23. 2. 2018 | Štěpán Ondráček

Starší dorost doma přetlačil v derby Plameny. Rozhodl Tomáš Křehlík!

HAVLÍČKŮV BROD – Starší dorostenci se představili na domácím ledě, kde v rámci prvního kola skupiny O udržení přivítali nedaleký Žďár nad Sázavou. Od začátku se hrál rychlý a svižný hokej s šancemi na obou stranách. Prim ve všech třetinách hráli i oba brankáři, kteří drželi svoje týmy. Rozuzlení nakonec přišlo ve vlastním oslabení Bruslařů, když o osudu utkání rozhodl Tomáš Křehlík (na snímku). Lví podíl na jednobrankové výhře měl brankář Matěj Rachůnek, který si připsal 26 úspěšných zákroků a vychytal tak druhou nulu sezóny.

Havlíčkobrodské Bruslaře svedlo dohromady posázavské derby se Žďárem nad Sázavou. Od úvodních minut se hrál rychlý a svižný hokej se šancemi na obou stranách. V první vážné příležitosti se ocitl Petržilka, ale ten ve snaze skórovat sroloval brankáře Radostu, který vše ustál bez úhony na zdraví. Po Křehlíkově varování zazvonil na konstrukci žďárské svatyně Vacík. Domácí soubor byl aktivní, avšak hosté nedali svoji kůži lacino a Bruslaře dokázali v herním nasazení vyrovnat. V největší šanci byl Nagy, ale ten mezi kruhy trefil skvěle postaveného Rachůnka. První branku mohl vstřelit soupeř od řeky Sázavy, který ujel do přečíslení tři na jednoho, ale celou situaci překombinoval. Ke konci první třetiny měl pomyslný gól na mušce Vašíček, ale ten ve slibné pozici narazil na Rachůnka, který se stačil včas přesunout.

Ve druhé třetině převzali iniciativu hry domácí hokejisté, kteří několikrát ohrozili brankáře Radostu, avšak ten zůstával bezchybný. Mladí Bruslaři hráli početní výhodu, ve které měl největší šanci Dudycha, ovšem svoji ránu otřel o spojnici. Na ledové ploše byl jediný tým, a to havlíčkobrodský, který přehrával svého soka, ale branka mu nebyla souzena. Žďárští se dostávali do útočného pásma jen málokdy, ale o to byly jejich šance nebezpečnější. V gólové příležitosti byl Nagy, avšak toho skvěle vychytal Rachůnek, který přečetl bekhendové zakončení. Na druhé straně mohl otevřít účet utkání domácí kapitán Tecl, ovšem i toho zarazila branková konstrukce. Dvě minuty před koncem se do útoku řídil Marguš, ale hostující útočník se nacházel ve velkém úhlu a jeho střele chyběla přesnost. Domácí tým se nakonec dočkal první branky. Ale! Po dohodě rozhodčích nebyl gólový úspěch Marka Tecla uznán za úmyslné kopnutí a do šaten se šlo za bezbrankového stavu. Za následné protesty byl vykázán ze střídačky hlavní trenér Bruslařů Richard Cachnín st. a zápas dokoučoval asistent Jaroslav Benc.

Jestli ve druhé části tlačili domácí, tak ve třetí třetině se nadechli k velkému tlaku hosté. Žďárští hned od začátku zaměstnávali Rachůnka, ale ten obstál při těžké zkoušce Dospěla. Otevřít skóre mohl hostující Nagy, ale neposlechl ho kotouč v důležitém okamžiku, a tak diváci museli čekat dál. Oba týmy se přetahovaly v útočných akcích, ale oba gólmani drželi své svatyně zamčené. Plameny hrály početní výhodu, ovšem místo toho, aby skórovaly, tak inkasovaly. Marek Tecl si našel puk v útočném pásmu soupeře a vybídl ke skórování Tomáše Křehlíka. Domácí útočník vykoupal Radostu a bekhendovým pokusem poslal svůj tým do vedení. Nejblíže vyrovnání byli Žďárští devadesát sekund před koncem hrací doby. Do samostatného úniku se dostal Matěj Jindra, ale vynikajícího Rachůnka nepřekonal, i když domácí muž s maskou měl štěstí v neštěstí, jelikož puk skončil pod jeho bruslemi. Konečnou podobu výsledku mohl dát domácí hokejista Tomáš Kohout, ovšem proti změně stavu byl Radosta, který vykopl pravým betonem jeho pokus.

Havl. Brod - Žďár n. Sázavou

Branky a nahrávky: 51. Křehlík (Tecl). Rozhodčí: Luděk Vepřek – Vladislav Bernard, Marcel Mikoviny. Vyloučení: 6:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 36:26 (12:6, 14:7, 10:13). Průběh utkání: 1:0.

Rachůnek (Nedvěd) – Dudycha, D. Vacík, Dvořák, Krejčí, Adam (A), Horák – Křehlík, Cachnín (A), Tecl (C) – Petržilka, Kohout, Hromádka – Kulhánek, Vaňous, Dudek – Košťál