1. 12. 2015 | Ladislav Vácha

Zaskočí venku lídra? Havlíčkův Brod jede na led prvního Kolína!

Pokusí se překvapit! Havlíčkův Brod se bude snažit potvrdit zlepšené výkony z posledních zápasů a zkusí překvapit aktuálního lídra tabulky. Ve středu 2. prosince zamíří na led prvního Kolína, kde se představí od 18:07. Kozlové budou jasným papírovým favoritem, v západní skupině mají nejlepší defenzivu. Bruslaři se jim pokusí oplatit porážku z úvodního vzájemného zápasu, který Středočeši vyhráli v Kotlině 3:1. Havlíčkobrodští fanoušci u toho chybět nebudou, klub pro ně totiž uspořádal speciální výjezd!

SC Kolín

Založen: 30. listopadu 1932
Stadion: Zimní stadion Kolín (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: sckolin.cz
Umístění v poslední sezóně: 3. místo po ZČ, konec v druhém kole play-off s Jabloncem nad Nisou (0:3 na zápasy)
Trenér: Jiří Seidl

Sestava z posledního utkání: Moravec (Sejpal) – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Březina, Barták – Veselý, Semirád, Malý – Jankovský, Zumr, Ježek – Kadlec st., Kadlec ml., Jelínek – Hlavatý, Navrátil
__________________________________________________________________________________

SC Kolín x BK Havlíčkův Brod

16-1-0-1 bilance 8-2-1-7
1., 50 bodů umístění 7., 29 bodů
74:39 skóre 64:58
8:2 (Jindřichův Hradec, doma) nejvyšší výhra 5:0 (Písek, doma)
3:4 (Kobra Praha, doma) nejvyšší prohra 3:7 (Bílina, doma)
Petr Morkes – 29 bodů (13+16) nejproduktivnější hráč Jevgenij Kondratěv – 25 bodů (8+17)
Petr Morkes – 13 gólů nejlepší střelec Lukáš Endál – 11 gólů
Dominik Zumr – 18 asistencí nejlepší nahrávač Jevgenij Kondratěv – 17 asistencí
Jan Hanzl – 13 bodů (3+10) nejproduktivnější obránce Miroslav Duben
David Vala – 10 bodů (1+9)
Martin Sejpal 2,08 (9 zápasů)
František Moravec 2,33 (7 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,80 (8 zápasů)
Jiří Zvolánek 2,87 (5 zápasů)
Lukáš Dusík 3,29 (7 zápasů)

Martin Sejpal. Talentovaný gólman a jednička Kozlů, která vychytala výhru i v Kotlině.
(Foto: Petr Kraus, fotokraus.cz)

Kolín zatím kraluje tabulce, vyniká hlavně v defenzivě

Kolín je od úvodního kola naprosto suverénní. Kozlové dosud klopýtli jen dvakrát, a to když doma překvapivě podlehli Kobře Praha těsně 3:4 a z prestižní bitvy ve Vrchlabí si odvezli dva body po triumfu v samostatných nájezdech. Kozlové dosud nastříleli 74 branek a mají až pátý nejlepší útok v soutěži, ale excelují v defenzivě. Jejich brankáři dosud obdrželi jen 39 branek, což je nejnižší číslo z celé západní skupiny.

Trenér Jiří Seidl vkládá důvěru do tandemu mladých brankářů. Jedničkou je zatím dvaadvacetiletý gólman Martin Sejpal, jemuž kryje záda o rok starší kolega František Moravec. V obraně vyčnívá Jan Hanzl, jenž nastřádal už 13 kanadských bodů a je nejproduktivnějším bekem (3+10). Hned v závěsu najdeme Marka Voženílka, který má o jedinou asistenci méně (3+9). Daří se i ostřílenému Tomáši Pácalovi (0+8) či Lukáši SKokanovi (2+3). Útok se točí kolem Petra Morkese (13+16), nejproduktivnějšího hráče týmu. Na záda mu dýchá nejlepší nahrávač týmu Dominik Zumr (3+18), slibně si počínají i Jakub Semirád (7+11) či Josef Malý (6+11).

Středočeši naposledy vyválčili tři body na půdě Jindřichova Hradce, kde se ale na výhru a tři body nakonec nečekaně nadřeli. „My jsme spokojeni akorát s tím výsledkem. Uhráli jsme tři body, ale do zápasu jsme vstoupili strašně nezodpovědně, laxně. Nechali jsme si soupeře odskočit o dvě branky a to bylo špatně,“ hřímal po utkání trenér Jiří Seidl. „Jediným pozitivem jsou dnes tři body. Dalším pozitivem je, že jsme se ze stavu 0:2 dostali na 3:2, ale zbytečně svou laxností jsme nechali soupeře hodně hrát,“ doplnil lodivod Kolína.

Soupiska Kolína

Zkušený útočník Jiří Kadlec starší si odbyl jeden start v havlíčkobrodském dresu.

