25. 3. 2024 | Štěpán Ondráček

Sympatický výkon nestačil na zisk bodu! Bruslaři těsně prohráli a jsou krok od vyřazení

Havlíčkobrodští hokejisté sehráli druhé utkání série s Vyškovem, tentokrát na ledě Kotliny. Diváci viděli atraktivní hokej z obou stran. Zápas se lámal ve druhé třetině, kde o výhře rozhodl Vyškov. Bruslaři se dostali do kontaktu, ale na kýžené vyrovnání nedosáhli.

Oba týmy vstoupily do druhého čtvrtfinále s vervou, když šance střídala šanci, jenže ani jeden z útočníků nebyl přesný. Na konci páté minuty mohl otevřít skóre Popelka, ten ale netrefil odkrytý kout havlíčkobrodské svatyně, a tak udeřilo na druhé straně. Lukáš Endál se zmocnil na levé straně puku, který poslal mezi Synkovy betony. Oba celky se mohly do poloviny úvodní části prosadit, ale skóre se nezměnilo.

Stav zápasu se dvakrát měnil během necelých dvou minut. Nejprve srovnali krok hosté z Vyškova, kteří uplatnili důraz před brankou, a to zásluhou Jana Dluhoše. Vedení na stranu Bruslařů vrátil Filip Pártl, který vypustil nechytatelnou střelu zápěstím k levé tyči. Do konce úvodního dějství mohly udeřit oba celky, ale ani jeden z brankářů již nekapituloval.

Vyškovu se povedl začátek druhé třetiny, když po necelých dvou minutách hry vyrovnali. V přesilové hře se prosadil z pravého kruhu Jakub Lehečka. Jihomoravský celek otočil misky vah za dalších šest minut, kdy si před pravou tyč sjel Jan Štefka, který umístil puk za bezmocného Čeňka Nováka. Havlíčkův Brod mohl odpovědět ne-li otočit skóre, jenže jejich šance nebyly vyslyšené. Vyškov korunoval druhou část třetí brankou, když se od modré trefil přesně Matěj Mikulík.

Obrázek hry se neměnil ani v poslední části hry, kdy Vyškov měl více ze hry, jenže skóre se neměnilo. Vyškov byl blízko páté branky ve 45. minutě, ale Čeněk Novák dokázal ubránit své brankoviště bez inkasované branky. V 51. minutě mohl přiblížit Bruslaře na rozdíl jedné branky Bureš, ten ale nedokázal dostat puk za záda Synka.

Havlíčkův Brod hrál v závěrečných minutách přesilovou hru, ve které si vytvořil malý tlak, jenže bez gólového efektu. 129 sekund před koncem se po šťastném odrazu od zadního mantinelu prosadil Marek Tecl. Havlíčkův Brod zkusil v závěru ze všech sil vyrovnat, ale na kýžený smírný stav nedosáhl.

Havl. Brod - Hokej Vyškov

Branky a nahrávky: 5. Endál (Kopic), 16. Pártl, 58. Tecl (Valášek, Vala) – 14. Dluhoš (Popelka, M. Janeček), 22. Lehečka (Komínek, J. Štefka), 28. Hohl (Komínek, J. Štefka), 36. Mikulík (Vašíček, Komínek). Rozhodčí: Martin Maťašovský, Michal Maršálek – Jakub Kučera, Patrik Augusta. . Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Diváci: 602. Střely na branku: 36:34 (14:14, 13:14, 9:6). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4. Stav série: 0:2.

Č. Novák (M. Nedvěd) – Ja. Novák (A), Vala, J. Kuchta, Benák, D. Vacík, Kerber, M. Krejčí, Kutlvašr – Tecl, Valášek, Voříšek (A) – Endál, Pártl, Kopic – Bureš, Havlát, P. Kuchta (C) – Pavelec, Dymák, Košťál.