29. 9. 2016 | Ladislav Vácha, Jana Baxová

Čtvrtá výhra v řadě! Mladší dorost po jasné výhře vyloupil i Vajgar

Ti jedou! Mladší dorostenci odklidili z cesty za vysněným návratem do extraligy další překážku a znovu to bylo po jednoznačném vítězství. Svěřenci trenéra Petra Beránka vyhráli na ledě Jindřichova Hradce 7:0 a vyhoupli se do čela tabulky. Přesně do černého se postupně trefili Tomáš Kulhánek, Michal Kerber, Matěj Trupl, Patrik Vacík, Adam Rybáček, Filip Pártl a Pavel Dudek.

Zápas začal tříminutovým tlakem soupeře a dobrou prací domácího gólmana. První zavezení puku do třetiny soupeře ukončil náš centr špatnou rozehrávkou a Tomáš Kulhánek se z brejkít u nemýlil. V čase 5:01 Drbal fauloval a Havlíčkův Brod hrál první přesilovku zápasu. Domácí ji bránili výborně a soupeř se ke střele nedostal. Naopak Baxa mezi beky soupeře rozehrávku zachytil, bohužel pro domácí jeho únik gólman Vít lapačkou výborně chytil. Poté se hrálo především ve střední třetině, až do 12. minuty, kdy domácí gólman výborně zasáhl proti dvojí dorážce soupeře. Dvořák střílel přesně do růžku, ale lapačka domácího gólmana byla opět na místě.

Pak se ještě hostující Patrik Vacík dostal sám před gólmana, jenže David Plecer se vytáhl výborným semaforem. Mihulka s Baxou potom jeli dva na dva, ale bek soupeře výborně vypíchl nahrávku hokejkou. Při dalším střídání byl Michal vyloučen za sekání a tuto přesilovku hosté využili. Michal Kerber mezi kruhy vystřelil, gólman měl zakrytý výhled a bylo to 0:2. Na druhé straně se Michal pokoušel dvakrát dorážet, bohužel jen do brankáře Víta. V poslední sekundě první třetiny byl za krosček vyloučen Winkler.

Druhá třetina začala přesilovkou hostů a jejich obrovským tlakem, naštěstí pro domácí tato přesilovka gólem neskočila. Ve 25. minutě však po pádu obránce Vajgaru v rohu přišla přesná nahrávka od Dudka na modrou a Matěj Trupl zvýšil vedení hostů. Pak prověřil domácího gólmana mezi kruhy osamocený Patrik Vacík, David Plecer ale betony sklapl včas a puk zůstal pod ním. Dan Fiala v obranné třetině Vajgaru vyjel z rohu, obkroužil polovinu třetiny a vystřelil. Jeho střelu brankář Plecer vyrazil, ale do odkryté brány zametl puk Patrik Vacík. Pátý gól padl opět po dorážce, tentokrát se trefil mezi betony Adam Rybáček. Po špatném střídání Vajgaru ujížděli dva Broďáci na gólmana, ale Baxa stihl vložit hokejku do střely a srazit ji do sítě za brankou. Jakub Kupka pak jel jeden na jednoho, obránce hostů ho ale pěkně zablokoval a ke střele nepustil. Průnik Baxy vzápětí zastavil Dominik Vacík za cenu nedovoleného bránění.

Po buly a šanci Vajgaru se před gólmanem hostů pošťuchovali Mihulka a Trupl, rozhodčí tak poslal oba vychladnout na trestnou lavici. Další chybná rozehrávka centra domácích vyústila ve střelu Filipa Klofáče a Filip Pártl dorážel pohodlně nad ležícího gólmana. Mezi kruhy se potom objevil volný Pavel Dudek a trefil se do protipohybu brankáře Plecera. Na druhé straně Baxa zavezl puk do útočné třetiny a počkal si na výborně si najíždějícího Mihulku, ale toho při střele soupeřův bek stihl zablokovat. Na druhé straně jeli Patrik Vacík a Pavel Dudek dva na jednoho, ale Zuzana Martinů předvedla výborný obranný zákrok. Další akce dva na jednoho se nabídla mladým Bruslařům, ale Ondřej Winkler střelu zblokoval do ochranné sítě.

Třetí třetinu začali domácí velkou šancí, ale ani Baxa ani Mihulka nedokázali skákavý puk pořádně trefit a ten tak skončil pod lapačkou brankářky Juřicové. Zuzana Martinů se zanedlouho dostala ke střele a Baxa nahrál Mihulkovi, ten mířil pěkně mezi nohy gólmanky Juřicové, ale za brankovou čáru puk neprošel. Pavel Dudek jel na druhé straně hrací plochy sám na gólmana, ten však jeho střelu vykopl betonem. Střela Mičky z úhlu také skončila na betonu. Česká reprezentantka Martina Zedníková potom výbornou nahrávkou poslala do brejku Michala, ale Karolína Juřicová se betonem vyznamenala. Mihulka se pak ocitl sám před gólmankou Juřicovou, pálil však jen do lapačky.

Filip Pártl s Filipem Klofáčem se dostali do přečíslení 2 na 1, Klofáč místo nahrávky střílel a domácí brankář si s jeho střelou snadno poradil. O chvilku později Pavel Dudek řešil situaci dva na jednoho střelou do výstroje gólmana. Drbal vzápětí přihrál soupeři a Dan Fiala s Patrikem Vacíkem jeli dva na jednoho, obránkyně Zedníková však situaci vyřešila výborně. Domácí pak hráli ještě přesilovku, ale jejích třináct sekund už na gól domácím nestačilo.

Liga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 4. Kulhánek (D. Vacík), 17. Kerber (Pártl, Trupl), 25. Trupl (Dudek), 26. P. Vacík (Brdičko, Fiala), 28. Rybáček (Dudek), 37. Pártl (Klofáč), 39. Dudek (Dvořák). Rozhodčí: Jan Slavík - Josef Baxa, Petr Soukup. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Průběh utkání: 0:7.