11. 4. 2017 | Ladislav Vácha

Vítězné loučení s úžasnou sezonou! Brod doma porazil jablonecké Vlky!

Havlíčkobrodští hokejisté v posledním zápasu fantastické sezony hostili Jablonec nad Nisou a chtěli se rozloučit se svými skvělými fanoušky, kteří je neúnavně a vydatně podporovali ve všech utkáních, co nejvyšším vítězstvím. Úvodní dvacetiminutovka jim vyšla jako z říše snů, ale druhá třetina už nebyla tak povedená a skončila nerozhodně 2:2. Ve třetí periodě si ještě vzal slovo brodský bek Tomáš Semrád a v 59. minutě uzavřel na konečných 6:2. Na ledě potom vypukla velkolepá děkovačka, jež výtečný soutěžní ročník výstižně zakončila! Bruslaři teď budou s napětím sledovat čtvrteční poslední duel kvalifikace o WSM ligu v Jablonci nad Nisou, kam přijede Vsetín. Broďáci potřebují, aby Vlci uzmuli favorizovaným Valachům alespoň jeden bod. Našim vynikajícím příznivcům patří ještě jednou obrovský dík! Budeme se těšit na příští sezonu, v níž znovu potáhneme za jeden provaz!

Havlíčkův Brod potřeboval v zápasu s Vlky nastřílet hodně branek, proto na svého soupeře vlétl s velkou chutí. Už ve 2. minutě se nadechl k odvážnému sólu David Vala a prosmýkl se mezi protihráči až na osu hřiště, ale jeho střela orazítkovala jen břevno. V čase 3:47 zamířil na lavici hanby Tomáš Demel a Bruslaři to dokázali už za šest sekund hry potrestat. Kryštof Kulhánek přebral puk od Davida Kozlíka a jeho projektil z okraje kruhů si našel cestu až za Stejskalova záda. Parta z Kotliny byla v laufu a zanedlouho odskočila Severočechům na dvoubrankový rozdíl. Tomáš Semrád narýsoval hezký pas z levé strany před brankoviště na volného Lukáše Endála, jehož rána z první zaplula podél bližší tyčky za záda gólmana Stejskala, jenž se nestihl včas přemístit. Domácí sice nevyužili přesilovku, ale odražený puk potom zachytil Kryštof Kulhánek a z okraje kruhu nekompromisně skóroval. Hosté hrozili z rychlých protiútoků, ale brodská obrana v čele s gólmanem Novákem byla pozorná.

(Video: Ondřej Rázl)

Kaňkovského svěřenci pokračovali v demolici svého soka z města bižuterie i po přestávce. Hned na začátku prostřední části se jim nabídla hra v početní převaze, David Kozlík poslal přesný pas zpoza brány na Davida Michálka a mladý střelec potvrdil svou skvělou formu parádní dělovkou z první. Broďáci se i nadále hodně tlačili do útoku a trochu zapomněli na zadní vrátka, za což je brzy stihl první trest. Ladislav Pulec nastartoval do samostatného úniku Michala Gecka, jenž si sjel až těsně před brankoviště a nekompromisně propálil bezmocného brankáře Nováka. Havlíčkův Brod pak mohl těžit ze dvou přesilovek, jenže nenaložil s nimi dobře. A aby toho nebylo málo, Vlci udeřili podruhé. Michal Gecko sebral za bránou odražený kotouč a přihrál do kruhu Kamilu Bříškovi, který svým svižným projektilem vyzrál na gólmana Nováka, jenž se nestihl po zmatcích před svou svatyní vrátit do ideálního postavení.

Domácí hokejisté se tlačili dopředu i ve třetí periodě, ale stejně jako ve druhém dějství už jejich převaha nebyla tak výrazná. Vlci se velmi dobře bránili a soupeře do moc šancí nepouštěli. Navíc několikrát nebezpečně zahrozili, ale brankář Novák předvedl několik výborných zákroků a v několika případech bylo na jeho straně i tolik potřebné štěstí. Broďáci se ještě přeci jen dočkali jedné přesné trefy. Miroslav Třetina táhl rychlý protiútok a našel přesným pasem na okraji kruhů Tomáše Semráda, jehož zápěstní projektil z osy hřiště skončil na místě určení, tedy v síťce za zády gólmana Stejskala. Bruslaři tak v posledním utkání doma porazili Jablonec nad Nisou 6:2 a společně se svými fanoušky se při úžasné děkovačce krásně rozloučili.

2. liga

Branky a nahrávky: 4. Kulhánek (Kozlík, Beneš), 7. Endál (T. Semrád), 12. Kulhánek (Chlubna), 22. Michálek (Kozlík, Duben), 26. Třetina (Michálek, Endál), 59. Semrád (Třetina, Endál) – 23. Gecko (Havlas, Moravec), 38. Bříška (Havlas, Gecko). Rozhodčí: Pavel Obadal, Jiří Kašík – Tomáš Měkýš, Ondřej Polák. Vyloučení: 1:6, navíc Brokeš (JAB) 10 min. OT [NESP]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2054. Střely na branku: 42:27 (17:6, 14:13, 11:8). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Novák (Panec) – Kulhánek, T. Semrád, Duben "A", Lacina, Kříž, Vala, Bušek, M. Semrád – Michálek, Třetina "C", Endál "A" – Teplý, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík, Kuchta – Navrátil, Szilva, Křížek