7. 12. 2016 | Ladislav Vácha

Důležitá bitva za dva body. Juniorka doma přetlačila Hlinsko

Juniorka dál bojuje o elitní šestku v Krajské lize mužů Pardubického kraje, jež postoupí do play-off. V domácím prostředí hostila v důležité bitvě Hlinsko a utkání nakonec nabídlo divokou přestřelku plnou zvratů. Mladí Bruslaři šli do třetí periody s těsným vedením, ale soupeř vyrovnal na 4:4. Domácí byli nakonec v prodloužení úspěšnější a získali bonusový bod. Dvakrát se trefili navrátilec z Karlových Varů Tomáš Nguyen a Jakub Lacina (na snímku), jenž vstřelil i vítězný gól. První gól Havlíčkova Brodu vsítil Vladimír Szilva. (Foto: Petr Kraus, fotokraus.cz)

Havlíčkův Brod začal skvěle a už ve 3. minutě se ujal vedení, když Václav Pecen předal puk na hůl kapitána Vladimíra Szilvy, který z pravého kruhu prostřelil gólmana Saifra. Hosté trpělivě čekali na každou příležitost zaútočit, přičemž hrozili hlavně z nebezpečných protiútoků. Domácí mohli odskočit do dvougólového trháku při přesilovce, jenže ji nevyužili a záhy inkasovali. Martin Havel nahrál Jiřímu Plachému, jehož svižná zápěstní střela z pravého kruhu zaplula přesně k protější tyčce. Netrvalo to dlouho a Hlinsko dokonalo obrat. Jiří Dítě poslal puk na Josefa Hrona, jenž z úhlu propálil brankáře Adama. Soubor z Kotliny měl v 18. minutě další přesilovku a tentokrát s ní naložil mnohem lépe, už za 7 sekund slavil vyrovnání, když se z dorážky prosadil navrátilec do brodských barev Tomáš Nguyen. Radost mladých Bruslařů však ještě nestihla ani pořádně doznít a Východočeši opět vedli, když zblízka došťouchal kotouč přes Adamovu výstroj do sítě Radovan Chvojka.

Domácí hned na začátku 2. třetiny přečkali krátce po sobě dvě vyloučení a hned po skončení oslabení vyrovnali. Do levého kruhu si vybruslil s pukem na holi Tomáš Nguyen a vykouzlil úchvatnou střelu, jež nekompromisně vyhnala všechny pavouky z bližší šibenice bezmocného gólmana Saifra. Havlíčkův Brod byl sice lepší a vytvářel si spoustu šancí, ale slibné možnosti ke skórování mělo i Hlinsko. Tu největší spálil Radovan Chvojka, jenž na konci nádherné kombinace střílel zblízka úplně sám, ale minul bránu. Havlíčkobrodská družina dál stupňovala svůj tlak a pouhých 10 sekund před druhou sirénou dokonala obrat, když Tomáš Nguyen našel na okraji kruhů Jakuba Lacinu, jehož neskutečná dělovka golfákem doplachtila přesně pod břevno.

Třetí perioda začala pěkně zostra. Nejdříve měli velkou šanci domácí, když Tomáš Cejpek protečoval puk na Vladimíra Szilvu, který hledal před bránou najíždějícího Martina Hynka, ale ten na prudký pas nedosáhl. Na druhé straně dorážel před odkrytou bránou po zblokované střele Martina Havla aktivní Radovan Chvojka, ale bekhendem přestřelil odkrytou klec. Havlíčkův Brod sice potom ubránil přesilovku, jenže se dostal pod tlak a Hlinsko slavilo vyrovnání. Štěpán Zídek posunul puk na Romana Sobotku, jenž se šikovně uvolnil před bránou a bekhendem dloubl kotouč přesně do levé šibenice Kekulovy brány. Oba týmy pak nevyužily velké šance a pouhých 22 sekund před koncem třetí třetiny byl vyloužen za vyhození puku mimo hřiště Aleš Koželuh.

Havlíčkův Brod velkou šanci v prodloužení využil a díky využité přesilové hře získal bonusový bod. Po nahrávce Martina Hynka se u brány rychle zorientoval Jakub Lacina a z mírného úhlu na pravé straně dopravil hrací předmět za Saifrova záda.

Krajská liga mužů

Branky a nahrávky: 3. Szilva (Pecen), 18. Nguyen (Bušek, Lacina), 27. Nguyen (Kříž), 40. Lacina (Nguyen), 61. Lacina (Hynek) – 7. J. Plachý (Havel), 9. Hron (Dítě, Bureš), 19. Chvojka, 53. Sobotka (Zídek). Rozhodčí: Jiří Veselý – Jiří Motálek, Radek Vašátko. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení:0:0 . Diváci: 58. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Adam (21. Kekula) – Mendl, Kříž, Bušek, Suchý, Lacina, Bancíř, Pecen – Hynek, L. Vala, Jelínek, Szilva "C", M. Přibyl, Michálek, Cejpek, Abbrent, M. Polák, Motl, Nguyen, Hlídek