21. 12. 2016 | Ladislav Vácha, Roman Müller

Junioři začali nadstavbu vítězně! Vyhráli derby v Chotěboři

Junioři vstoupili do nadstavbové části Krajské ligy mužů Pardubického kraje na ledě Chotěboře a derby dokázali zvládnout, když podruhé za sebou vyhráli o jediný gól. Mladí Bruslaři v utkání hned třikrát vedli, ale jejich nejtěsnější vedení pokaždé smazal autor hattricku Václav Svoboda. Na čtvrtý přesný zásah soupeře už však domácí odpověď nenašli. Z brodského tábora se trefili Ondřej Hlídek, Martin Hynek, Jakub Abbrent a Dušan Mendl, jenž se postaral o vítěznou branku. (Foto: ludvajs14, rajce.idnes.cz)

Domácí nezačali své utkání dobře, laxně bruslili, nechali se zamknout ve vlastním pásmu, nepodařilo se jim vyhodit a soupeř trestal. Po 56 vteřinách se trefil Ondřej Hlídek, jemuž přihrával Tomáš Cejpek. Domácí od začátku nestačili přistupovat k dobře bruslícímu soupeři, nechávali se přehrávat a ve 3. minutě musel Matěj Pešek se štěstím vyrážet další nebezpečnou střelu. Domácí měli větší šanci až ve 4. minutě, kdy si mohla napravit reputaci 1. lajna, když se dostal před brankou k nebezpečné dorážce Milan Hajšman a následně ke střele Václav Kadlec. Hostující Vít Kekula v brance však situaci zvládl. Pak ale zase úřadoval soupeř. Nejprve v 6. minutě domácí propadli v útoku a soupeř v situaci 2 na 1 netrefil prázdnou branku. V následující minutě čaroval v brance Matěj Pešek, když nejprve kryl dvojnásobnou dorážku a pak betonem zhatil další tutovku hostí. Ještě v téže minutě byl v útočném pásmu hákován Tomáš Eis a na trestnou lavici putoval Martin Kříž. Přesilovku sehráli domácí vcelku dobře, 1. i 2. lajna měla několik slibných šancí, ale vyrovnat se nepodařilo.

Další krizovka přišla v 11. minutě, kdy domácí 3. lajna mladíků pod tlakem vyhodila na zakázané uvolnění. Po dalším vhazování musel gólman krýt několik nebezpečných střel. Možnost vyrovnat dostal Petr Mašek, když ho na útočné modré našel Václav Kadlec svým přesným pasem, ale svůj únik zakončil jen do tyčky. K vyrovnání došlo až o minutu později, kdy Luboš Dvořák vymíchal několik hráčů BK, nahrál na modrou na Jakuba Ludvíka, ten pálil a Václav Svoboda tečoval za záda Víta Kekuly. Vyrovnání domácí nakoplo. Vzápětí se pustila do útoku 1. lajna, vytvořila si pěkný tlak, na gólmana vyslala 2 střely, ale ani následnou dorážku nezužitkovala. Bohužel za chvíli domácí zbytečně faulovali a na trestnou usedl Luboš Dvořák za podražení. Soupeř však nic vážného v přesilovce nevymyslel, domácí své oslabení sehráli s přehledem.

Soupeř ale zahrozil v 18. minutě, když naše 3. lajna propadla v útoku, ale blýskl se Matěj Pešek a dvěma zákroky domácí podržel. V následujícím střídání měla další tlak 1. lajna, soupeř si pomohl faulem, který však sudí jako faul nevyhodnotil. Těsně před koncem měli i Bruslaři pár nebezpečných střel, ale v posledním protiútoku domácích byl faulován znovu Tomáš Eis a opět Martinem Křížem, tentokrát za vysokou hůl. Ve zkrácené přesilovce před koncem třetiny domácí již nic nevymysleli a stav 1:1 zůstal nezměněn. Poměr střel byl ve prospěch BK 13 ku 19.

