30. 10. 2016 | Richard Wagner

Parádní obrat v závěru a juniorka veze výhru z Hlinska! Pomohli k ní i Chlubna s Novákem

HLINSKO - Bojovný zápas plný zvratů se šťastným koncem pro havlíčkobrodské barvy. Tak by se dal nazvat duel na hlineckém stadionu. V něm šli Broďáci do vedení, ale poté se do náskoku dvakrát dostal domácí tým. Hlinecké koně ale přišli o body v samotném závěru. Nejprve vytáhl skvělý zákrok špičkou betonu gólman prvního mužstva Čeněk Novák. Poté v přesilovce srovnal Lukáš Vala a obrat dokonal dorážkou Pecnovy střely Tomáš Chlubna, který si gólovou radost nacvičil o den dříve, kdy skóroval ve druhé lize do sítě Vajgaru. Výsledek pak pečetili svěřenci Aleše Kraučuka a Petra Adama střelou do prázdné branky.

Úvod utkání se nesl ve vysokém tempu. V sedmé minutě dostal soubor z Kotliny k dispozici přesilovku, kterou rychle využil. Hlídek vyhrál vhazování a Martin Kříž mířil od modré přesně. I nadále se hrál poměrně útočný hokej. Bruslaři trefili tyčku a pár momentů nato Hlinsko trestalo. Hron v rychlosti našel před brankou Štěpána Zídka, jenž zvedl touš nad Novákovu lapačku. To domácí zvedlo a zejména na začátku druhého dějství byli v útoku aktivnější. Krátce před polovinou střetnutí ukázal své šikovné ruce exžďárský Plachý, jehož šikovnou nahrávku přišpendlil pod horní tyč Radek Chvojka.

Vedení koňákům vydrželo až do začátku závěrečného dějství. To se Bruslaři do svého soupeře obuli a po intenzivním náporu se prosadil Dušan Mendl. Hlinsko šlo ve 48. minutě naposledy do vedení. Po přistrčení od Plachého zametl puk za Nováka Štěpán Zídek. Následně se fantastickým zákrokem blýskl kmenový gólman brodského druholigového áčka. Pět minut před koncem třetí třetiny započal celek z Kotliny svůj obrat. Mendl v přesilovce zachytil vyhození soupeře a naservíroval kotouč Lukáši Valovi, který pokořil Saifra. Dvě minuty před sirénou vypálil Pecen, jeho ránu domácí muž s maskou vyrazil jen k Tomáši Chlubnovi, který zametl puk do odkryté sítě. V závěru zkusili Hlinečtí po ubránění oslabení hru bez brankáře, při které pečetil výsledek Jan Jelínek.

Krajská liga mužů

Branky a nahrávky: 15. Zídek (Hron), 27. Chvojka (Plachý), 48. Zídek (Plachý) – 7. Kříž (Hlídek), 42. Mendl (Cejpek), 55. Vala (Mendl), 58. Chlubna (Pecen), 60. Jelínek (Vala). Rozhodčí: Petr Rulíček - Ondřej Bohuněk, Miroslav Kis. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5.