26. 10. 2016 | Ladislav Vácha, Tomáš Bečka

Bravo! Bruslaři zvládli divoký zápas a vyhráli v doupěti Medvědů

Skvělá práce! Havlíčkův Brod se vydal k derby Vysočiny na led Pelhřimova, kde se na cestě za vítězstvím a třemi body pořádně nadřel. Bruslaři vedli už 3:0, ale svůj náskok trestuhodně promrhali a rázem museli dotahovat nejtěsnější ztrátu. V prostřední části však překlopili pomyslné misky vah zpět na svou stranu a nakonec vyhráli 6:4. Dvě branky vstřelil Lukáš Endál, po jednom gólu vsítili Miroslav Třetina, David Kozlík, Tomáš Semrád a Jakub Lacina.

Havlíčkův Brod začal tlakem hned od úvodu utkání. Přidal ale gól nevstřelil. Následně byl však vyloučen hráč hostů a domácí tak měli přesilovku. Ti si ale žádnou větší šanci nevypracovali, a tak se pokračovalo za bezbrankového stavu. Potom dostali stejnou výhodu i hosté, ti již ale byli úspěšnější. Po nahrávce Filipa Navrátila se přesně trefil Jakub Lacina a poslal svůj tým do vedení. I nadále měli otěže zápasu v rukou havlíčkobrodští hokejisté. Domácím se nepovedlo vyhodit puk včas z pásma, Lukáš Endál se dokázal ve skrumáži před Grohem dobře zorientovat a vstřelil tak druhý gól Brodu. Neuběhla ani minuta a Groh lovil puk ze své sítě již potřetí. Tomáš Semrád objel branku domácích a zakončil přesně po ledě. Na tuto branku již ale Medvědi dokázali do minuty odpovědět, když Filip Doležal dokázal zblízka prostřelit hostujícího gólmana. Další šanci měl Plachý, jenže ten nemířil přesně. Ve 12. minutě však bylo na domácí straně ještě veseleji. Petr Votápek dokázal ve vlastním pásmu vybojovat puk a následně i na druhé straně skórovat. Následně se hra přelévala ze strany na stranu a šance byly k vidění na obou stranách. Žádná z nich se však neujala. Dvě a půl minuty před koncem první třetiny byl vyloučen domácí hráč. Domácím se však hned několikrát povedlo vyhodit a ubránili se. Ovšem před koncem třetiny byl vyloučen další domácí hráč, a tak hosté odcházeli do kabin nejen s jednogólovým náskokem, ale i s vidinou početní výhody.

Ta však netrvala dlouho, jelikož byl po osmnácti sekundách druhé části vyloučen hostující hráč. Posléze ale odjel na trestnou lavici další domácí hráč, a tak se Bruslařům vrátila přesilová hra. Toho paradoxně využili Lední Medvědi, když Miroslav Kopic ujel v oslabení a srovnal stav zápasu na 3:3. To už Pancovi stačilo a musel ho v hostující bráně vystřídat Čeněk Novák. Ve 24. minutě dokázali Medvědi dokonat nevídaný obrat. Miroslav Kopic se dokázal probít až před Nováka a pod jeho betony uklidil puk do sítě. Poté se roztrhl pytel s vyloučeními. Nejprve byl vyloučen Filip Kasalý a hned následně i hostující hráč. Hra ve čtyřech ale neměla dlouhého trvání, jelikož putoval na trestnou lavici další domácí hráč. Domácím se několikrát povedlo vyhodit a přečkávali nápor hostů. Ve 28. minutě byl vyloučen další domácí hráč. Tuto přesilovku už ale hosté využili ke svému vyrovnání. Lukáš Endál si najel mezi kruhy a vypálil přesně. Poté se mohli domácí dostat opět do vedení, když dostali početní výhodu a o minutu později se rovnou zdvojnásobila. Čtyři minuty před koncem se dostali k přesilové hře i hosté. Tu se jim deset sekund před jejím koncem povedlo využít. David Kozlík si najel před Groha a přesnou střelou strhl vedení opět na stranu Bruslařů. Do konce třetiny se už nic zajímavého nestalo, a tak se do kabin opět odcházelo za vedení Havlíčkova Brodu.

Do třetího dějství se vrhli domácí velice aktivně. Šance se však neujaly, a tak byli hosté stále ve vedení. To se ještě zveličilo ve 44. minutě, kdy Medvědi zahrávali další přesilovou hru. Adam vypálil od modré, ale s touto střelou si Novák poradil. Nic kloudného už však domácí ve zbývající části výhody nevymysleli. Pelhřimov se i nadále tlačil do útoku, Martin Hadrava ani Tomáš Plachý však své pokusy nevyužili. Poté mohli odskočit hosté na rozdíl dvou branek, jenže za Grohem pouze zazvonila tyčka. Domácí si sami zkomplikovali situaci, když si nechali vyloučit dalšího hráče. V přesilovce si však Bruslaři nevytvořili žádné vážnější nebezpečí. Šest minut před koncem byl vyloučen Třetina a Medvědi tak mohli zahájit svůj nápor. V ní měl vážnější šanci pouze Filip Kasalý, jinak se hosté s přehledem ubránili. Za minutu a dvacet sekund přišlo vzájemné vyloučení a domácí se rozhodli, že už na nic nebudou čekat a vyzkoušeli powerplay. Ta však trvala pouze osm sekund, jelikož se do prázdné branky přesně trefil Miroslav Třetina.

2. liga

Branky a nahrávky: 9. Doležal (Dupljaku, D.Kasalý), 12. Votápek (D. Kasalý), 21. Kopic, 24. Kopic (Plachý) – 5. Lacina (Navrátil, Beneš), 8. Endál (Chlubna, Vala), 9. Michálek (Kuchta, T. Semrád), 29. Endál (Voříšek, T. Semrád), 38. Kozlík (Beneš, Navrátil), 60. Třetina (T. Semrád). Rozhodčí: Jaroslav Hornáček - Ondřej Doležal, David Klouček. Vyloučení: 9:8, navíc Marek Hadrava (PEL) OT + OK [NESP]. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 538. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:6.

Pelhřimov

Groh (Černý) – Kalenda, Kubát, Port, D. Kasalý, Benýšek, Hájek, Srdínko, Adam – Marek Hadrava, F. Kasalý, Martin Hadrava, Bezděk, Votápek, Kopic, Plachý, Doležal, Duplijaku, Vysloužil, Siřiště, Kulík

Panec (21. Novák) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Vala, Kulhánek, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Kozlík, Beneš – Navrátil, Voříšek, Michálek – Chlubna, Ludvík