25. 8. 2017 | Ladislav Vácha

Staršímu dorostu se v Jihlavě nedařilo a s Duklou prohrál o tři góly

Starší dorostenci se po domácí těsné porážce 2:3 s Jihlavou vydali k odvetě na Horácký zimní stadion, kde chtěli svému krajskému rivalovi z Vysočiny prohru oplatit. Na začátku zápasu ale nevyužili slibné šance a po úvodní dvacetiminutovce prohrávali 0:1. V prostřední části se jim ale vůbec nedařilo, a i když ve třetí části vyrovnal Tomáš Kulhánek, museli mladí Bruslaři skousnout porážku 1:4.

Hledáme nové posily! Staňte se členem našeho týmu!

Hosté chtěli oplatit Dukelským porážku z minulého pátku, kdy prohráli doma 2:3, domácí zase měli touhu navázat na toto utkání a vyhrát podruhé nad rivalem. Dle toho vypadala i první třetina, kdy hrály oba týmy ve vysokém tempu a nasazení. Zpočátku měl více ze hry Havlíčkův Brod, neboť byl důraznější, co se týče předbrankového prostoru. Své šance ale zahazoval. Do vedení mohli jít hosté v 6. minutě, kdy střílel Tecl a odražený puk mohl dorazit do branky Vaňous, Krejčí ale zasáhl betonem. V 7. minutě, kdy se opět k Teclovi dostal puk, mohl Brod zužitkovat šanci, na domácího gólmana si Tecl nepřišel a v následném závaru ztratil rozhodčí puk z dohledu a přerušil tak hru. V 11. minutě nedokázal Brod vyhodit z pásma, vyhození zachytil Marek, který postrčil na Jakuba Krajíčka. Nabídnutou šanci zužitkoval a domácí tak byli ve vedení. Od tohoto gólu postupně přebírala Jihlava iniciativu, v 15. minutě nastala nepřehledná situace před brankou hostí, Krajíček nalezený puk poslal napříč brankovištěm, žádný z jeho kolegů ale puk do branky neposunul. Do konce první třetiny se nic zajímavého neudálo, a tak šla do kabin spokojenější Dukla, která vedla jednobrankovým rozdílem.

Druhá třetina začala opožděně, neboť hostující brankář reklamoval stav ledu u svého brankoviště. Tempo z prvního dějství ochablo, lépe do třetiny vstoupila Dukla, která hostům moc nepůjčovala puk. Za zmínku stojí situace z 26. minuty, kdy si Daňhel potáhl puk a vystřelil, k jeho smůle ale trefil spojnici tyčí. Hostující trenér nebyl spokojen s projevem svých svěřenců a snažil se je vyburcovat oddechovým časem. Bruslaři srovnali hru a taktéž si vytvářeli gólové šance. Ve 34. minutě Kohout z úhlu trefil jenom břevno a o minutu později ujel všem Pokorný, který nezakončil dobře a brankář Krejčí si připsal důležitý zákrok. Na druhé straně se před brankářem ocitl Piskač, hostující brankář Krejčí ho ale taktéž vychytal. Druhá třetina nabídla tedy dost šancí, ale žádná nebyla gólová.

Poslední část utkání začal lépe Havlíčkův Brod. Již po 72 sekundách si totiž Tomáš Kulhánek zpracoval přihrávku od Kohouta a vystřelil přímo do pravého horního rohu. Pokud se někomu mohlo zdát, že domácím to může způsobit problém, mýlil se. Ve 43. minutě totiž ujeli do brejku Trávník s Úlovcem, a Jan Úlovec byl tím, kdo zakončoval přesně. To byl zlomový moment utkání. Když se o 95 sekund později individuálně prosadil Tomáš Vala, bylo definitivně rozhodnuto. Jihlava totiž nikam hosty nepouštěla a sama si vytvářela šance. V 51. minutě ujeli Smolko a Vala do tandemu, při zakončování byl Smolko stažen na zem. U odraženého puku byl ale včas Vítězslav Brož, který zatížil konto hostujícího týmu další brankou. Červenožlutí si tvořili další šance, jenže Piskač puk do prázdné branky nezasunul a Daňhel trefil pouze břevno. Jihlava tak navázala na předchozí výhru nad Havlíčkovým Brodem a doma vyhrála 4:1.

přát.. kolo, čtvrtek 24.8.2017 od 11:30
4:1
(1:0, 0:0, 3:1)
Jihlava - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 1. Krajíček, 43. Úlovec (Trávník, Vala), 45. Vala, 51. Brož (Smolko, Vala) – 42. Kulhánek (Kohout). Rozhodčí: Sibera – Havelka, Mareček. Vyloučení: 3:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.