Začátek druhé části dohrávali domácí v přesilovce, v ní měl slibnou šanci Václav Svoboda, ale hostující gólman jeho střelu se štěstím vyrazil. Stav utkání se měnil ve 24. minutě, kdy Bruslaři pod tlakem vyhodili po mantinelu puk ven z pásma. Těsně před naším obráncem jej však na střed šikovně vytečoval najíždějící útočník a hned z toho bylo přečíslení 2 na 1, které proměnil Martin Hynek, nahrávali mu Tomáš Nguyen a Vladimír Szilva. Možnost vyrovnat měl Petr Mašek, který však ve 27. minutě minul prázdnou branku. V následujícím střídání zahrozila i 2. lajna, té se už skórovat podařilo, když puk putoval od Luboše Dvořáka na Tomáše Eise a následně na Václava Svobodu, který svým druhým gólem vyrovnal.

Ve 31. minutě vytvořil hrubku Lukáš Musílek, který rozehrával zpoza branky přímo na hůl Tomáše Cejpka, ten nelenil a puk poslal před branku na Jakuba Abbrenta, jenž pohodlně skóroval do prázdné branky. Zase z toho bylo vedení hostů o jedinou branku a domácí museli dotahovat. Naštěstí to trvalo jen 66 vteřin, kdy Václav Svoboda dostal před branku přihrávku od Luboše Dvořáka a puk se štěstím propašoval za záda Víta Kekuly. Hattrick byl tak na světě a bylo srovnáno na 3:3. Domácí se však dlouho neradovali, o 2 minuty později se dostal ke střele Dušan Mendl, který za modrou vypálil na Matěje Peška. Ten puk zachytil špičkou lapačky, ale neudržel jej a bylo z toho vedení hostí 3:4.

Ve 37. minutě měli domácí možnost na vyrovnání v další přesilovce, když na trestné odpykával dvouminutový trest předchozí střelec Dušan Mendl za napadení u mantinelu. Domácím se nepodařilo vyrovnat, naopak ke konci přesilovky zbytečně v útočném pásmu faulovali. Petr Mašek podrazil jednoho ze soupeřů, toho času bez puku, a putoval na trestnou. Soupeř však do konce třetiny již nic nevytvořil a tak zůstalo na tabuli stále těsné vedení BK 3:4. Poměr střel byl tentokrát ve prospěch domácích v poměru 16 ku 11.

Začátek třetiny domácí dohrávali v oslabení, ale přečkali jej. Ve 42. minutě vybojoval puk Tomáš Eis, nahrával na Luboše Dvořáka, ale ten pálil do gólmana. Největší šanci ve třetí části si 3. lajna mladíků vytvořila ve 45. minutě, kdy Benjamin Činčila nahrával před branku na Marka Piskače, ten místo zakončení zvolil ještě přihrávku na Michala Málka, který však nestačil do prázdné zasunout. Domácí se stále tlačili do útoku, ale dobře bruslící soupeř všechny útoky eliminoval, dobře četl hru a nedovolil domácím vyrovnat.

Když do konce zbývalo 5 minut, trenéři stáhli hru na dva útoky a hned to přineslo úspěch v podobě nastřelené tyčky gólmana Kekuly z hokejky Milana Hajšmana. To však byla poslední větší šance ze strany domácích. V čase 58:49 došlo k odvolání brankáře Matěje Peška a domácí se snažili ještě utkání zvrátit. Soupeř si však utkání pohlídal, naopak to byl Vladimír Szilva, který z protiútoku nastřelil tyčku prázdné branky. Nakonec domácí opět prohráli těsně o jednu branku 3:4 a přišli tak o cenné body. V poslední části Chotěboř Bruslaře těsně přestřílela v poměru 10 ku 8.

Krajská liga mužů

Branky a nahrávky: 13. Svoboda (J. Ludvík, Dvořák), 27. Svoboda (Eis), 32. Svoboda (Dvořák) – 1. Hlídek (Cejpek), 24. Hynek (Nguyen, Szilva), 31. Abbrent (Cejpek), 34. Mendl (Szilva) Rozhodčí: David Kolář – Ondřej Škorpil, Jan Gregar. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 145. Střely na branku: 39:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.