28. 9. 2017 | Pavla Dolíhalová, Štěpán Ondráček

Mladší dorost sahal po bodech. Proti Plamenům ale nezvládl koncovku

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Mladší dorostenci se představili ve Žďáru nad Sázavou, kde bylo na programu posázavské derby. V úvodní dvacetiminutovce se hrál vyrovnaný hokej, ale byli to domácí, kdo odcházel do kabiny s nejtěsnějším vedením. Ve druhé periodě byl Havlíčkův Brod výrazně lepší, ale domácí přidali ještě jednu branku a s Bruslaři to vypadalo bledě. Jenže parta okolo trenéra Petra Beránka nesložila zbraně a dokázala do konce druhé sirény dvoubrankové manko smazat. Nakonec rozhodla třetí třetina a v ní špatná koncovka mladých bojovníků z Kotliny. Ti nakonec odjeli z ledu soupeře bez bodu, jelikož nezvládli konec utkání. Za Bruslaře se prosadili Filip Pártl a Dan Fiala.

Havlíčkův Brod vstoupil do utkání aktivněji a hned od začátku Plamenům ztěžoval hru svojí dominancí na ledě. Už v úvodu bylo patrné, že si bude chtít zastřílet a faktem je, že domácího Víta otestovali hosté opravdu hodně. I přesto si úvodní branku připsal Žďár, když se do samostatného úniku dostal Petr Pokorný, který se po povedeném blafáku nemýlil a dostal Plameny do vedení. Ty si vytvořily ještě jednu pěknou šanci, kterou vedl Jakub Konečný, skóre zápasu ale nezměnil a Žďár tak odcházel do kabiny po první třetině s jednobrankovým vedením.

Druhá třetina byla lepší podívanou nejen po gólové stránce, ale i po stránce individuálního umění. Ve 22. minutě utkání byl totiž v samostatném úniku těsně před bránou Filipem Klofáčem podražen Jakub Konečný, který jel následně trestné střílení. S hostujícím Váchou si pomalu pohrál a po pěkném blafáku navýšil vedení domácích. Poté následovalo vyloučení na straně domácích, což Havlíčkův Brod potrestal brankou Filipa Pártla, který z dorážky snížil na 1:2. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Žďár sice přečkal další oslabení, ale do jeho pásma dostal Marek Kopic, který přesně přihrál Danu Fialovi a ten vyrovnal na 2:2. Za tohoto skóre čekala na obě mužstva třetí třetina.

Ta byla velmi dlouho vyrovnaná po herní stránce. Šance i útočné pokusy se objevovaly na obou stranách pomyslné barikády a diváci na Bouchalkách měli napínavou podívanou. Rozhodující branky si Plameny nechaly v zásobě až do poslední chvíle. Domácí v 58. minutě využili toho, že na modré čáře propadl Dominik Vacík, hnali se do přečíslení 2 na 1 a David Puczek se postaral o vítěznou branku Plamenů. Neuběhlo ani 30 vteřin a Žďár nad Sázavou se mohl radovat z branky, kterou si pojistil vítězství. Ve stejné minutě se prosadil Robert Bačo, kterému po vyhrané buly v útočném pásmu přihrál Jakub Konečný. Havlíčkův Brod tak na Bouchalkách prohrál 2:4.

ELIOD Extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 15. Pokorný (Putz), 23. Konečný, 59. Putz (Puczek, Malenovský) 59. Bačo (Konečný) – 25. Pártl (Vyvial, Zych), 31. Fiala (Kopic). Rozhodčí: Pavel Suchý - Petr Kotlík, Gabriela Šťastná. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 93. Střely na branku: 37:45 (13:12, 9:23, 15:10) . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:4 .