7. 12. 2017 | Ladislav Vácha

Mladší dorost začal nadstavbu porážkou, s Dynamem bral bod

Mladší dorostenci doma přivítali v úvodním kole nadstavbové části Pardubice, s nimiž sice většinu zápasu prohrávali těsně 0:1, ale na začátku třetí třetiny se dočkali zaslouženého vyrovnání z hole Dana Fialy. Mladí Bruslaři sahali i po třech bodech, jenže obrovskou šanci v 55. minutě nevyužili. Vyrovnaný zápas dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž se brodští střelci trápili, zatímco dva hráči Dynama se prosadili. Východočeši si tak domů odvezli cenné dva body.

Mladí Bruslaři se museli už od třetí minuty bránit v oslabení, ale soupeře do velké šance nepustili a ubránili se. Potom to byli právě oni, kdo diktoval tempo hry a tlačil se do zakončení, z čehož pramenily i dva pardubické fauly, které však Havlíčkův Brod nedokázal potrestat. V 10. minutě navíc ujel brodské obraně Lukáš Hebek a zkusil blafák do bekhendu, ale gólman Král pohotově zasáhl svým betonem. Domácí měli i nadále více ze hry, jenže gólman Batěk si vedl skvěle a předváděl jeden povedený zákrok za druhým. Východočeši byli nakonec první, kdo otevřel gólový účet zápasu. Bruslaři sice ubránili oslabení, jenže krátce po jeho skončení si vybruslil z rohu pásma na okraj pravého kruhu Lukáš Hebek a jeho střela byla ještě jedním z bránících hráčů tečována mimo dosah brankáře Krále. Dynamo tak po úvodní dvacetiminutovce vedlo těsně 1:0.

Havlíčkův Brod tlačil svého soka i po první přestávce a dál se probíjel do střeleckých příležitostí, ale gólman Batěk chytal ve velké pohodě a dál trápil soupeřovy střelce. Hosté se nechtěli nechat zahanbit a také několikrát zahrozili, gólman Král však předváděl spolehlivý výkon a držel pardubické střelce na uzdě. Hokejisté z města perníku měli v závěru prostřední části k dispozici přesilovku, ale parta z Kotliny ji přečkala bez úhony. Potom už přišla největší šance domácích v utkání, když Marek Kopic vykouzlil krásnou a překvapivou zadovku na volného Dana Fialu, jehož tvrdá rána z pravého kruhu orazítkovala prostější tyčku.

Mladí bojovníci z Kotliny naskočili do třetí periody nejlépe, jak mohli, když už po 32 sekundách hry slavili kýžené vyrovnání. Marek Kopic přihrál do předbrankového prostoru, kde číhal Dan Fiala a tentokrát už při něm stálo potřebné střelecké štěstí, když jeho dělovka zaplula přesně pod horní tyčku. Oba týmy se potom tlačily dopředu, i když o něco aktivnější byli přeci jen domácí mladíci. Oba soupeři pak nevyužili přesilovou hru a v 55. minutě přišel jeden z rozhodujících momentů zápasu. Havlíčkův Brod nádhernou kombinací rozebral do posledního šroubku pardubickou defenzivu, jenže Marka Kopice vychytal pozorný brankář Batěk.

Napínavá bitva dospěla až do prodloužení, ale ani to nerozhodlo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, jež už musely nabídnout konečné rozuzlení. Jako první jeli mladí Bruslaři, ale zatímco Marek Kopic svůj pokus nevyužil, Michal Hrádek to provedl výborně a poslal Dynamo do důležitého vedení. Z brodského tábora však nikdo nedokázal na tuto trefu odpovědět, Adam Rauš, Patrik Vacík i Dan Fiala si vylámali zuby na fantasticky chytajícím brankáři Baťkovi. Neúspěšní byli i hosté, jenže v 5. sérii se prosadil po blafáku Daniel Herčík a pojistil Východočechům bonusový bod navíc.

ELIOD Extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 41. Fiala (Kopic) – 18. Hebek (Formánek), rozh. náj. Hrádek. Rozhodčí: Jiří Ondráček – Tomáš Kotrba, Jiří Roupec. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 33:37 (11:11, 5:17, 13:8 – 4:1). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2sn.

Král (Vácha) – Zych, Řehout, D. Vacík "C", Matula, Trupl, Kerber – P. Vacík, Kopic "A", Klofáč, Dymák, Juřica, Rauš, Fiala, Prýl, Dáňa, Vyvial, Pártl