18. 8. 2016 | Ladislav Vácha, Pavel Blažek

Bruslaři podruhé v řadě úspěšní! V derby vyloupili Pelhřimov

Skvělá práce! Havlíčkův Brod se vyhoupl na vítěznou vlnu. Po vítězném domácím derby se Žďárem nad Sázavou si Bruslaři vyšlápli i na druhého krajského rivala a přivezli si výhru 4:2 z Pelhřimova. Na ledě Ledních Medvědů poprvé chytal v přípravě Čeněk Novák a tým nastoupil v sestavě, jež by se měla hodně podobat i té, jež vyjede do mistrovských bojů. Branky z tábora Broďáků stříleli Jiří Severa, Tomáš Chlubna, David Michálek a David Vala.

Domácí hokejisté vstoupili do utkání aktivněji, nicméně brzy začali hosté vystrkovat růžky a pelhřimovský brankář Groh se musel hodně ohánět, skóre se ale neměnilo. Domácí tým se ale hostům vyrovnal bojovností, takže skóre bylo dlouhou dobu vyrovnané. Velkou příležitost otevřít brankový účet měli hosté ve 14. minutě, Tomáš Mečiar a po něm Petr Kuchta si však vylámali zuby na skvělém Grohovi. Když už se zdálo, že do šaten budou oba týmy odcházet za bezbrankového stavu, přišla domácí akce ve 20. minutě – Marek Hadrava využil práce bratra Martina, který zpoza brány vyslal přesnou přihrávku, a Marek před Novákem v brance hostí nezaváhal.

Do druhé třetiny vlétli hosté na výbornou a ve 23. minutě jim zvýšená aktivita přinesla vyrovnávací branku. Tomáš Chlubna ještě orazítkoval tyčku pelhřimovské svatyně, následný závar ale proměnil v branku Jiří Severa. Havlíčkobrodští hokejisté pokračovali ve zvýšeném tempu i nadále, ovšem i domácí občas prahli po vstřelené brance. Ve 29. minutě byli Lední Medvědi blízko druhému gólu, závar před svým brankovištěm ale Novák ustál. A opět platilo staré známé „Nedáš – dostaneš“. Ve 31. minutě Tomáš Chlubna vystřelil a nešťastnou tečí překonal Groha v domácí brance Votápek. Šance pak byly k vidění na obou stranách, i díky přesilovým hrám, skóre se však do druhého hvizdu nezměnilo.

Veseleji mohlo být domácímu celku hned v úvodu třetí třetiny, když ve 42. minutě Vysloužil trefil tyčku branky za Novákem. Ve 48. minutě hosté z Havlíčkova Brodu svému soupeři odskočili již na dvoubrankový rozdíl. V početní výhodě stál na konci pohledné kombinace David Michálek. Vzápětí podstoupil brodský Filip Navrátil souboj s domácím Adamem, po kterém domácí bek odjel do šaten s bolestivým výrazem ve tváři. Lední Medvědi ale nechtěli padnout jen tak bez boje a v 51. minutě přišla kontaktní branka – Filip Kasalý našel před Novákem zcela nekrytého Marka Hadravu, který měl dostatek času na vymíchání soupeřova brankáře. Z následující akce mohl vyrovnat Bezděk, jeho střela se ale do vymezeného prostoru nevešla. V dalších minutách sice měli domácí více ze hry, vyrovnat se jim ale nepodařilo. V 58. minutě tak přišel z Havlíčkova Brodu rozhodující úder. Mezi kruhy si najel David Vala a střelou švihem potvrdil vítězství bruslařů z Havlíčkova Brodu.

příp.. kolo, čtvrtek 18.8.2016 od 18:00
Pelhřimov
2:4
(1:0, 0:2, 1:2)
Pelhřimov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 20. Marek Hadrava (Martin Hadrava), 51. Marek Hadrava (Filip Kasalý) – 23. Severa (Chlubna, Ludvík), 31. Chlubna, 48. Michálek (Kuchta, Semrád), 58. Vala (Voříšek). Rozhodčí: Jílek – Lhotský, Klouček. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 174. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.