Vajgar neudržel dvoubrankové vedení a doma očekávaně padl

Kdo by to čekal? V souboji posledního s prvním šel do vedení papírový outsider z Jindřichova Hradce, který se už v 6. minutě ujal zásluhou krásné střely Martina Brabce vedení. A s Kozly to vypadalo ještě o poznání hůř! Vajgar opět udeřil ve 26. minutě a opět u toho byl Martin Brabec, jenž využil parádní nahrávku David Bílka a trefil prázdnou bránu.

Hosté se ale vůbec nenechali rozhodit a ještě do druhé přestávky začali střílet ostrými. Po Marku Březinovi přebral ve 33. minutě hrací předmět Jan Veselý a podél betonu gólmana Spáčila ho zametl do brány. A to nebylo zdaleka vše! Zanedlouho využil zaváhání defenzivy Jihočechů Jan Hanzl a v přesilovce ještě před druhou sirénou dokonal velkolepý obrat Marek Březina. Vajgar už se na odpověď nezmohl a tak si Kozlové odvezli všechny tři body.

znak týmu 2 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Brabec (Bílek, Voříšek), 27. Brabec (Bílek, Voříšek) – 33. Veselý (Semirád, Hanzl), 36. Hanzl (Semirád, Malý), 38. Veselý (Hanzl, Semirád). Rozhodčí: Pokorný – Oudes, Vavruška. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 14:28. Diváci: 315. Třetiny: 1:0, 1:3, 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Spáčil (Marek) – Tržil, Kohút, Pípal, Popelka, Koňařík, Břečka, Port – Brabec, Voříšek, – Záhora, Přibyl, Bárta – Zvoník, Košťál, Samohejl – Heřmánek, Fencl, Drda.

SC Kolín: Moravec (Sejpal) – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Březina, Barták – Veselý, Semirád, Malý – Jankovský, Zumr, Ježek – Kadlec st., Kadlec ml., Jelínek – Hlavatý, Navrátil.

Minulé zápasy Kozlů

SC Kolín – HC Vlci Jablonec nad Nisou 3:2
HC Klášterec nad Ohří – SC Kolín 4:6
SC Kolín – HC Lední Medvědi Pelhřimov 6:1
IHC Písek – SC Kolín 2:3
KLH Vajgar Jindřichův Hradec – SC Kolín 2:3

V prvním vzájemném měření sil byli úspěšnější hosté z Kolína, kteří Kotlinu vyloupili 3:1.

Brod stoupá tabulkou vzhůru, doma vyhrál už třikrát v řadě

Bruslaři se v poslední době zvedají a daří se jim pravidelně vyhrávat. V domácím prostředí vyhráli už třikrát za sebou, po Kobře Praha a Žďáru nad Sázavou naposledy zdolali za tři body i bojovný Sokolov. Vypadá to, že trápení před svými fanoušky je dávno pryč! A promítá se to i v tabulce, Havlíčkův Brod, který ještě nedávno uzavíral elitní desítku, už okupuje 7. pozici tabulky! Do čela kanadského bodování týmu se znovu vyhoupl před Lukáše Endála ruský útočník Jevgenij Kondratěv, jenž zazářil proti Sokolovu třemi asistencemi.

„Myslím si, že jsme se do soupeře hodně tlačili, ale nebyli jsme dobří v předbrankovém prostoru. Pomohly nám přesilovky, dali jsme v nich tři góly. Místo toho, abychom ale zahájili třetí třetinu dobře, tak nám soupeř ujel ve třech hráčích do přečíslení. A kdyby byl důslednější, tak to potrestá a mohli jsme se trápit,“ našel i přes výhru vady na kráse brodský trenér Aleš Totter. „Teď nás čeká těžký týden, pojedeme do Kolína a doma budeme mít Jablonec nad Nisou,“ dobře ví, že jeho svěřence čekají hodně důležité zápasy.

Obránce Jakub Lacina vstřelil proti Sokolovu svou první premiérovou branku za A-tým.

Bruslaře nerozhodil nepříznivý stav a dokonali velkolepý obrat

Soubor z Kotliny chtěl v domácím prostředí navázat na vítězství nad Kobrou Praha a Žďárem nad Sázavou, ale nezačal vůbec dobře. Hostům se nabídla přesilovka a na konci první periody šli do vedení. Parádní kombinaci předvedlo trio Kamil Tvrdek - Petr Račanský - Patrik Michálek a posledně jmenovaný doklepl kus černé gumy do sítě. Domácí rovněž udeřili při přesilové hře, v 19. minutě vypustil ze své hole smrtící ránu z voleje Tomáš Chlubna.

Bojovníci z Kotliny dokonali obrat po trefách Tomáše Chlubny a Davida Kozlíka v prostřední části. Hosté už to měli v tu chvíli, kdy ztráceli dvě branky a při počtu čtrnácti hráčů v poli jim rychle ubývaly síly, hodně těžké. Ve třetí periodě tak Baník dorazili Jakub Lacina s kapitánem Miroslavem Třetinou a domácí si došli pro přesvědčivou výhru 5:1.

znak týmu 5 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 19. Chlubna (Kondratěv, Duben), 25. Chlubna (Kondratěv, Vlasov), 39. Kozlík (Vlasov, Kondratěv), 53. Lacina (Endál, Vala), 56. Třetina (Endál, Přidal) – 16. P. Michálek (P. Račanský, Tvrdek). Rozhodčí: Petr Humpolíček – Martin Klouda, David Otáhal. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 563. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:0. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Dusík) – Lacina, Duben "A", Vala, Kolda, Kořínek, Loginovskij, Pecen, Kulhánek – Chlubna, Kondratěv, Vlasov – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Kozlík, Ludvík – Hlídek, Cejpek.

HC Baník Sokolov: Hruška (Fečo) – Říha, P. Michálek, Gombár, Binias – P. Račanský "A", Tvrdek, Kukla "C", V. Truhlář, Jirušek, Kašpar "A", Krejsa, Dimitrov, Pfister, Sus.

Brodu první zápas sezony nevyšel, doma smolně prohrál

V Kotlině se hrálo dlouho bez branek, fanoušci si museli počkat na první branku utkání až do 28. minuty. Dominik Zumr při vlastním oslabení obkroužil soupeřovu bránu a přihrál Jiřímu Kadlecovi st., jenž šťastně propálil brankáře Dusíka. Domácí se dočkali první branky sezony ve 44. minutě, kdy po Patriku Přidalovi přebral kus černé gumy Lukáš Endál, natlačil se před brankoviště a zblízka propálil gólmana Sejpala.

Havlíčkův Brod měl potom jasně navrch a tlačil svého soupeře, který trpělivě čekal na svou šanci a nakonec se jí dočkal. Pět minut před koncem se dostal do úniku Josef Malý a zblízka procedil puk pod Dusíkovými betony do sítě. Bruslaři se uchýlili k závěrečné sázce na jednu kartu a hráli bez brankáře, ale udělali chybu a na konečných 3:1 ranou do prázdné brány upravil kapitán David Šafránek.

znak týmu 1 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 44. Endál (Přidal) – 28. J. Kadlec st. (Zumr), 56. Malý (Semirád, Ježek), 60. Šafránek (Zumr). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Michal Huryta, David Urubčík. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 679. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

BK Havlíčkův Brod: Dusík (Zvolánek) – Vala, Duben "A", Kořínek, Mendl, Loginovskij, Kolda, Pecen, Kříž – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Chlubna, Kozlík, Kuchta – Kondratěv, Vlasov, Ludvík – Hubert, Cejpek, Hlídek.

SC Kolín: Sejpal (Moravec) – Pácal, Hanzl, Voženílek, Skokan, Nedbal, Barták, Pýcha, Březina – Ježek, Semirád, Malý – Zumr, Šafránek "C", Morkes – J. Kadlec ml., J. Kadlec st. "A" – Hlavatý, A. Jelínek.

Jevgenij Kondratěv si připsal proti Sokolovu 3 asistence a znovu vede produktivitu týmu.

Tomáš Chlubna: V Kolíně bude určitě parádní atmosféra

„Musíme dobře bránit, gólman nám určitě dobře zachytá, jako vždy. Budeme se snažit urvat co neivíce bodů, nějaké góly nám tam snad padnou. Budeme se snažit vyhrát,“ hlásí odhodlaně mladý obránce Jakub Lacina. „Je to určitě těžký soupeř. Kolín je lídr tabulky, musíme se na něj dobře připravit. Pořádá se výjezd, bude tam určitě parádní atmosféra a fanoušci nám pomůžou. Bude to super zápas,“ předpokládá Tomáš Chlubna.

Postavení v tabulce

Kolín vládne tabulce západní skupiny. Na kontě má 50 bodů a má k dobru čtyři body na druhé Klatovy. Třetí Tábor ztrácí na Kozly pět bodů a čtvrté Vrchlabí už musí stahovat velkou ztrátu deseti bodů.

Havlíčkův Brod zdolal Sokolov a v tabulce si znovu polepšil. Nyjí už okupuje 7. příčku, odkud ztrácí tři body na Kobru Praha, jež uzavírá elitní šestku. Na osmý Nymburk má přitom k dobru jediný bodík a na deváté Řisuty se dívá dolů z odstupu tří bodů.

Bilance s Kolínem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 19
Bilance: 10-1-1-0-7
Výsledky: 3:4, 4:3, 6:3, 3:4, 0:4, 2:4, 5:2, 5:1, 0:2, 5:2, 4:3p, 7:3, 3:1, 2:2, 6:2, 0:1, 8:2, 4:2, 1:3
Skóre: 68:48