4. 3. 2018 | Štěpán Ondráček

Byly to nervy až dokonce! Mladší dorost porazil Kometu

HAVLÍČKŮV BROD - Mladší dorostenci přivítali na svém ledě vedoucí celek skupiny D, brněnskou Kometu Brno. Svěřenci trenérů Petra Beránka a Tomáše Harta vedli v utkáni 4:0, ale soupeř se nadechl k velkému náporu. Hosté dokázali snížit na rozdíl jedné branky. Po dramatické třetí třetině zůstaly všechny body v Kotlině a naděje na postup do play-off stále žije. O branky z táboru Havlíčkova Brodu se postarali dvougólový střelec Patrik Vacík, Dan Fiala, Josef Dáňa a Marek Kopic.

Utkání dvou nejlepších týmů skupiny D začali fantasticky domácí. Hned v úvodní minutě se havlíčkobrodský celek prosadil dvakrát. Po dvaceti sekundách hry střílel od modré Martin Zych. Jeho ránu vyrazil brankář Komety před sebe, kde stál volný Dan Fiala. Forvard Bruslařů neměl sebemenší problém zasunout kotouč do poloprázdné branky. Pro hosty z jihomoravské metropole bylo ještě hůř, když inkasovali podruhé během krátké doby. Josef Dáňa narazil puk Patriku Vacíkovi, který si vybruslil zpoza branky až k Vystavělovi. Vacík nic nevymýšlel a střelou ke vzdálenější tyči překonal gólmana hostů. Kometa jela do přečíslení dva na jednoho. Bartes našel Malého, ale ten o pár centimetrů minul volné místo u pravé tyče Královy branky. Na ledové ploše bylo k vidění několik osobních soubojů, které přidaly na hokejové kráse. Ve dvanácté minutě se blýskl parádním zákrokem Vystavěl, který zastavil ránu Fialy. Kometa ke konci třetiny zatápěla domácí obraně a brankáři Královi, ale gól jí nebyl souzen.

Kometa ve druhém dějství změnila hru a několikrát prověřila brankáře Krále. Maskovaný muž Havlíčkova Brodu byl vždy připraven. Hosté mačkali svého soupeře, ale při rozehrávce udělali chybu, kterou potrestali Bruslaři. Do přečíslení se dostal Josef Vyvial společně s Patrikem Vacíkem. Vyvial obhodil ležícího obránce a předložil puk právě Vacíkovi, který prostřelil k pravé tyči přesouvajícího se Vystavěla. V dalším průběhu hry se hrál silový hokej, který ubral síly oběma týmům. Havlíčkobrodští hráli přesilovku, ve které dlouho zatápěli hostující obraně. Střela Kerbera byla zablokovaná, ale puku se mezi čárkami ujal Josef Dáňa, jenž trefou k levé tyči zaznamenal čtvrtou branku svého týmu. Kometa také hrála početní výhodu, ve které si vytvořila nebezpečnou šanci. Puk na pravý kruh dostal Masař, ale toho skvěle vychytal Král.

Třetí třetinu ovlivnily dvouminutové tresty, které hýbaly se skóre. Domácí tým hrál dvojnásobné oslabení, jejž skvěle ubránil. Největší šance Holemého skončila na levé tyči. Hosté se dočkali první branky po hezké kombinaci. Jakub Masař nahrál na Patrika Fajmona a útočník hostů vzal celou akci na sebe, když projel mezi obránci a trefou k levé tyči nedal Královi šanci. Kometa přidala o další dvě minuty později druhou branku. Ve vlastním oslabení vybídl Jakub Malý ke skórování Erika Meluzína a ten se nemýlil. Kometa, která hrála dobře, se dočkala snížení na rozdíl jedné trefy. Jan Holemý vyslal do samostatného úniku Erika Meluzína a brněnský forvard s přispěním paní Štěstěny dostal puk do sítě. Jenže! Gólová radost hostů netrvala moc dlouho. Dan Fiala zpoza branky oslovil Marka Kopice a nejproduktivnější hráč Bruslařů poslal hrací předmět za zmateného Vystavěla. Hosté v závěru zkoušeli hru v šesti, ale skóre už se nezměnilo.

ELIOD Extraliga mladšího dorostu

Branky a nahrávky:. Fiala (Zych, Kopic), 1. P. Vacík (Dáňa, Vyvial), 25. P. Vacík (Vyvial, Dáňa), 34. Dáňa (Kerber, Trupl), 57. Kopic (Fiala) – 46. Fajmon (Masař, Bartes), 48. Meluzin (Malý), 56. Meluzin (Holemý, Masař). Rozhodčí: Jakub Horáček – Tomáš Krejčí, Václav Kubíček. Vyloučení: 7:5, navíc J. Sedláček 5 + OK [NARZ]. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 82. Střely na branku: 23:51 (10:19, 8:17, 5:15). Průběh utkání: 4:0, 4:3, 5:3.

Král (Vácha) – Endl, Zych, Kutlvašr, Matula, Trupl – Kerber, P. Vacík, Kopic (C), Klofáč, Dymák, Rauš, Fiala (A), Prýl, Dáňa, Pártl, Vyvial

Kometa

Vystavěl (Schnattinger) – Řehák, Holcman, Holmeý, Běhůnek, J. Sedláček, Fajmon – Němec, Žák, Bartes, Kalčík, Holotík, Meluzin, I. Sedláček, Kos, Malý (A), Rašovský (C), Vyroubal, Masař