BK Havl. Brod - Archiv - Archiv článků

Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

V červenci 2013 vyšly tyto články:

31.7.Tomáš Ludvík: Hokej si chci v letošní sezoně maximálně užítLadislav VáchaNový soutěžní ročník už začíná klepat na dveře, čemuž odpovídá i současná podoba přípravy hokejových týmů. První tréninky na ledě už za sebou mají vedle prvoligového A-mužstva i obě dorostenecké kategorie, a kluziště v Kotlině tak už čeká jen na juniorku, jež naskočí do akce v neděli. V jejích řadách nechybí ani osmnáctiletý útočník Tomáš Ludvík, který si chce po minulé sezoně, kdy starší dorost sestoupil z extraligy, spravit chuť. Talentovaný hokejista se v krátkém rozhovoru rozpovídal také o „suché“ části letní přípravy, jíž už havlíčkobrodští mladíci úspěšně absolvovali.
30.7.Boj o místo v sestavě začal, s Rebely trénuje také vítkovický MaliníkEva StreichsbierováHAVLÍČKŮV BROD – Přes třicet hráčů vyjelo v Kotlině v neděli na led při prvním tréninku havlíčkobrodského A-týmu. „Budeme se zaměřovat na sílu, výbušnost a k ledu přidáme ještě taky posilovnu,“ nastínil program nejbližších dnů hlavní kouč Rebelů Jiří Mička.

