26. 11. 2014 | Richard Wagner

Mladší dorost si na ledě Jindřichova Hradce s chutí zastřílel, celkem dali jedenáct branek

JINDŘICHŮV HRADEC - Rebelové se vezou na vítězné vlně. V posledních kolech se zlepšující Jindřichův Hradec ostře narazil, když na jeho kluziště přijela parta z Kotliny. Mladí Rebelové dokázali do domácí svatyně nasypat hned jedenáct branek, což neunesl jindřichohradecký Tomáš Homolka, jenž za sprostou kritiku hlavního rozhodčího inkasoval trest do konce utkání. Na straně Rebelů se blýskl hattrickem Vojtěch Veverka, mezi tyčemi výtečně zachytal Dominik Arbelovský. Čtyři asistence si připsal bek Jakub Rubner.

Rebelové začali výborně. Hned z první střely se prosadil Radim Pejchal, jehož střelu neudržel Biernat v lapačce. Rychleji bruslící hosté měli i nadále více ze hry a jejich tlak byl umocněn přesilovou hrou. Tu využil dělovkou od modré Jiří Přibyl. Také třetí trefa přišla po střele od modré. Jejím autorem byl Rubner, jehož ještě Biernat vychytal, leč na dorážku Richarda Cachnína již neměl nárok. Vajgar si následně vytvořil nějaké šance, ale Arbelovský odolával. V osmnácté minutě se však domácí stadion dočkal snížení, Homolkovu střelu doklepl Filip Houdek. Půl minuty před první sirénou byl ale třígólový náskok zpět na holích Havlíčkova Brodu, Vojtěch Holenda v úniku nezaváhal.

Také ve druhé třetině pokračoval celek z Vysočiny ve velkém tempu. Veverkovi se jeho nájezd nevyvedl, jelikož jej vyčapal maskovaný muž Jindřichova Hradce. Na druhé straně mohlo být sníženo, ale brejk dvou proti jednomu zakončil Homolka střelou do tyče. Ve 30. minutě sebral po Rubnerovi kotouč kanonýr Vojtěch Veverka, jenž střelou z otočky nedal Biernatovi šanci. Ve velkých příležitostech se následně objevili Holenda s Veverkou, avšak gólman Biernat uspěl. Chvilku poté odjel na střídačku a nahradil jej Lietavec. Nový muž mezi tyčemi vydržel s čistým štítem necelých pět minut, když jej v početní převaze pokořil Michal Teplý. V samotném závěru prostřední části se dostal před Arbelovského Houdek, ale gólman hostů skvěle zasáhl.

Ani ne půl minuty po startu závěrečné periody využil nedisciplinovanosti jindřichohradecké obrany Tomáš Lachman, který projel před Lietavce a zakončil přesně. Sprcha střel se snesla na strážce domácí svatyně. Pejchal nejprve neuspěl, ale Vojtěch Veverka svým důrazem získal prostor ke střele, kterou umístil přesně. Domácí nevyužili přesilovku pět na tři, naopak v oslabení ujel Veverka, jenž si však na Lietavce nepřišel. Pokořil jej až Richard Cachnín, který dorazil Teplého pokus. Hosté se následně dokázali prosadit v oslabení, když do Adamovy střely vložil hůl Marek Tecl a gólman Vajgaru už nestihl reagovat. Jedenáctou trefou dovršil střelecký účet Vojtěch Veverka, který se zblízka nemýlil.

Liga mladšího dorostu

Branky a nahrávky: 18. Houdek (Homolka) - 2. Pejchal (Cachnín), 7. Přibyl (Lachman, Holenda), 11. Cachnín (Rubner), 20. Holenda (Veverka), 30. Veverka (Rubner), 39. Teplý (Rubner), 41. Lachman, 45. Veverka (Rubner), 55. Cachnín (Teplý, Pejchal), 56. Tecl (Adam), 57. Veverka. Rozhodčí: Martin Hamr - Martin Voves, Petr Novák. Vyloučení: 8:3, navíc Kubíček, Tržil 10 min. OT [NESP], Homolka (vš. JHR) 5+OK [NESP]. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 45. Střely na branku: 22:50. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:11.