12. 10. 2017 | Ladislav Vácha

Mladší dorost padl s tabulkovým sousedem. Doma prohrál s Boleslaví

Mladší dorostenci doma přivítali Mladou Boleslav a chtěli si spravit chuť po vysoké porážce 4:11 na ledě Hradce Králové. V souboji tabulkových sousedů však na třetí Středočechy nestačili. Po první třetině sice drželi nadějný stav 1:2, jenže i když ve druhé dvacetiminutovce odpověděli na další gól soupeře kontaktní brankou, nakonec prohráli 2:5. Za Havlíčkův Brod se zapsali do střelecké listiny Patrik Vacík a Adam Prýl.

Havlíčkův Brod nezačal vůbec dobře a už na začátku 2. minuty inkasoval. Lukáš Kulvejt narýsoval pěkný pas do jízdy Michalu Simonovi, jenž brodské obraně ujel do samostatného úniku a poradil si na jedničku, když se trefil přesně k tyčce. Mladá Boleslav byla na koni a dál zaměstnávala gólmana Krále, který měl za přetíženou defenzivou domácích spoustu práce. Parta z Kotliny se však postupem času dostávala do hry a čím dál víc prověřovala pozornost brankáře Kmece. Středočeši potom nevyužili přesilovku, ale po faulu Martina Zycha už se v poslední minutě úvodní třetiny radovali. Jakub Zajíček se při přesilovce krásně prokličkoval až na osu hřiště a z mezikruží parádní ranou pod víko zavěsil. Domácí však nesložili zbraně a ještě před první sirénou slavili důležité snížení. Dominik Vacík vypálil od modré čáry a jeho bratr Patrik Vacík šikovnou tečí usměrnil letící kotouč za Kmecova záda.

Domácí naskočili do prostřední části s velkou chutí a hned měli velkou šanci na vyrovnání. Filip Klofáč krásně prošel po pravém křídle do útočného pásma a z kruhu našel před brankovištěm najíždějícího Patrika Vacíka, který z voleje trefil beton brankáře Kmece. Havlíčkův Brod potom doplatil na nedisciplinovanost a hosté šli na začátku druhé půlky zápasu do trháku. Při přesilovce 4 na 3 nabil Jakub Zajíček dobrým pasem do levého kruhu Tomáši Holoubkovi, jehož rána z voleje zapadla k bližší tyčce za přesouvajícího se gólmana Krále. Havlíčkův Brod přečkal těžké chvilky při oslabení a v čase 39:01 vstřelil důležitou kontaktní branku. Kotouče se chopil Adam Prýl a z pravého kruhu vyslal úžasnou ránu, jež proletěla nad Kmecovým ramenem a zastavila se až v síti. Beránkova družina si však vůbec nepohlídala závěr druhé třetiny, když nezachytila rozjetého Michala Simona, jenž zblízka zasunul kotouč za Králova záda.

Havlíčkobrodský soubor zahájil třetí třetinu aktivně a snažil se co nejrychleji skórovat, čímž by se dostal soupeři na dostřel. Mladoboleslavská defenziva v čele s dobře chytajícím gólmanem Kmecem však byla razantně proti. Kupředu se probíjeli i Středočeši, ale gólman Král svůj tým podržel. Slibnou šanci na snížení měl při přesilovce brodský útočník Josef Dáňa, jenže si zblízka vylámal zuby na Kmecových betonech. Důležitý moment utkání přišel v 57. minutě. Krásné sólo po pravém křídle předvedl mladoboleslavský kapitán Jan Závora, jenž projel až do kruhu a krásnou zápěstní střelou skóroval nad Králův beton. Hosté tak vyhráli v Kotlině zaslouženě 5:2 a odvezli si všechny tři body.

ELIOD Extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 20. P. Vacík (D. Vacík, Matula), 40. Prýl (Dáňa, Zych) – 2. Simon (Kulvejt), 20. Zajíček (Simon), 31. Holoubek (Zajíček), 40. Simon (Holoubek), 57. Závora (Kapal). Rozhodčí: Luděk Pilný – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 27:47 (8:14, 8:20, 11:13). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.

Král (Vácha) – D. Vacík "C", Kerber, Matula, Trupl, Horáček, Řehout, Zych – P. Vacík, Kopic "A", Klofáč, Dymák, Juřica, Rauš, Fiala, Prýl, Dáňa, Vyvial, Pártl