3. 4. 2017 | Milan Sochor

Bruslaři vykročili pravou nohou a doma udolali favorizovaný Vsetín!

HAVLÍČKŮV BROD – Bruslaři se po vyhrocených sériích v play-off probojovali do kvalifikace o WSM ligu a los jim hned na úvod přiřadil do cesty favorizovaný Vsetín, který si vedl ve východní skupině suverénním způsobem. Na tento duel se těšilo celé město a do Kotliny přišla nádherná návštěva. Všech 3038 diváků sledovalo, jak se parta pod vedením Romana Kaňkovského a Ladislava Fixy dostala do vedení zásluhou Miroslava Třetiny. Hosté ovšem po většinu zápasu potvrzovali svoji kvalitu a nakonec se dočkali vyrovnání, když se v přesilové hře prosadil Radim Kucharczyk. Nikdo další už se ale v základní hrací době netrefil a rozhodnout muselo prodloužení. V něm po několika sekundách dostali Bruslaři početní výhodu, kterou dokázali využít. Po teči se radoval David Michálek, který se tak s Čeňkem Novákem stal hrdinou zápasu.

Vsetín od úvodních minut prokazoval svoji sílu a Čeněk Novák byl od začátku v permanenci. Hosté si ale na havlíčkobrodského brankáře nepřišli, neprostřelil ho z mezikruží ani Jakub Čuřík. Naopak se prosadili Bruslaři. Kryštof Kulhánek přihrál puk do jízdy Lukáši Endálovi, který se po pravém křídle dostal do útočného pásma. Tam předal puk Miroslavu Třetinovi, který si najel na okraj pravého kruhu a střelou zápěstím se trefil nad vyrážečku Michala Šurého. Domácí mohli navýšit své vedení v přesilové hře, ta se jim ale dlouho nedařila. Až v jejím závěru se po závaru před vsetínským brankovištěm tlačil k dorážce Michal Teplý, jeho pokus ale na bránu neprošel. Jinak se ale domácí spíše bránili. Valaši byli nebezpeční a prověřili domácího gólmana několika nebezpečnými střelami, Čeněk Novák ale v první periodě podával jistý výkon.

Po začátku druhého dějství se podařilo domácím nápor Vsetína otupit, naopak se Bruslaři tlačili do zakončení. Nebezpečnou ránu Davida Valy z vrcholku pravého kruhu ale Michal Šurý vytěsnil. Hostující gólman si poradil i výpadem Petra Kuchty, který se natlačil z pravé strany až před brankoviště. Pak už ale zase zabrali žlutozelení, kteří dostali dokonce dvojnásobnou početní výhodu. Tu ale nevyužili. Přesilovou hru pak hráli i Bruslaři. Nejnebezpečnější šanci v ní měl Lukáš Endál, který přebral puk po Patriku Přidalovi, z mezikruží ale hostující svatyni o kousek minul. V druhé periodě se vylučovalo častěji než v první a na trestnou lavici už chodili jen domácí. A jedno oslabení se jim stalo osudným. Unavená čtveřice bránících hráčů nestačila na pěknou kombinaci Vsetína, když Filip Čech přihrál přes brankoviště volnému Radimu Kucharczykovi, který zametl puk do odkryté klece.

Třetí třetina byla zřejmě ta nejvyrovnanější, ale zároveň divácky nejméně atraktivní. Zdálo se, jako by hostům začaly docházet síly. Oba celky hrály bojovně, ani jeden z gólmanů ovšem neměl příliš práce. Ve velmi nadějné pozici se vyskytl Jakub Čuřík, který obešel beka na pravém křídle a z kruhu vyslal jedovatou ránu, po které se už někteří fanoušci Vsetína radovali, puk se ale otřel pouze o boční síť Novákovy svatyně. Zajímavější věci se děly možná na tribunách. Fanoušci z Valašska zřejmě čekali jiný vývoj utkání a svou frustraci si vybíjeli na ochrance pod sektorem. Vzduchem létaly piva, dělobuchy i dýmovnice. Než se mohl hrát znovu hokej, zápas byl na chvíli přerušen. V závěru základní hrací doby měli i díky přesilové hře mírně navrch Bruslaři. Ti se dvakrát dostali do tlaku před vsetínským brankovištěm, Michal Šurý si ale v nepřehledné situaci poradil. Po šedesáti minutách tak bylo skóre nerozhodné.

Z prodloužení uplynulo jenom pět sekund a Havlíčkobrodští dostali výhodu přesilové hry. Radim Kucharczyk se provinil podražením a z trestné lavice sledoval euforii na domácí straně. Krátce před koncem početní převahy totiž Lukáš Endál přihrál na modrou čáru, odkud se do puku opřel Miroslav Duben. Jeho tvrdou ránu ještě dokázal tečovat David Michálek a puk zamířil pod břevno vsetínské klece. Mladý kanonýr tak rozhodl o porážce horkého kandidáta na postup.

Havl. Brod - Vsetín

Branky a nahrávky: 5. Třetina (Endál, Kulhánek), 62. Michálek (Duben, Endál) – 36. Kucharczyk (Čech, Mojžíš). Rozhodčí: Tomáš Veselý, Přemysl Skopal – Daniel Reich, Ondřej Polák. Vyloučení: 7:6, navíc Kozlík (HBR) 10 min OT [NARZ]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3038. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1p.

Novák (Panec) – Kulhánek, T. Semrád, Duben "A", Lacina, Kříž, Vala, Bušek, M. Semrád – Přidal, Třetina "C", Endál – Teplý, Kozlík, Michálek – Chlubna, Ludvík, Kuchta – Navrátil, Szilva, Křížek