5. 3. 2017 | Ladislav Vácha

Je to tam! Brod slaví 4. výhru nad Řisuty a postupuje do čtvrtfinále!

Karty byly před pátým utkáním osmifinále play-off rozdány jasně. Pokud Havlíčkův Brod doma vyhraje a skolí Řisuty i počtvrté, postoupí do další fáze vyřazovacích bojů. A povedlo se! Bruslaři se ujali v úvodní dvacetiminutovce vedení 2:0, jenže soupeř snížil na nejtěsnější rozdíl a před prostřední částí tak bylo vše otevřené. Domácí však přidali ve třetí periodě pojistku a došli si pro zasloužené vítězství 3:1. Celou sérii tak ovládli poměrem 4:1 a mohou se těšit na čtvrtfinále! Z brodského tábora se postupně trefili David Michálek, Miroslav třetina a Patrik Přidal.

Bruslaři začali aktivně a v 7. minutě se jim nabídla přesilovka po faulu Davida Vyskočila. Bruslaři nabídnutou příležitostí nepohrdli a dostali se do vedení. Miroslav Duben z levého kruhu vyprášil jen beton gólmana Ilašenka, ale z dorážky procedil puk za záda řisutského brankáře David Michálek. Buldoci se nestihli z obdržené branky ani vzpamatovat a inkasovali podruhé. Lukáš Endál vybojoval kotouč za bránou soupeře a nahrál Miroslavu Třetinovi, jenž si rychle vybruslil před brankoviště a parádní střelou procedil puk za Ilašenkova záda. Hosté však nesložili zbraně a dočkali se snížení. Matěj Kos zpoza branky adresoval bekhendem přesný pas na hůl Petra Janečka, jehož projektil z mírného úhlu na pravé straně zaplul přesně k protější tyčce. Broďákům se potom nabídla ještě jedna hra v početní převaze, ale Středočeši se ubránili bez úhony.

Druhá třetina se nesla od samého počátku ve znamení velké nedisciplinovanosti. V čase 20:23 se provinil proti pravidlům brodský bek David Vala, ale jeho spoluhráči oslabení bez větších potíží zvládli. Vzápětí si zahráli přesilovku i Bruslaři a z mezikruží zahrozil nepříjemnou střelou Miroslav Třetina, ale gólman Ilašenko svůj tým podržel. Nedovoleného zákroku se po uplynutí trestu hostů nevyvaroval ani Ivan Záleský a připravil svým spoluhráčům těžké chvilky. Dobrou střelu vyslal po vyhraném buly Lukáš Endál, jehož rána mířila do šibenice, ale gólman Ilašenko se vyznamenal a puk vyrazil do bezpečí. Buldoci měli potom slibnou příležitost vyrovnat. Nejdříve nepotrestali faul kolenem Martina Kříže a na gól jim nestačila ani čtyřminutová přesilovka po zbytečném nedovoleném zákroku Tomáše Ludvíka.

Domácí hokejisté měli na začátku třetí periody k dispozici přesilovku a hozenou rukavici s chutí zvedli z ledu, na což jim stačilo pouhých 20 sekund. Střelu Miroslava Třetiny vyrazil gólman Ilašenko do levého kruhu, kde už číhal Patrik Přidal, jehož svižný projektil se zastavil až o síťku řisutské brány. Oba týmy si pak zahrály v početní převaze, ale nedokázaly toho využít. Hosté sice několikrát nebezpečně zahrozili, jenže gólman Novák chytal ve velké pohodě a držel svůj tým spolehlivými zákroky. V 53. minutě se dopustil zbytečného faulu David Vala a Středočechům nabídl slibnou šanci na zkorigování nepříznivého stavu. Brankář Novák však rozesmutnil střelce Buldoků a dál držel dvoubrankový náskok svého týmu. Hosté se snažili ze všech sil ještě utkání zdramatizovat, ale bez úspěchu. Svěřenci trenéra Romana Kaňkovského už však žádné drama nedovolili, došli si pro triumf 3:1 a oslavili postup do čtvrtfinále play-off po výhře 4:1 na zápasy!

Havl. Brod - Řisuty

Branky a nahrávky: 7. Michálek (Voříšek, Duben), 7. Třetina (Endál), 44. Přidal (Třetina, Kulhánek) – 13. Janeček (Kos). Rozhodčí: Radim Slavka – Martin Maťašovský, Roman Komínek. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 903. Střely na branku: 39:32 (16:11, 12:10, 11:11). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Stav série: 4:1.

Novák (Panec) – Vala, Kulhánek, Duben "A", Lacina, M. Semrád, Kříž – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Michálek, Kozlík, Voříšek – Beneš, Ludvík, Kuchta – Teplý, Křížek, Navrátil