23. 3. 2024 | Milan Sochor

Do čtvrtfinále vstoupil lépe Vyškov. Broďáci budou v pondělí bojovat o vyrovnání série

Bruslaři vstoupili do čtvrtfinále na ledě Vyškova, který skončil po základní části druhý. Domácí se v první třetině ujali vedení, které v dalším průběhu utkání postupně zvyšovali. Čestný zásah Havlíčkova Brodu zaznamenal v samotném závěru Robert Havlát.

Havlíčkobrodští hokejisté měli povedený vstup do utkání. Hned v první útočné akci hostů zahrozil Valášek, jenž dostal na levé straně prostor k zakončení. Jeho povedenou střelu pod břevno ale dokázal Synek vyrazit ramenem. Bruslaři poté zažili pár těžkých chvil, když kvůli často vypadávající brance nemohli dlouho střídat, s nepříjemnou situací si ale dokázali poradit. V polovině osmé minuty našel Čeněk Novák přihrávkou přes celé hřiště na modré čáře připraveného Endála, jenž se spolu s Kopicem dostal do přečíslení dva na jednoho. Zkušený bard přihrál svému kolegovi v úniku na levou stranu, Kopicovi však při střele bránící hráč brnknul do hokejky, a následná střela tak těsně minula bránu.

Na druhé straně našel Žižka před bránou volného Komínka, který ale z blízka trefil jen výborně se přesunuvšího brankáře. Následně ještě jednou zahrozili Bruslaři, když prostor ke střele z mezikruží dostal Kuchta. Ten ale z první těsně přestřelil soupeřovu bránu. Ve třinácté minutě se Vyškov dostal do vedení. Nenápadná střela Adama Studeného od modré se od bruslí jednoho z bránících hráčů pro hosty nešťastně odrazila za brankářova záda. Havlíčkův Brod mohl ještě v první třetině vyrovnat, když domácí při hře čtyři na čtyři chybovali v rozehrávce. Ke kotouči se dostal Valášek, který si najížděl před bránu, v kritické chvíli ovšem podklouzl, a do zakončení se tak nedostal.

Domácí ve druhé třetině zvýšili otáčky a stali se lepším týmem na ledě. Dlouho je ale deptal havlíčkobrodský brankář, který si poradil i s únikem Davida Štefky. Vyškov se poté ve vlastním oslabení dostal do přečíslení tři na jednoho, výborným obranným zákrokem ale zmařil šanci soupeře Vala. Domácí se ale nakonec přece jen prosadili. V přesilové hře dostal na levém kruhu nabito Tomáš Komínek, jeho ránu však jeden z obránců holí zastavil. Puk se ovšem odrazil před bránu, kde se nejrychleji zorientoval Adam Studený, jenž z prostoru mezikruží přesně zakončil. Vyškov se jen o půl minuty prosadil znovu, když za Novákova záda překvapivě prošla nepříliš prudká střela Matěje Mikulíka od levého mantinelu.

Havlíčkovu Brodu se nedařilo dostat zpět do hry. Na začátku třetí třetiny našel Jakub Lehečka dlouhou nahrávkou Tomáše Komínka, jenž v útočném pásmu přenechal kotouč Adamu Studenému, který přesnou střelou z pravého kruhu zkompletoval hattrick. Dominance Vyškovu pokračovala i nadále. Ve vlastním oslabení si za havlíčkobrodskou obranu sjel Tomáš Komínek, jenž se dostal do úniku a přesnou střelou nad Novákovu vyrážečku zvýšil již na 5:0. Domácí tři minuty před koncem přidali šestou trefu, když se znovu prosadili ve svém oslabení. Tentokrát se dostali do úniku dva na nikoho Tomáš Komínek s Jakubem Lehečkou. Ti si několikrát vyměnili puk, bezmocného brankáře nakonec překonal první jmenovaný.

Tobiáš Synek ale čisté konto neudržel. V té samé přesilové hře nahrál Milan Valášek puk na levou stranu rozjetému Robertu Havlátovi. Ten se protlačil přes obranu soupeře až před bránu, kde se mu podařilo dostrkat puk až za brankovou čáru. Závěr utkání se dohrál v klidu. Havlíčkův Brod v první třetině nevyužil nabídnuté šance, a Vyškov se tak posléze dostal do vedení. Ve druhé a třetí třetině domácí zápas kontrolovali ve čtvrtfinálové sérii vedou 1:0.

Hokej Vyškov - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 13. Studený (Krejčiřík), 35. Studený (Komínek, Lehečka), 36. Mikulík (M. Janeček), 44. Studený (Komínek, Lehečka), 46. Komínek (Dluhoš, Synek), 57. Komínek (Lehečka) – 58. Havlát (Valášek, P. Kuchta). Rozhodčí: Škach, Schenel – Smetková, Viskot. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 186. Střely na branku: 38:28 (12:9, 17:5, 9:14). Průběh utkání: 6:0, 6:1. Stav série: 1:0.