1. 10. 2016 | Ladislav Vácha

Důležité tři body! Bruslaři doma přesvědčivě zdolali David Servis

Havlíčkobrodští hokejisté chtěli potvrdit velmi cenné tři body za výhru z Tábora v domácím prostředí proti David Servisu České Budějovice. S druholigovým nováčkem se střetli vůbec poprvé v historii, proto pro ně byl soupeř velkou neznámou. Bruslaři nakonec potvrdili roli papírového favorita a Jihočechy zdolali přesvědčivě 4:0. Do střelecké listiny se zapsali Luboš Voříšek, Miroslav Třetina, Lukáš Endál a Jakub Lacina.

Hosté vstoupili do zápasu bez přehnaného respektu a brzy si vytvořili slibnou šanci. Z pravého kruhu nebezpečně vypálil Milan Šesták, ale protáhl jen levý Pancův beton. Za Bruslaře kontroval Lukáš Endál, jenž si v samostatném úniku položil gólmana Spáčila na led, ale zblízka nepřehodil jeho beton. Domácí si na začátku druhé půlky zahráli přesilovku 5 na 3 a bleskově ji využili k zisku vedení. Parádní pas před brankoviště obdržel Luboš Voříšek, kterému jen stačilo šikovně nastavit letícímu puku do cesty svou hůl. Těsně před sirénou mohl skórovat i Miroslav Třetina po hezkém pasu Lukáše Endála, ale minul odkrytou část Spáčilovy brány.

Soubor z Kotliny naskočil do prostřední části skvěle a uklidnil se druhou vstřelenou brankou. Od Patrika Přidala přebral puk Miroslav Třetina, zpoza brány si vybruslil do levého kruhu a bekhendovou střelou prostřelil podél betonu brankáře Spáčila k jeho levé tyčce. Na lavici hanby potom z řad David Servisu usedl Jiří Ferebauer a Havlíčkův Brod toho využil už za 6 sekund. Tomáš Semrád ranou z osy hřiště ještě vyprášil Spáčilovy betony, ale mezi kruhy dorážel Lukáš Endál a kotouč dopravil do sítě. Svěřenci kouče Tottera byli na koni a dál dotírali na exbrodského brankáře Spáčila, který ale náporu na svou osobu odolával. Jihočeši si vytvořili velkou šanci při oslabení, ale Jiří Bárta tváří v tvář brankáři Pancovi se svým blafákem neuspěl. Domácí diktovali tempo hry, ale na konci prostřední části se dlouho bránili ve třech. David Servis toho ale nevyužil.

Třetí perioda moc hokejové krásy nepobrala. Havlíčkobrodská družina se snažila hlavně neudělat chybu, aby nepustila soupeře zbytečně do hry. Hokejisté zpod Černé věže se sice snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale proti dobře organizované defenzivě Bruslařů, kteří se navíc mohli opřít o spolehlivě chytajícího gólmana Pance, to měli hodně složité. Parta z Kotliny mohla definitivně zlomit odpor soupeře v 57. minutě, Tomáš Chlubna však při přečíslení nedokázal využít hezkou narážečku s Lukášem Endálem. Hosté mohli vstřelit čestnou branku v poslední minutě utkání, když se jim nabídla přesilovka, ale naopak udeřili oslabení domácí. Tomáš Chlubna při protiútoku našel v levém kruhu Jakuba Lacinu, proti jehož ráně z voleje se brankář Spáčil nestihl včas přesunout. Do závěrečné sirény zbývaly už jen dvě sekundy.

Havl. Brod - David Servis

Branky a nahrávky: 12. Voříšek (Třetina, T. Semrád), 25. Třetina (Přidal), 26. Endál (Navrátil, T. Semrád), 60. Lacina (Chlubna, Ludvík). Rozhodčí: Josef Barek – Michal Laczko, David Urubčík. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 35:30. Diváci: 548. Průběh utkání: 4:0.

Panec (Novák) – T. Semrád, Bušek, Duben "A", Vala, Mečiar, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Voříšek, Michálek – Navrátil, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík