27. 3. 2018 | Ladislav Vácha, Štěpán Ondráček

Přestřelka jako hrom! Brod podruhé porazil Žihadla a má mečbol!

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – Bruslaři se vydali na led Žihadel, kde se psalo druhé semifinálové utkání. Přítomní diváci si museli, připadat jako při prvním klání v Kotlině, jelikož Moravské Budějovice šly do jednobrankového vedení. Havlíčkobrodští dokázali v první třetině otočit stav utkání, ale Žihadla do úvodní sirény stihla vyrovnat. Rozhodující pro celý průběh zápasu byla druhá třetina, kterou dokázali ovládnout Bruslaři 3:1 a vypracovali si tak dvoubrankový náskok. V poslední části Moravské Budějovice snížily, ale na vyrovnání to nestačilo. Parta okolo trenérského tandemu Václava Adama a Ladislava Fixy slaví druhé vítězství a ve čtvrtek bude mít na svém ledě mečbol! Do listiny střelců se zapsali dvougóloví střelci Lukáš Endál s Patrikem Přidalem, které doplnil Miroslav Třetina. Stav série je 2:0.

Domácí začali aktivně a už ve 2. minutě ohrozili gólmana Nováka, který ránu zblízka pohotově vyrazil. Na druhé straně zavezl puk do útočného pásma Endál a našel mezi kruhy Třetinu, jehož střela skončila na betonech brankáře Brože. Šikovnou tečí Valovy střely se potom prezentoval Voříšek, ale Jan Brož zasáhl skvěle betonem. Nedovoleného zákroku se potom dopustil Kopic, ale jeho spoluhráči se v oslabení ubránili bez úhony. V 10. minutě už však udeřilo. Chybu v brodské rozehrávce využil Filip Matějka, když si v samostatném úniku sjel až před bránu a našel skulinku mezi Novákovými betony. Hosté ale bleskově odpověděli. Tvrdou ránu Třetiny sice brankář Brož betonem vyrazil, ale kotouč se odrazil do pravého kruhu k Patriku Přidalovi, jenž nechytatelným golfákem vymetl protější šibenici. Netrvalo to dlouho a obrat byl na světě. Miroslav Třetina sice byl při průniku po levé straně faulován, ale i přesto se prosmýkl před brankoviště a bekhendem nekompromisně zavěsil. Žihadla pak zatlačila a pouhých 15 sekund před první sirénou slavila vyrovnání. Dělovku Krutiše sice ještě brankář Novák vyrazil, ale na následnou dorážku Martina Sobotky už neměl nárok. Zbytečnou dohru úvodní dvacetiminutovky pak obstaral trenér domácích Augustin Žák, jenž po slovní přestřelce při odchodu do kabiny fyzicky napadl kapitána Miroslava Třetinu a roztrhl mu dres.

Broďáci naskočili do prostřední části dobře a mohli těžit z přesilovek. První z nich se jim ale nepovedla a při druhé dokonce inkasovali. Bruslaři ztratili puk a domácí založili bleskový kontr. Při něm se sice s pukem dostali za bránu, jenže zpoza ní rychle vyjel Petr Krutiš a šikovnou střelou našel místečko u bližší tyčky. Parta z Kotliny se tím nenechala rozhodit a brzy slavila vyrovnání. Lukáš Endál při brejkové situaci našel před bránou osamoceného Tomáše Semráda, jenž naznačil střelu, ale místo ní svému parťákovi puk vrátil a obávaný kanonýr se před odkrytou bránou nemýlil. Tentýž hráč vzápětí dokonal povedený obrat. Ve středním pásmu přebral puk od Třetiny, elegantně obešel dva protihráče a z mírného úhlu na pravé straně nádhernou bekhendovou střelou trefil vzdálenější horní roh Brožovy brány. Havlíčkův Brod byl jednoznačně aktivnější a dál si vytvářel slibné šance. A dostal se do trháku! Jan Milfait práskl na okraji kruhů do puku, ten jemně lízl hůl clonícího Patrika Přidala a zapadl přesně pod víko.

Havlíčkobrodská družina začala třetí periodu slibnými šancemi. Beneš zpoza brány narýsoval parádní pas před brankoviště na hůl Kozlíka, jenž vyprášil Brožův beton. Vzápětí zavezl kotouč do útočného území Kozlík a Chlubna po odrazu od protihráče střílel z levého kruhu, jenže trefil jen dobře postaveného brankáře Brože. Moravské Budějovice potom výrazně přidaly a postupně si vytvořily velký tlak, z něhož se dočkaly kýženého snížení. Po Pucherovi st. se ujal před brankovištěm puku Jan Bulín a přesnou střelou propálil gólmana Nováka. Žihadla se hnala za vyrovnáním a jejich tlak ještě umocnila přesilová hra. Hosté bránili velmi obětavě a v jejich brankovišti navíc čaroval skvěle chytající gólman Novák, který betonem vyrazil štiplavou střelu zblízka a zneškodnil i bombu z okraje kruhů. Při další pumelici žlutočerných měl i štěstí, když rychle letící kotouč lízl lapačkou a za jeho zády zacinkalo břevno. Žihadla ještě zkusila závěrečnou power-play, ale Broďáci už si nejtěsnější vedení pohlídali až do závěrečné sirény a slavili druhé vítězství v sérii, po němž budou mít ve čtvrtek na svém ledě k dispozici mečbol.

Výsledek semifinále play-off Střed + Západ

Žďár nad Sázavou – Jablonec nad Nisou 6:4, 3:5 (stav série 1:1)

Výsledek finále play-off Východ

Poruba – Šumperk 4:3p, 5:1 (stav série 2:0)

M. Budějovice - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 10. Matějka (J. Bulín), 20. Sobotka (Krutiš, Rytnauer), 25. Krutiš (Rytnauer, Wasserbauer), 46. J. Bulín (Pucher st., Čermák) – 12. Přidal (Třetina, T. Semrád), 17. Třetina (Přidal, T. Semrád), 29. Endál (T. Semrád, Přidal), 30. Endál (Třetina, Kopic), 39. Přidal (Milfait, Endál). Rozhodčí: Ivan Čuňočka, Pavel Obadal – David Urubčík, Jan Kleprlík. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 135. Střely na branku: 29:24 (10:7, 6:11, 13:6). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5, 4:5.

M. Budějovice

Brož (Čáp) – Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Pelikán, Kliment, Peroutka, Pucher ml. – Pucher st., Juráň, Matějka, Rytnauer, Krutiš, Lupač, J. Bulín, Salák, P. Bulín, Sobotka

Novák (Marek) – Semrád, Kopic, Vala, Kulhánek, Šmíd, Kříž, Balgalvis – Přidal, Třetina, Endál, Voříšek, Milfait, Michálek, Beneš, Kuchta, Chlubna, Šuhaj, Ludvík, Kozlík