18. 1. 2018 | Ladislav Vácha

Zlaté 2 body! V Nymburku se hraje vždy špatně, přiznává Jan Milfait

I když to vypadalo hodně černě, nakonec si Bruslaři odvezli z ledu rozjetého a nepříjemného Nymburku velmi cenné dva body! V poslední minutě třetí třetiny prohrávali těsně 1:2, ale vyšla jim sázka na závěrečnou power-play, při níž pouhých šest sekund před třetí sirénou vyrovnal Jan Milfait a v prodloužení zajistil Havlíčkovu Brodu i bonusový bod! „Byl to přesně takový zápas, jaký jsem očekával. V Nymburku se hraje vždy špatně. Zaplaťpánbůh, že nám tam na konci utkání spadl gól a nakonec jsme to urvali v prodloužení,“ oddechl si šikovný útočník.

Milfi, po parádním obratu jsme vyhráli v Nymburku. Jak zápas ze svého pohledu hodnotíš?
Určitě kladně, protože máme dva body. Byl to přesně takový zápas, jaký jsem očekával. V Nymburku se hraje vždy špatně. Zaplaťpánbůh, že nám tam na konci utkání spadl gól a nakonec jsme to urvali v prodloužení.

V čem ti připadal soupeř nejvíce nepříjemný?
Nymburk je takový urputný v osobních soubojích a nemá vůbec špatné hráče, několik jich je i hodně vysokých. Vůbec se u něj nehraje dobře. Podle mě byl soupeř nejvíce nepříjemný právě v osobních soubojích.

Měli jsme hodně přesilovek, ale nedokázali jsme z nich dát, na rozdíl od soupeře, gól. Jak moc tě mrzí, že jsme alespoň jednu z nich neproměnili?
Určitě je to škoda. Na přesilovkách se snažíme pracovat, ale teď je zraněný Váša, takže točíme na přesilovku jen tři beky. Musíme být trpěliví, pracovat na tom dál a snad se to otočí k lepšímu.

Tobě se povedlo dát dva velmi důležité góly. Jak se zrodily?
První byl typický gól v power-play. Byl chumel hráčů před bránou, po nahození se ke mně odrazil puk a já už jsem to jen zvedl gólmanovi nad rameno. V prodloužení jsem byl sám mezi kruhy, vystřelil jsem k tyči a padlo to tam.

Vašemu druhému útoku se teď bodově nedaří tak, jak byste si představovali. Mohly by vám právě tyto dva góly pomoci a nakopnout vás do dalších zápasů?
Až na pár výjimek většinou nějaký gól dáme, ale už nebodujeme tak jako na začátku sezony, kdy jsme zvládli dát za jeden zápas třeba i pět gólů. Občas nám to tam spadne, ale jak říkáš, není to úplně ono. Teď nás trochu trápila hlava, ale věřím, že teď už to bude jen lepší a lepší.

V posledních dvou utkáních za nás nastoupil ze staršího dorostu obránce Viktor Horák a v Nymburku debutoval útočník Daniel Homola. Jak se ti výkony těchto hráčů líbily?
Horys se mi v Písku velice líbil. Na to, že je to ještě starší dorostenec, tak hrál opravdu dobře, odehrál si to svoje. Proti Nymburku jsem si ho, abych pravdu přiznal, tolik nevšímal, ale všiml jsem si výkonu Daniela Homoly. Odehrál velmi dobrý zápas. Mohl dát i několik gólů, měl dobré šance a mně nahrál dobře při přečíslení 2 na 1 na gólovku, kterou jsem bohužel nedal.

V sobotu nás čeká zápas na ledě nepříjemného David Servisu. S čím bychom měli na tohoto soupeře jít a co bychom od něj měli očekávat?
Protože to je soupeř, se kterým vždy svedeme nějakou divokou přestřelku, tak musíme vycházet ze zabezpečené obrany, ale zároveň také hrát naši nátlakovou hru a dobře bruslit. Musíme se snažit dát co nejvíc gólů.