BK Havl. Brod - Zbytečné fauly? Musíme se jich vyvarovat, má jasno David Kozlík
Zbytečné fauly? Musíme se jich vyvarovat, má jasno David Kozlík

Zbytečné fauly? Musíme se jich vyvarovat, má jasno David Kozlík

6.11.2017 | Ladislav Vácha

Ohlasy s útočníkem Davidem Kozlíkem po výhře v Klatovech

Bruslaři se v sobotu vydali na dalekou cestu do Klatov, kde chtěli jako první tým v tomto soutěžním ročníku vyhrát. A povedlo se! Ve velmi napínavé bitvě nakonec zvítězili těsně 3:2 a domů si odvezli z horkého ledu Západočechů všechny tři cenné body. „Jsem rád, že jsme vyhráli. Klatovy byly hodně nepříjemným soupeřem, hrály hodně dobře. Naštěstí jsme dali víc gólů my a vyhráli jsme. Těší mě, že jsem si hodně zahrál a dal jsem gól. V této sezoně se mi zatím moc nedaří,“ usmíval se útočník David Kozlík, jenž nastoupil v první lajně místo Lukáše Endála, který vypomáhal prvoligové Slavii Praha, a poslal svou trefou Havlíčkův Brod do vedení 2:1.

 
Davide, máme za sebou zápas v Klatovech, kde jsme vyhráli těsně 3:2. Jak zápas ze svého pohledu hodnotíš?
Zápas hodnotím určitě kladně, protože jsme vyhráli. Klatovy byly hodně nepříjemným soupeřem, hrály hodně dobře. Naštěstí jsme dali víc gólů my a vyhráli jsme.

Soupeř má mladý tým, který hodně bruslí. V čem byli Západočeši nejvíc nepříjemní?
Za Klatovy chodí hrát kluci z plzeňské juniorky a někteří další hráči, kteří se nedostali do áčka. Jsou pod drobnohledem a musejí pořád předvádět co nejlepší výkony, protože se chtějí dostat do extraligy. Hodně bojují a dobře bruslí.

Naskočil jsi místo Lukáše Endála v elitním útoku, kde jsi hrál po boku Patrika Přidala a Miroslava Třetiny. Jak se ti s nimi spolupracovalo?
Určitě dobře. Dal jsem gól, když to Míra Třetina prohodil na Paťase a ten mi poslal puk úžasnou nahrávkou mezi kruhy. Mohl jsem už střílet z první, ale tušil jsem, že bych trefil gólmana. Raději jsem si puk potáhl a udělal jsem blafák. Potom jsem už střílel do odkryté brány. S utkáním jsem určitě spokojený. Hodně jsem hrál. V této sezoně se mi zatím moc nedaří, ať už herně nebo z pohledu bodů. Pro mě tohle bylo určitě dobré. Dostal jsem ještě větší chuť do hokeje a mám další motivaci se zlepšovat. Pořád jsem byl na ledě, zápas jsem si tak užíval. Kvůli tomu hokej dělám, každý chce hrát co nejvíc.

Ve 2. třetině jsme se dostali do vedení 3:1, ale potom jsme byli nedisciplinovaní, čímž jsme vrátili soupeře do hry. Těch zbytečných faulů je škoda, co myslíš?
Jak říkáš, určitě je to škoda. Myslím si, že poslední dobou děláme zbytečné a nic neřešící fauly, často v útočném pásmu. Je to zbytečné, protože soupeři tím dáváme šanci nás za to potrestat. Klatovy využily přesilovku 5 na 3 už po deseti sekundách. Do dalších zápasů se toho musíme určitě vyvarovat.

Nastoupili za vás kluci ze staršího dorostu, kterým se docela dařilo. Jak jsi jejich výkony viděl ty?
Viděl jsem to úplně stejně, kluci hráli opravdu dobře. Myslím si, že po prvním střídání z nich spadla taková ta úvodní nervozita, kterou někdy měl každý hráč. Všichni tři bojovali a makali, vytvořili si i nějaké šance. Prostě hráli parádně. Myslím si, že s námi klidně můžou jezdit častěji.

V sobotu nás čeká v Kotlině prestižní derby Vysočiny proti Žďáru nad Sázavou, kterému máme po minulém vzájemném střetnutí co oplácet. S čím bychom měli podle tebe na soupeře vyrukovat, abychom se mohli radovat z dalšího vítězství?
Musíme hrát naši hru a vyvarovat se zbytečných faulů. Musíme to doma zvládnout a ubojovat to. Chceme Žďár porazit a získat další důležité tři body.

Související články

 
Aktuálně na webu
Fanoušci? Fantazie! Postup by si moc zasloužili, má jasno Lukáš Endál

Fanoušci? Fantazie! Postup by si moc zasloužili, má jasno Lukáš Endál

(pondělí 23.4.) Ten pohled byl pro fanoušky zdrcující. Havlíčkobrodský útočník Lukáš Endál po závěrečné siréně...

 
Chci pokračovat a dovést tým do první ligy, hlásí kapitán Třetina

Chci pokračovat a dovést tým do první ligy, hlásí kapitán Třetina

(neděle 22.4.) Do poslední chvíle živili Bruslaři naději na postup do vysněné WSM Ligy. O ten si to rozdali v...

 
SKVĚLE! Odchovanec Michal Teplý nastoupí na MS osmnáctek v Rusku!

SKVĚLE! Odchovanec Michal Teplý nastoupí na MS osmnáctek v Rusku!

(čtvrtek 19.4.) Snovou sezónu prožívá havlíčkobrodský odchovanec Michal Teplý, který svými výkony nepřestává...

 
Je konec! Bruslařům nestačila ani výhra, k postupu chyběl jen gól...

Je konec! Bruslařům nestačila ani výhra, k postupu chyběl jen gól...

(neděle 15.4.) HAVLÍČKŮV BROD - Havlíčkobrodští bojovníci se představili v klíčové bitvě proti Porubě a úkol zněl...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv