15. 11. 2017 | Štěpán Ondráček, Anna Růžičková

Skvělý finiš! Starší dorost smazal ztrátu a vyhrál po nájezdech

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Starší dorostenci odehráli první utkání ze tří, která je tento týden čekají. A začali vítězně! Svěřenci Richarda Cachnína st. po dvou třetinách prohrávali se Žďárem 0:2, ale skvělým závěrem ve třetí třetině vyrovnali na 3:3. O bodu navíc rozhodl v nájezdech Tomáš Kulhánek. Za Bruslaře se prosadili postupně Tomáš Kohout, Richard Cachnín ml., Adam Dvořák a Tomáš Kulhánek. (foto: Martin Nedvěd)

Do první třetiny vstoupili jednoznačně aktivněji domácí. Už v prvních minutách utkání dali hostujícímu gólmanovi pěkně zabrat. V čase 1:25 se do velké šance dostali v přečíslení hosté, ale domácí brankář zasáhl betonem a kotouč v cestě za svá záda nepustil. Po následném pokusu o dorážku se hokejisté nepohodli a za domácí bránou došlo k menší šarvátce, za kterou rozhodčí potrestali oba týmy. Z Havlíčkova Brodu byl vyloučen kapitán Marek Tecl a z domácích řad byl na trestnou lavici poslán Jaromír Pytlík. O minutu později byl za hákování vyloučen domácí Klodner a hrálo se ve čtyřech proti třem.

Hostům se párkrát podařilo ohrozit domácí bránu, ale ani jedna šance gólem neskončila. V 11. minutě byl z hostujícího týmu vyloučen Jakub Adam a domácí nastoupili na led v početní výhodě. Tu v čase 11:19 využil Jakub Konečný, který se dorážkou prosadil z těsné blízkosti brány, když se mu podařilo kotouč perfektně zavěsit nad Rachůnkův pravý beton. Hosté se do konce první části zápasu aktivně pokoušeli o vyrovnání, ale domácí brankář ani jednou nepochybil.

Do druhé dvacetiminutovky se hosté dostali jako vyměnění. Měli velké šance a byli aktivnější. Domácí Radosta svůj tým ale podržel a ani jednou puk za svá záda projít nenechal. V čase 29:33 Plameny zásluhou Jiřího Puczka odskočily v přesilovce do dvoubrankového vedení. Domácímu útočníkovi stačilo pouze postrčit kotouč hřbetem hokejky v prostoru mezi kruhy, odkud si už našel cestu přímo mezi Rachůnkovými betony. Sluší se podotknout, že v předchozích zápasech dobře pískající sudí Ondráček se dopustil chyby, když byl těsně před druhým gólem Plamenů v samostatném úniku evidentně faulován Tomáš Křehlík, ale nepískalo se. Žďárským hokejistům se poté podařilo perfektně ustát oslabení a než zazněla siréna ohlašující konec třetiny, byli domácí celou dobu opět o něco aktivnější.

Poslední třetina přinesla šok pro domácí celek. Při hře ve čtyřech na obou stranách se v čase 43:16 podařilo Tomáši Kohoutovi svojí dorážkou snížit na 2:1 a o pouhých šestnáct vteřin později už bylo vyrovnáno. Richard Cachnín po vyhraném vhazování sám prokličkoval až před Radostu a v úniku se trefil. V čase 46:42 se ale po tomto rychlém srovnání domácí tým vzpamatoval a Jaromír Pytlík přesnou střelou překonal havlíčkobrodského gólmana, čímž poslal svůj tým do opětovného vedení. V 55. minutě ale atmosféra na stadionu opět zhoustla. Trenér hostů si nejprve vzal oddechový čas a současně povolal Rachůnka na střídačku. Žďáru se nadvakrát nepodařilo trefit prázdnou bránu, což také hosté v čase 56:46 potrestali. Adam Dvořák přesně vymetl horní roh Radostovy brány. Do konce základní hrací doby se už skóre nezměnilo, a tak zápas musel pokračovat prodloužením.

Po třetí skoro rozhodující gól 🏒🥅💪 @kulhas_t 🎥 @_gugator

Příspěvek sdílel uživatel @stepisdudy,

V 62. minutě se Tomáši Křehlíkovi podařilo trefit pouze brankovou konstrukci a o minutu později si žďárský trenér vyžádal oddechový čas. Na obou stranách byly k vidění pěkné šance, ale ze strany domácích byla snaha přece jen intenzivnější. O výsledku utkání však nerozhodlo ani prodloužení, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Rozhodující branku v nich vstřelil Tomáš Kulhánek a zařídil tak Havlíčkovu Brodu vítězné body.

Extraliga staršího dorostu

Branky a nahrávky: 12. Konečný (Puczek, Pytlík), 30. Puczek (Dospěl, Konečný), 47. Pytlík (Konečný, Dospěl) – 44. Kohout (Hromádka), 44. Cachnín, 57. Dvořák (Cachnín, Křehlík), rozh. náj. Kulhánek. Rozhodčí: Jiří Ondráček – Tomáš Kotrba, Jiří Roupec. Vyloučení: 9:9. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 41:40 (15:15, 8:10, 13:12 – 5:3). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4sn.