18. 12. 2016 | Ladislav Vácha

Divoká přestřelka s hořkým koncem. Bruslaři padli v Táboře

Bruslaři chtěli uspět proti Táboru v této sezoně i potřetí, ale od Jordánu se nakonec vrátili s prázdnou. Přitom nezačali vůbec špatně a dvakrát se ujali těsného vedení, ale Jihočeši dokázali nepříznivý vývoj utkání otočit. Ve 28. minutě sice Havlíčkův Brod vyrovnal, ale Kohouti bleskově odpověděli a vytvořili si ve třetí periodě rozhodující náskok, který už nepustili. Po závěrečné siréně tak slavili výhru 8:5. Za Broďáky dvakrát skóroval David Michálek, po jedné trefě přidali Miroslav Třetina, Tomáš Semrád a Jakub Lacina.

Do zápasu měli lepší nástup hokejisté z Havlíčkova Brodu. Endál, kterého se od rozbruslení až do závěrečné sirény drželi snad tři hráči, vysunul Miroslava Třetinu, který si rozhýbal Davida Nováka a zasunul mu puk mezi nohy. Poté si vzal slovo táborský Radek Seidl. Nejprve dostal příliš prostoru na ose kluziště a tvrdou ranou mezi nohy nedal hostujícímu brankáři šanci. Čeněk Novák neměl moc nároků ani na Seidlovu dělovku, kterou táborský kanonýr tentokrát utemoval k tyči. Bruslaři dostali k dispozici přesilovku pět na tři. Při ní vyslal dělovku od modré Tomáš Semrád, který vyhnal domácího Nováka z klece. Jenže ani Klestil dlouho s čistým štítem nezůstal. Dubnovu střelu od mantinelu tečoval svou helmou David Michálek. Půl minuty před sirénou však bylo znovu srovnáno. Kanovovo nahození od modré tečoval nechytatelně Ladislav Hlaveš.

Tábor začal prostřední periodu výborně. Havlíčkobrodský brankář se nedomluvil s obránci a po Vanišově nahození se pak v klidu za rozhozeného Nováka trefil Jakub Krätzer. Hrálo se ve vysokém tempu a šance střídala šanci. Bruslaři dokázali chvilku před polovinou zápasu srovnat. Třetina vypíchl puk, Duben našel parádním pasem Jakuba Lacinu, který svůj únik zakončil parádní ranou nad vyrážečku. Jenže hned vzápětí si lídr tabulky nepohlídal průjezd Marka Vaniše, který se z levého kruhu trefil přesně nad rameno Čeňka Nováka, kterého pro zbytek duelu vystřídal Michael Panec. Čerstvý muž v brankovišti Brodu byl ihned pod tlakem, ale do konce třetiny již neinkasoval. Bruslaři se mohli znovu radovat po úniku Endála, jenže ten trefil jen Klestilův beton.

Táborští se ve třetím dějství dostali do dvougólového vedení. V přesilovce vypálil dělovku od modré Jan Kanov a nic nevidící Panec poprvé kapituloval. Lídr tabulky hrál záhy další oslabení. Přidal trefil za brankou gólmana do hokejky a ten se ochotně svalil k zemi. V početní nevýhodě však skóroval soubor z Kotliny. Voříšek vypíchl kotouč, který sebral David Michálek, jenž na pravém kruhu vypálil přesně na zadní tyč. Hosté však jakoby nervózní dělali zbytečné chyby a to se jim vymstilo. Kohouti totiž zlomili v početních převahách odpor svého soupeře. Nejprve se prosadil střelou od modré, kterou skrze hlouček hráčů před kasou znovu neměl Panec šanci vidět, Jan Kanov. Dvě minuty nato jeli domácí dva na jednoho, Aleš Krátoška naznačil gólmanovi přihrávku, načež mu při slajdu trefil puk do betonu, odkud kotouč poskočil z čáru. V závěru ještě Kulhánek trefil břevno a Bruslaři se neprosadili ani při hře bez brankáře.

2. liga

Branky a nahrávky: 8. Seidl (Pechánek, Březina), 11. Seidl (Krátoška), 20. Hlaveš (Kanov, Vaniš), 21. Krätzer (Vaniš, Mrkvička), 28. Vaniš (Mrkvička), 42. Kanov (Mrkvička), 49. Kanov (Vaniš, Mrkvička), 51. Krátoška (Seidl, Březina) - 6. Třetina (Endál, T. Semrád), 14. T. Semrád (Voříšek, Třetina), 16. Michálek (Navrátil, Duben), 28. Lacina (Duben, Třetina), 45. Michálek (Voříšek). Rozhodčí: Hlinka – Klouček, Zmeškal. Vyloučení: 6:7. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1582. Střely na branku: 49:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:5, 8:5.

Tábor

D. Novák (14. Klestil) – Liška, Černý, Hlaveš, Kanov, Heršálek, Havran, Tesař – Březina, Krátoška, Seidl – Krätzer, Mrkvička, Vaniš – Blažek, Pechánek, Kýhos – Škrdleta.

Č. Novák (28. Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Lacina, Vala, Kulhánek, Bušek - Přidal, Třetina, Endál – Navrátil, Voříšek, Michálek - Kuchta, Kozlík, Beneš - Chlubna, Ludvík, Křížek.