9. 11. 2016 | Milan Sochor

Bruslaři důležitou bitvu zvládli, Kohoutům zasadili 8 ran

HAVLÍČKŮV BROD – Kotlina čekala mohutnou a důležitou bitvu. Na její led dorazil z jihu Čech Tábor, který se v posledních kolech zvedal a v tabulce se dotáhl až za Bruslaře. Jenže na ledě dominovalo jen jedno mužstvo. Domácí si už v první třetině vypracovali čtyřbrankové vedení, které už nepustili. Naopak ho ještě během následujících dvou třetin dokázali zdvojnásobit. Hosté se tak domů místo bodů vrací s debaklem. Ani jedna ze 26 střel Michaela Pance nepřekvapila a domácí muž s maskou si připsal druhé čisté konto v sezoně.

Hned úvodní minuty naznačily, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Bruslaři brzy vedli o dva góly. Nejprve se po skvělé přihrávce Lukáše Endála trefil Tomáš Semrád, o necelou minutku později se kousek za vrcholkem pravého kruhu napřáhl Jakub Lacina a jeho dělovka tečovaná Davidem Kozlíkem se zastavila až v síti. Domácí pokračovali v dobrém rozmaru a v polovině první periody zvyšoval skóre střelou nad beton Tomáš Chlubna. Na něj ještě navázal Kryštof Kulhánek, jenž propálil Klestila z mezikruží.

O tom, že se nebude konat žádné překvapení, rozhodl hned na začátku druhé třetiny Luboš Voříšek. Ten dostal pas před brankoviště zpoza brány, kde si mazácky přichystal puk na bekhend a poslal jej nad beton Klestila. Ten o několik minut místo mezi tyčemi přepustil Davidu Novákovi, když po šikovné akci Endála se ze vzduchu zakončujícím Miroslavem Třetinou lovil puk ze sítě pošesté. Havlíčkův Brod byl i nadále lepším týmem. Hosté se do šancí dostávali sporadicky, a když se jim to podařilo, narazili na výborného Pance.

Lukáš Endál (11) si v utkání připsal šest asistencí.
(Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz)

Tábor měl šanci vstřelit alespoň čestnou branku před polovinou třetího dějství, když mu byla nabídnuta dlouhá přesilovka 5 na 3, hokejisté z Vysočiny se ovšem bránili dobře a drželi Kohouty na uzdě i díky přesným zákrokům Michaela Pance. Naopak se znovu prosadili Bruslaři. Po důrazu před hostující klecí se černá kus gumy odrazil k Jakubu Lacinovi a ten se nemýlil. A když za několik momentů došťoural puk do brány Patrik Přidal, fanoušci si žádali desítku. Ta sice nepadla, potlesk si ale v závěru ještě vysloužil Tomáš Ludvík, který v pěstním souboji poslal soupeře k ledu.

Fanoušci oslavili výhru světelnými efekty.

Havl. Brod - Tábor

Branky a nahrávky: 5. T. Semrád (Endál, Navrátil), 6. Kozlík (Lacina, Beneš), 12. Chlubna (Endál, Ludvík), 16. Kulhánek (Endál, Třetina), 22. Voříšek (Endál, Kuchta), 27. Třetina (Endál), 55. Lacina (Kuchta, Voříšek), 56. Přidal (Endál, Třetina). Rozhodčí: Přemysl Skopal – Martin Klouda, Martin Musil. Vyloučení: 7:10, navíc Kellner (TAB) 5 min + do konce utkání, Vala (HBR) 5 min + do konce utkání, Dvořák (TAB) 10 min OT, Černý (TAB) 10 min OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 638. Střely na branku: 43:26. Průběh utkání: 8:0.

Panec (Č. Novák) – T. Semrád, M. Semrád, Miroslav Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Voříšek, Michálek – Navrátil, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík