5. 3. 2018 | Štěpán Ondráček

Béčko spadlo po vedení 5:2 do klinické smrti! Probuzení zařídil Homola

HAVLÍČKŮV BROD - Rezerva Havlíčkova Brodu se představila na domácím ledě, kde narazila na silnou Chrudim. Svěřenci trenéra Petra Adama vedli v zápase 5:2, ale o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Havlíčkobrodští. Do tabulky střelců se zapsali dvougóloví střelci Lukáš Beran s Danielem Homolou (na snímku). O další branky se postarali Jakub Lacina a Tomáš Cejpek.

Východočeši šli za druhou výhrou jako uragán, když se prosadili hned v první minutě. Martin Klement střílel od modré čáry a plachtící puk zasáhl Michael Urban. Kotouč změnil směr a domácí brankář nemohl včas zareagovat. Hosté mohli vést o dvě branky, avšak Ugo Dobiáš těsně minul Folvarského svatyni. Domácí se v úvodních minutách před Chalupou moc neobjevovali, ale dokázali vyrovnat. Jakub Lacina našel rozjetého Daniela Homolu. Domácí útočník obešel obránce hostů a přesně mířenou ranou, která lízla pravou tyč, srovnal. Bruslaři hráli oslabení, které díky skvělému výkonu svého brankáře přežili bez inkasované branky. Celek z Kotliny udeřil po spolupráci Jakuba Laciny a skórujícího Tomáše Cejpka. Domácí kapitán převzal touš od prvně jmenovaného a pokusem ke vzdálenější tyči byl úspěšný. Chrudim mohla vzápětí vyrovnat, ale tomu zabránil na brankové čáře roztažený Folvarský. Bruslaři dokázali využít každou příležitost k navýšení svého vedení. Jakub Lacina napoprvé neuspěl, ale druhý pokus byl přesný. S pukem si vybruslil mezi kruhy, odkud vyslal na Chalupu nechytatelnou dělovku.

Ve druhé dvacetiminutovce se hra vyrovnala a domácí hned slavili další úspěch. Dominik Suchý rozdal přesný pas přes šířku útočného pásma na Lukáše Berana. Domácí útočník dokázal z pokleku propálit přesouvajícího se Chalupu. Východočeši kontrovali hned vzápětí, když si vytvořili tlak před brankou Folvarského. Ugo Dobiáš se nacházel na pravém kruhu, odkud před domácí svatyní oslovil Marka Kišše. Hostujícímu hráči nedělalo problém pověsit hrací předmět za přesouvajícího se gólmana Bruslařů. Oba týmy se předháněly v gólových šancích, ovšem oba maskovaní muži drželi svá brankoviště netknutá.

V poslední části se obě mužstva střídala v útočných výpadech, ale žádný z nich brankou neskončil. To změnila až 48. minuta, kdy se popáté v zápase dokázali prosadit Bruslaři. Početní výhodu využil Lukáš Beran, jenž se nejrychleji zorientoval ve skrumáži před brankou. Ale! Chrudimští se zdravě naštvali a předvedli spanilou jízdu za vyrovnáním. Vše odstartovala 54. minuta a tlak hostů. Jan Polák nahodil touš na Folvarského, ovšem letící puk tečoval mimo dosah brankáře Bruslařů Miloš Kalous. O další čtyři minuty to bylo jen o gól. Východočeši využili chybu domácí obrany, když Ugo Dobiáš naservíroval puk na Marka Kišše, který prostřelil bezmocného Folvarského. Chrudim minutu před koncem sáhla k power-play. Rozhodnout mohl Cejpek, ale ten těsně minul, a tak následoval trest. Půl minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal Michal Haltuch. Hostující útočník využil clony před domácím brankářem.

O vítězi muselo rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy. Hned v první minutě měl na holi rozhodující gól hostující Polák, ovšem toho dokázal skvěle vystínovat Folvarský, který držel své mužstvo dál ve hře. Chrudimští byli aktivnější, avšak ani jedna ze střel brankou neskončila. Na řadu přišly samostatné nájezdy. Hned v první sérii se prosadil Kalous, když mu vyšla střela mezi betony. Východočeši mohli rozhodnout ve čtvrté sérii nájezdů, ale Kišš po roztažení Folvarského trefil tyč. Na druhé straně uspěl Daniel Homola, jenž prostřelil Chalupu na teploměr. Tentýž hráč rozhodl o další dvě série později, když v náhlé smrti zvolil zakončení a lá Peter Forsberg.

Krajská liga mužů 2017/2018

Branky a nahrávky: 9. Homola, 15. Cejpek (Lacina), 19. Lacina, 23. Beran (Suchý), 48. Beran, rozh. náj. Homola – 1. Urban (Klement), 25. Kišš (Dobiáš), 54. Kalous (Polák), 58. Kišš (Dobiáš), 60. Haltuch. Rozhodčí: Luděk Pilný – Jakub Plch, Petr Pošvář. Vyloučení: 4:2, navíc M. Semrád (HBR) OT 10 min. [NESP], J. Plch (CHR) OT 10 min. [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:5, 6:5sn.

Folvarský (Adam) – Lacina, Rubner, Pecen, M. Semrád, Suchý, Motl, Bancíř – Homola, Cejpek (C), Jelínek – J. Přibyl, Beran, Křížek – Piskač, M. Přibyl, Abbrent