Foto: hcdukla.cz
30.7.Informace o vstupném na přípravná utkáníRedakceH A V L Í Č K Ů V B R O D - Již tento týden odstartuje série přípravných zápasů na novou prvoligovou sezonu. Na domácím ledě se Rebelové poprvé představí v úterý 6. srpna, kdy na Vysočinu dorazí Motor České Budějovice. Do Kotliny v průběhu srpna ještě zavítají týmy Šumperka, Benátek nad Jizerou, Jihlavy a Třebíče. Na všechna utkání bude platit jednotné vstupné ve výši 60 Kč.
29.7.Pozor změna. Ve čtvrtek se v Brodě hrát nebude, termín zápasu se posouváRedakceHAVLÍČKŮV BROD – Vzhledem k nejasné situaci kolem hokeje v Českých Budějovicích dochází ke změně v termínu dvou přípravných utkání havlíčkobrodských Rebelů. Původně se mělo hrát v Kotlině, ovšem nové informace hovoří o tom, že nejprve pojede brodský tým k souboji s Motorem do Českých Budějovic.
29.7.Rebelové vyjeli na led. První tréninky mají za sebou vedle A-týmu i oba dorostyLadislav VáchaZimním stadionem v Kotlině už se znovu nese šustění bruslí a dunění puku o hrazení. První tréninkové jednotky dnes absolvovali nejen havlíčkobrodští hokejisté, ale také krasobruslařky, které od časných ranních hodin zahájily nabitý program. Na ledovou plochu po nich naskočili jak hráči prvoligového A-mužstva, tak obou dorosteneckých kategorií. Všechny tři týmy se zapotily při dvou trénincích, jež proběhly v dopoledních, odpoledních i večerních hodinách, přičemž s A-mužstvem se připravoval i Radek Martínek. Naše redakce u toho nechyběla a může vám vedle rozsáhlé fotogalerie nabídnout i ohlasy trenérů.
22.7.Na hokej už příští týden, Rebelové v přípravě přivítají České BudějoviceRedakceHAVLÍČKŮV BROD – Havlíčkobrodští hokejisté zařadili na seznam svých přípravných zápasů ještě další dvě utkání. A v obou případech půjde o souboj s novým účastníkem druhé nejvyšší domácí soutěže – Českými Budějovicemi. Jihočeši získali prvoligovou licenci od Hradce Králové koncem uplynulého týdne.
21.7.Offline rozhovor: Petr Opršal zodpověděl vaše dotazyRedakceDalší offline rozhovor, v němž pokládáte vybranému hostovi otázky vy, čtenáři našeho webu, je u svého konce. Tentokrát jste měli možnost vyzpovídat čtyřiadvacetiletého gólmana Petra Opršala, který na sebe v poslední době strhl velkou pozornost obdivuhodným výkonem, díky němuž vyhrál zajímavou sázku. Vyhlášený vtipálek Rebelů odpovídal nejen na otázky ohledně vítězného závodu, ale také o vyhlídkách na extraligu a o svém dalším působení ve Žďáru nad Sázavou.
18.7.Juniorka a starší dorost již znají ligový plánRichard WagnerDvě nejstarší mládežnické kategorie Rebelů mají nyní jasno o svém ligovém jízdním řádu. Druhá nejvyšší juniorská soutěž a liga staršího dorostu byly rozlosovány. Základní část startuje shodně 20. září a končí 1. prosince. Poté bude následovat nadstavba (o novém ligovém modelu si můžete přečíst zde. Broďákům buď přibudou noví soupeři, nebo si zahrají s týmy ze své skupiny (střed - pozn. red.). Zajímavostí je, že obě kategorie začínají proti stejnému soupeři - Slavoji Velké Popovice. Starší dorost doma, juniorka venku.
17.7.„Představujeme legendy havlíčkobrodského hokeje,“ #2: Jaroslav BenákLadislav VáchaO slovo se hlásí druhý díl nového seriálu „Představujeme legendy havlíčkobrodského hokeje“, v němž se pokoušíme přiblížit hokejový život významných osobností Kotliny. Po premiérovém dílu, ve kterém jsme se podívali na Stanislava Mečiara, přichází na řadu další skvělý obránce, jímž je Jaroslav Benák.
14.7.INFO: První „veřejko“ bude 2. srpnaRichard WagnerHavlíčkův Brod - Dopravní hřiště na zimním stadionu v Kotlině pomalu odpočítává své poslední chvilky. V pondělí 29. července totiž poprvé v této sezoně začne provoz ledové plochy. Splní se tak plán správce Kotliny Bohumila Slanaře. „Pokud se nestane nic zvláštního, tak bude led opět namražen na začátku srpna,“ řekl Slanař v rozhovoru pro náš web na konci loňské sezony. Během prvního týdne by měly vyjet na led všechny nejstarší mládežnické celky a samozřejmě i áčko. Zkrátka nepřijde ani bruslící veřejnost.
13.7.Liga juniorů a staršího dorostu: Noví soupeři i herní systémRichard WagnerDo nové sezony s velkými změnami! Hokejový svaz mění systémy v ligách jako na běžícím pásu. Po přeskupení druhé ligy a vzniku nesouměrných skupin, z nichž jedna má více týmů a je i finančně náročnější, se obrození koná také v ligách juniorů a staršího dorostu. Zde se však nemění počet skupin, ten zůstává na tradičních třech (západ, střed a východ - pozn. red.), leč dochází ke změně toho, jak se v nich bude hrát. Původní systém, "každý s každým" dvakrát doma a venku, se ruší a místo něj přichází model podobný extraligovým soutěžím.
