30. 11. 2016 | Milan Sochor

Fanoušci žádali 10, Písek odjel z Kotliny s debaklem

HAVLÍČKŮV BROD – Do Kotliny přijeli z jihu Čech písečtí hokejisté a brzy museli dotahovat ztrátu. První část hry přinesla šance na obou stranách, vícekrát ale jásali domácí. Bruslaři se dostávali do dobrých pozic, které se jim ovšem nedařilo využívat. Přesto nakonec Písek odjížděl z Kotliny s debaklem a moc nechybělo, aby obdržel desítku. Po hattricku sahali Patrik Přidal s Tomášem Chlubnou, oba se prosadili dvakrát.

Domácí se hned na začátku ujali vedení, když v přečíslení 2 na 1 předložil Tomáš Chlubna přesnou přihrávku Petru Kuchtovi, jenž střelou na vzdálenější tyč pokořil Luboše Kadlece poprvé. Domácí měli šance i nadále, ale trápila je koncovka. Nebezpečno bylo ovšem i na druhé straně, střela Šuhaje škrtla o břevno. Pak si vzal kotouč Filip Beneš a najel si do pravého kruhu. Tam mu nejprve kotouč sklouzl z hole, hned na druhý pokus však vyslal výstavní ránu do protějšího horního rohu písecké svatyně. Hosté ale přispěchali s rychlou odpovědí. Po střílené přihrávce Jiřího Kepky tečoval puk před brankovištěm Václav Pašek a hrací předmět se zastavil až v síti.

Vstup do druhé periody měl Havlíčkův Brod ještě rychlejší než do té první. Tomáš Semrád poslal do úniku Patrika Přidala a ten našel mezírku mezi Kadlecovými betony. Písek se dostal znovu na dostřel. Jan Sýbek se už sice dostal do velkého úhlu na levé straně, přesto dokázal Pance prostřelit. Jenže domácí si dvoubrankový náskok vybojovali hned v následující přesilové hře zpátky po dorážce Kryštofa Kulhánka. Dobré utkání odehrál Luboš Voříšek a také on se dočkal branky, když trošku se štěstím zblízka propasíroval puk pod betony hostujícího gólmana Kadlece, kterého nahradil v brankovišti teprve sedmnáctiletý starší dorostenec Kříž. Gólové hody pokračovaly, 42 sekund před sirénou hostům vykřesal naději Jakub Suchan, jenže tu jim v poslední vteřině prostřední části hry sebral dělovou ránou Tomáš Chlubna.

Tomáš Chlubna vstřelil v zápase dvě branky. Takto neskrýval radost při své druhé trefě.
(Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz)

Úvody třetin Bruslařům vycházely po celý zápas, ve 3. minutě třetí části se trefil Tomáš Chlubna. V této periodě si už domácí své vedení pohlídali. Po teči Patrika Přidala to bylo již o pět branek. Utkání okořenila také bitka Miroslava Třetiny s Miroslavem Pokorným, kterou ovšem rychle ukončili rozhodčí. Fanoušci si žádali 10 gólů v písecké bráně, k čemuž po trefě Tomáše Semráda bylo opravdu blízko, ve zbývajících třech minutách se už ale skóre neměnilo.

Stejným počtem gólů jako Tomáš Chlubna se prosadil Patrik Přidal.

Havl. Brod - Písek

Branky a nahrávky: 2. Kuchta (Chlubna, Kulhánek), 13. Beneš (Endál, T. Semrád), 21. Přidal (T. Semrád), 26. Kulhánek (Semrád, Kuchta), 35. Voříšek (Kulhánek), 40. Chlubna, 43. Chlubna (Kuchta, Kozlík), 50. Přidal (Kulhánek, Vala), 57. T. Semrád (Ludvík) – 14. Pašek (Sýbek, Šuhaj), 24. Sýbek (Pašek, Šuhaj), 40. Suchan. Rozhodčí: Filip Vrba – Lukáš Rampír, David Otáhal. Vyloučení: 3:5, navíc Třetina (HBR) 5 + OK, Pokorný (PIS) 5 + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 432. Střely na branku: 47:16. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 9:3.

Panec (Novák) – T. Semrád, Bušek, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Navrátil, Voříšek, Michálek – Chlubna, Kozlík, Kuchta – Beneš, Ludvík, Křížek