, Kohoutům podlehli o gól

Juniorka měla před rozhodujícím zápasem v České Třebové karty rozdány jasně. Pokud vyhraje, senzačně postoupí do semifinále play-off, v opačném případě bude smutnit a budou ji čekat boje v rámci Poháru Vladimíra Martince. Mladí Bruslaři sice s Kohouty dvakrát o gól prohrávali, ale obránci Marek Bancíř a Václav Pecen dokázali těsné ztráty smazat. Na začátku třetí periody dokonce hosté dokonali zásluhou Tomáše Cejpka obrat, jenže Kohouti dvěma góly na přelomu první a druhé půlky třetiny překlopili pomyslné misky vah zpět na svou stranu a díky těsné výhře 4:3 si došli pro postup. Havlíčkův Brod si i přes porážku a vyřazení zaslouží absolutorium. Po dvou vysokých porážkách vyrovnal stav série na 2:2 a horkého papírového favorita potrápil mnohem více, než se očekávalo. (Foto: kohouti-ceskatrebova.cz)

Začátek rozhodujícího zápasu byl z obou stran dost opatrný. První slibnou příležitost si v 7. Minutě vypracovali Kohouti, po krásné přihrávce Krejnuse však Pejcha z voleje netrefil. V čase 14:25 byl vyloučen Lesák a domácí v oslabení udeřili, když se po Jindřichově nádherné přihrávce ukázkovým švihem přesně trefil Jindřich Zítka.

V 17. minutě mohl stejný hráč přidat druhou branku, hostující obránce však jeho střelu v poslední chvíli zablokoval. V čase 18:11 si havlíčkobrodský obránce David Bušek vyšlápl na Jindřicha, kterého hrubě fauloval v předcházejícím střetnutí. Kohouti soupeře zatlačili do obrany a Zadina hledal krásnou přihrávkou Fúzika, který ve slibné pozici netrefil. Těsně před první sirénou byl vyloučen domácí obránce Veselý.

Kohouti se ubránili a nechybělo moc, aby v oslabení přidala dvojice Jindřich – Kavalír druhý gól. Ve 24. minutě se dvakrát dostal do gólové šance Fúzik, jehož dva pokusy zneškodnil brankář Kekula. Vzápětí se do útočného pásma vydal obránce Škvor a po jeho ztrátě puku se do brejku dostal Tomáš Cejpek, jehož vyloženou příležitost zlikvidoval gólman Nimmerrichter.

Netrvalo dlouho a velmi dobře hrající hosté se radovali z vyrovnávací branky, jejímž autorem obránce Marek Bancíř. Domácí hokejisté znovu přidali a dočkali se sladké odměny, když ve 27. minutě strhl vedení na jejich stranu výborný Ladislav Jindřich. V dalším průběhu druhé třetiny dopláceli hokejisté České Třebové na špatnou koncovku. Ve 28. minutě neproměnil slibnou šanci Kavalír, po něm přestřelil Jindřich a branky nedali ani Pejcha se Stehnem.

Ve 31. minutě se před Nimmerrichterem opět zjevil osamocený Tomáš Cejpek, domácího brankáře ale znovu nepřekonal. Druhého vyrovnání se hosté dočkali o malý okamžik později. Po vyloučení Šimončiče střílel prudce a přesně od modré čáry obránce Václav Pecen. Festival českotřebovské střelecké marnosti šancí pokračoval, v dalších dvou šancích se neprosadil Fúzik. V závěru druhé třetiny zbytečně vymýšlel Vondráček a jeho chybu hasil vyhozením puku mimo led Lesák, který v čase 39:34 vyfasoval dvouminutový trest.

Začátek závěrečného dějství přinesl obrovskou radost hostujícímu mužstvu. Útočník Tomáš Cejpek projel mezi domácími hráči jako nůž máslem a v čase 40:19 poslal puk tvrdou střelou pod horní tyčku. Výhodu přesilové hry pak získali Kohouti, jenže branku soupeře vůbec neohrozili.

Favorit se vrátil do zápasu v čase 48:22, kdy se o to postaral přesně střílející Patrik Stehno. Kohoutům zatrnulo v 50. minutě, kdy další mezeru v jejich obraně nedokázal potrestat Jakub Abbrent, brankář Nimmerrichter své spoluhráče v možná klíčovém okamžiku celého utkání podržel. Kohouti kritickou chvíli přečkali a vzápětí sami udeřili. Vondráčkův lob si bleskově zpracoval Pelán, přihrál najíždějícímu Michalu Šimončičovi a ten propálil všechno, co mu stálo v cestě.

Závěrečné minuty hosté takticky nezvládli. V čase 54:33 zranil Holenda vysokou holí v obličeji obránce Finka a dostal čtyři trestné minuty. Smolný večer prožíval Fúzik, kterého v čase 56:29 opět vychytal gólman Kekula. Šance svého týmu podkopal v čase 57:25 dalším nedovoleným zákrokem Bancíř, který u mantinelu podrazil unikajícího Stehna. Kohouti získali výhodu dlouhé přesilovky pěti proti třem (67 vteřin), ale další branku vstřelit nedokázali. Postup si však vzít nedali.

ČF5, neděle 19.2.2017 od 17:00
4:3
(1:0, 1:2, 2:1)
Č. Třebová - Havl. Brod
Krajská liga mužů

Branky a nahrávky: 16. Zítka (Jindřich), 27. Jindřich (Fúzik), 49. Stehno (Kavalír, Škvor), 51. Šimončič (Pelán, Vondráček) – 25. Bancíř (Cejpek), 32. Pecen (Veverka), 41. Cejpek. Rozhodčí: Radim Prchal, Martin Kratochvíl – Michal Schaffer, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 851. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3. Konečný stav série: 3:2.