12.7.Anketa: V jakých patrech tabulky se Rebelové umístí po základní části? RedakceHavlíčkobrodští hokejisté už mají za sebou neoblíbenou letní dřinu „na suchu“ a v současné době si užívají zasloužené dovolené. Přibližně za dva týdny se však budou znovu hlásit na zimním stadionu v Kotlině, kde se začnou připravovat na ledové ploše. Začátek nového prvoligového ročníku je sice ještě poměrně daleko, ale krátkými krůčky už se přibližuje. Nabízí se tak otázka, v jakých patrech tabulky podle vás skončí Rebelové po základní části. Hlasovat můžete v anketě na úvodní stránce našeho webu až do půlnoci 27. července.
11.7.Rebelové si v žebříčku nejlepších evropských klubů znovu pohoršili, tentokrát jen mírněLadislav VáchaFrancouzský server www.hockeyarchives.info po roce znovu zveřejnil svůj žebříček, v němž uvádí seznam 250ti nejlepších klubů Evropy. Havlíčkův Brod se v něm od sezony 2007/08 pravidelně posouval směrem nahoru, pád přišel až v předminulém soutěžním ročníku 2011/12, kdy nedokázal přeskočit vysoko posazenou laťku v podobě největšího úspěchu v novodobé historii klubu. Výsledkovou listinou se nepatrně propadl i tentokrát, když spadl o dvě pozice níže a obsadil 212. místo.
10.7.Když bude potřeba, udělám z Polodny obránce, tvrdí kouč Rebelů MičkaEva StreichsbierováHAVLÍČKŮV BROD – Už týden mají havlíčkobrodští hokejisté dovolenou a ještě nějakou dobu mít budou, ovšem pak už se všechno začne chystat na příchod prvoligové sezony 2013/2014. Jaká bude? „Věřím, že dáme do kupy slušný mančaft,“ hlásí hlavní kouč Jiří Mička. A generální manažer HC Rebel Augustin Žák dodává: „Zase budeme bojovat o osmičku.“
9.7.„Představujeme legendy havlíčkobrodského hokeje,“ #1: Stanislav MečiarLadislav VáchaPokud se před fanoušky z České republiky zmíníme o havlíčkobrodském hokeji, většině z nich se vybaví velká tradice a celá řada skvělých hráčů, kteří výrazně prorazili nejen na domácí, ale s reprezentací i na mezinárodní scéně. Všechny tyto významné hokejové osobnosti postupně představíme v novém seriálu, po jehož skončení budou všechny profily umístěny do stálé rubriky na náš web. V úvodním dílu se podíváme na Stanislava Mečiara, bývalého vynikajícího obránce a v současné době trenéra. (Foto: Ondřej Littera, pardubice.idnes.cz)
2.7.V offline rozhovoru se můžete ptát Petra OpršalaRedakceOd dnešního dne máte možnost posílat své dotazy hostovi dalšího offline rozhovoru, jímž je tentokrát Petr Opršal. Čtyřiadvacetiletý gólman Rebelů na sebe v poslední době strhával velkou pozornost, když se svými spoluhráči uzavřel velmi zajímavou sázku, jíž nakonec po heroickém výkonu vyhrál. Baviče havlíčkobrodské kabiny se můžete ptát až do půlnoci 16. července.
1.7.Rebelové hráli pro děti, nemocnici věnovali více než čtyřicet tisícEva StreichsbierováHAVLÍČKŮV BROD – Poslední červnovou neděli se havlíčkobrodští hokejisté rozjeli do Tisu, aby znovu podpořili dobrou věc. Během fotbalového odpoledne se tam podařilo vybrat 44 tisíc korun, které následně Rebelové věnovali dětskému oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě.
1.7.Motorické testy zvládl nejlépe Pavel Musil, v triatlonu kraloval matador RytnauerLadislav VáchaHavlíčkobrodští Rebelové už mají nejnáročnější část neoblíbené letní dřiny za sebou. Ve čtvrtek 20. června absolvovali triatlon, po němž následovaly 24.6. silové a o tři dny později i motorické testy. Nyní je čeká zasloužená dovolená, během níž načerpají síly před závěrečnou částí přípravy na nový soutěžní ročník. Na led zimního stadionu v Kotlině poprvé vyjedou 27. července, kdy je na programu úvodní trénink.
 
Aktuálně na webu
Dorost začal přípravu porážkou, padl na ledě Techniky Brno

Dorost začal přípravu porážkou, padl na ledě Techniky Brno

(pátek 7.8.) Dorostencům premiéra v přípravě moc nevyšla. Na ledě Techniky Brno sice brzy vedli už 2:0, když se...

 
Všude mi říkají Guláš–Míchač, směje se hračička David Košťál

Všude mi říkají Guláš–Míchač, směje se hračička David Košťál

(pátek 7.8.) Na ledě jste ho v obou odehraných přátelských zápasech nemohli přehlédnout. Určitě i mnozí...

 
Povedená druhá třetina zajistila Bruslařům výhru nad Táborem

Povedená druhá třetina zajistila Bruslařům výhru nad Táborem

(čtvrtek 6.8.) Druhý přípravný zápas odehráli havlíčkobrodští hokejisté, kteří na domácím ledě přivítali jihočeský...

 
Představujeme nové partnery: Podlahy Korejtko

Představujeme nové partnery: Podlahy Korejtko

(čtvrtek 6.8.) BK Havlíčkův Brod vstoupí do nové sezony s novým partnerem. Jím se stala společnost Podlahy...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv