21. 3. 2024 | Milan Sochor

TOP 5 momentů osmifinálové série s Opavou

Přestože bylo osmifinále mezi Havlíčkovým Brodem a Opavou velice vyrovnané, Bruslaři jím nakonec prošli nejrychlejším možným způsobem. V sérii zvítězili 3:0 na zápasy. Pojďme se společně za prvním kolem vyřazovacích bojů ještě ohlédnout a podívejme se na pět momentů, které byly pro vývoj osmifinále zásadní, nebo něčím zajímavé.

Věk je jenom číslo

Kdybyste si měli před začátkem osmifinále tipnout, kdo z Broďáků v něm bude nejproduktivnější, vsadili byste na Honzu Nováka? Pětačtyřicetiletý obránce ve třech zápasech nasbíral šest bodů (1+5), o jeden víc než druhý v bodování Filip Pártl.

Svými body navíc pomohl v důležitých situacích. V prvním utkání asistoval u vyrovnávacího gólu Petra Kuchty krátce před koncem základní hrací doby i u rozhodujícího gólu Roberta Havláta v prodloužení. V druhém zápasu kromě tří nahrávek jeden gól sám vstřelil. A důležitý. Na konci nepovedené druhé periody poslal Bruslaře do vedení 5:3.

Jan Novák se raduje ze vstřeleného gólu do sítě Opavy
(Foto: Karolína Vencovská)

Co potřebuje skvělý gólman? I trochu štěstí

Zůstaňme ještě u nejčastějšího českého příjmení a podívejme se na gólmana Čendu Nováka. Slezan Bruslaře ve dvou ze tří zápasů přestřílel, Broďáci se ovšem mohli spolehnout na svého brankáře. Předvedl spoustu skvělých zákroků a jejich úspěšnost vyšponoval na hodnotu 93,33 %.

Několikrát měl i notnou dávku potřebného štěstí. Nejblíž infarktu měli jeho spoluhráči určitě v prodloužení prvního zápasu. Čenda Novák vyjel až mezi kruhy, jenže na první pokus se mu nepodařilo rozehrát. Při dalším pokusu pak spadnul na zadek a Opava se snažila trefit prázdnou bránu. Vše ale z pohledu Havlíčkova Brodu dopadlo dobře. Puk skončil v ochranné síti a Bruslaři hned z další protiakce rozhodli o svém prvním vítězství v této sérii.

Z původně infarktového momentu se stalo úsměvné video, které baví širokou veřejnost na sociálních sítích. Na Facebooku toto video shlédlo už více než 75 000 lidí, na Instagramu jej vidělo přes 23 000 lidí a na TikToku už více než 11 000 lidí.

Odolnost, obětavost a nasazení

Play off je tvrdá hra, spousta hráčů by o tom mohla vyprávět své. Hned v první třetině prvního utkání inkasoval tvrdý náraz u mantinelu Filip Dymák. Krev okolo rtů a otřesený pohled nevěstily nic dobrého. Mladý útočník ještě během zápasu podstoupil vyšetření v krnovské nemocnici. Tenhle bojovník ale zatnul zuby, přes bolest hlavy se vrátil k zimnímu stadionu pěšky, druhý den už trénoval a ve čtvrtek znovu nastoupil i do druhého utkání.

Lukáše Endála zdobí od prvního dějství druhého mače krvavý šrám na nose. Bolestivé zranění ho nevyřadilo ze hry ani ve třetím utkání, ve kterém do stejného místa inkasoval úder znovu. Marek Tecl byl nevybíravě faulován ve druhé periodě druhého duelu. Po zákroku okamžitě zmizel do kabiny, na třetí třetinu už byl ale zase připravený zpátky na ledě. Také ve třetím utkání schytal tvrdý hit u mantinelu, zápas i přes bolest dohrál. Spoustu šrámů mají i další hráči, všichni do jednoho to jsou ovšem příkladní bojovníci. I proto v prvním kole play off uspěli.

Hattrick Filipa Pártla

Jedním ze zásadních momentů celé série byla druhá třetina druhého zápasu. Bruslaři doma v Kotlině po první třetině vedli 3:1, po přestávce se ale dostali do problémů. Opava vyrovnala na 3:3 a byla v tu dobu na koni. Jenže hosté nabídli svěřencům Aleše Kraučuka s Radkem Hamanem vstupenku zpátky do zápasu s nadsázkou tak trochu sami.

Hostující Adam Beránek svým už výše zmíněným faulem na Marka Tecla oslabil své mužstvo. Pětiminutovou přesilovku Bruslaři využili, zpátky do vedení je poslal Filip Pártl. To mužstvo nakoplo a Broďáci už vedení nepustili. Filip Pártl navíc přidal další dva góly a svým prvním hattrickem mezi muži výrazně pomohl k tomuto triumfu.

Filip Pártl se proti Opavě radoval ze svého prvního hattricku mezi muži
(Foto: Luboš Vácha)

Vítězná aura Lukáše Bureše

Útočník Lukáš Bureš kromě svého vytížení v A-týmu ještě vede coby hlavní trenér havlíčkobrodské dorostence. Těm už play off také začalo a jejich první zápasy se kryly s programem A-mužstva. Ve čtvrtek kvůli tomu Lukáš Bureš do zápasu proti Opavě nezasáhl, v sobotu už ovšem ano. I když ne hned od začátku.

Ve 12:30 rozehráli dorostenci pod vedením Lukáše Bureše duel proti B-týmu Karlových Varů. Zvítězili 6:2 a postoupili do semifinále. Po zápase sedl Lukáš Bureš do auta a do Krnova přijel před koncem první třetiny. Po tříhodinové cestě se jen oblékl a rovnou naskočil do druhé třetiny. Od prvního střídání byl svou rychlostí, důrazem a bojovností důležitou součástí mužstva a svým výkonem přispěl ke třetí výhře. Během jednoho dne tak stihl oslavit dva postupy.

Play off pokračuje! Bruslaři už v sobotu rozehrají čtvrtfinálovou sérii s Vyškovem.

Vstupenky a permanentky

Vstupné na play off zůstává ve stejné výši, v jaké bylo na základní část. Základní vstupné na pokladně tedy činí 100 Kč, v online prodeji pak zvýhodněných 80 Kč. Studenti a senioři zaplatí online i na pokladně 50 Kč, děti do výšky 140 cm a držitelé průkazu ZTP mají vstup zdarma.

Koupit vstupenku na čtvrtfinále s Vyškovem ve zvýhodněném předprodeji

Dobrou zprávu máme také pro držitele permanentek. Ty totiž zůstávají v platnosti také na celé play off. V platnosti zůstávají také poloviční permanentky, pokud vám na nich zbývají nevyčerpané volné vstupy. Pokud si nejste jistí, kolik zápasů vám na poloviční permanentce zbývá, pošlete nám její číslo na sochor@bkhb.cz a my vám dáme vědět.