2. 10. 2015 | Ladislav Vácha, Tomáš Lysý

Starší dorost byl blízko bodům, z Jihlavy ale nakonec žádný neveze

Starší dorostenci si chtěli spravit chuť po čtyřech porážkách na ledě Jihlavy, kterou v prvním vzájemném zápasu na svém ledě přemohli přesvědčivě 4:0. Tentokrát to ale byla Dukla, kdo v derby Vysočiny tahal za delší konec provazu. Domácí se dostali hned dvakrát do dvoubrankového vedení a Havlíčkův Brod pokaždé snížil na nejtěsnější rozdíl, ale všechny tři body nakonec zůstaly po výsledku 4:2 na Horáckém zimním stadionu. Za mladé Bruslaře se trefili Jiří Vlach a Jiří Kopic. (Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Začátek úvodní třetiny patřil Jihlavě, která se dostávala častěji před branku Kulicha, i když vážněji jeho branku neohrožovala. Ve slibné šanci byl Mejzlík, jemuž při zakončení zblízka sjel kotouč z hole. Postupem času začali přikládat pod kotlem také hosté, a to poměrně výrazně. Příhrávku domácích naslepo před branku vystihl Michálek, nejproduktivnější hráč hostí byl už hodně blízko svatyně a Kořenáře nepřekonal, stejně tak jako Hendrych, který si vyměnil kotouč s Veverkou a z prostoru před brankou poslal puk vedle levé tyče. Gól tak padl na druhé straně.

Heinrich napřáhl před Kulichem k nezdařenému střeleckému pokusu. Hned poté se kotouč dostal na modrou pro Starka, jeho ránu našel před brankou Adam, posunul ji na Davida Čermáka a ten se trefil kolem ležícího gólmana - 1:0. Krátce poté se mohla Dukla radovat podruhé, jenže Vrátný při zakončení do volné klece promáchl hokejkou do ztracena. Vyrovnat mohl agilní Michálek, ale Kořenáře nepřekonal zblízka ani po tom, co si sjel před jeho branku z mezikruží. V závěru úvodního dějství hráli domácí první přesilovku. Červenožlutí zamkli soupeře před jeho brankou, nicméně více než slibné šance z hokejek Mejzlíka a Oščádala zůstaly neproměněny.

Také do druhé třetiny vstoupila domácí družina aktivněji a téměř nepouštěla hosty ke Kořenářovi. Vyústěním tlaku byl gól Jiřího Slabého po střele z předbrankového prostoru. Druhá branka Dukly byla spouštěcím mechanismem pro pohledný hokej s množstvím šancí. Králíček z vrcholu levého kruhu těsně minul vzdálenější tyč. Půl minuty poté bylo rušno před Kulichem, jenž vyrazil pokus Čermáka po parádním pasu Adama. Brodský David Michálek, nejproduktivnější hráč hostí, ukázal další nebezpečí v osmadvacáté minutě. Prodral se přes dva hráče k zakončení, byl možná lehce seknut, přesto zakončil a Kořenář výborným zákrokem vyrážečkou zachránil svůj tým.

Kolem poloviny zápasu zatopili hráči v červeném před domácí brankou. Hendrych, Veverka ani Holenda zblízka neprotlačili kotouč tam, kam chtěli. Bojovnost z hráčů jen čišela, dvakrát málem došlo k pěstnímu souboji. V další šanci byl Hrabaň, který v přesilovce mířil těsně vedle pravé tyče. Neuspěl ani sám na branku řítící se Benák, lapačka domácího gólmana byla na místě. Po buly už Dukla kapitulovala, a to hodně smolně, když si jihlavští hráči srazili puk do vlastní sítě. Gól byl připsán Jiřímu Vlachovi – 2:1.

Úvodní šanci třetí třetiny měl Přibyl. Připravil si mezi kruhy kotouč ke střele, která skončila na hrudi gólmana. Radost asi desítce jihlavských fanoušků, podporujíc bubny a hlasivkami domácí, udělal Josef Vrátný. Útočník Dukly ukázal bojovnost, posunul kotouč dopředu mezi dva beky, vyhnul se jim, těsně před Kulichem dojel kotouč, píchnul do něj a kus černé gumy podjel strážci brodské svatyně pod betony. Z opětovného dvougólového vedení se Jihlava radovala pět minut. Vlach sice celou svojí akci zpozdil a střela z mezikruží neprošla přes val těl k brance, ale Jiří Kopic za nechtěné pomoci hráčů soupeře dostrkal puk k pravé tyči branky.

Hned poté měli hosté šance. Vlach u pravé tyče nedokázal sklepnout pryž do branky a i když Havlíčkův Brod ostřeloval branku Jihlavy ze všech možných pozic, skvěle chytající Kořenář za pomoci svých spoluhráčů nekapituloval. Definitivu domácím třem bodům přineslo otřepané nedáš – dostaneš. Heinrich po Havelkově přihrávce projel podél mantinelu do pásma, našel mezi kruhy naprosto přesně Davida Čermáka, jenž blafákem do bekhendu stanovil skóre na konečných 4:2.

Jihlava - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 9. Čermák (Adam, Stark), 24. J. Slabý (Vrátný, Strnad), 46. Vrátný (J. Slabý), 53. Čermák (Heinrich, Havelka) – 38. Vlach, 51. Kopic (Vlach). Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Zídek. Vyloučení: 1:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.