BK Havl. Brod - Archiv - Archiv článků

Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

V červenci 2015 vyšly tyto články:

29.7.Trenér staršího dorostu Václav Adam: Extraligu chceme udržet a uděláme pro to všechno Ladislav Vácha, Milan SochorMoc dobře vědí, že je čeká pořádný kus tvrdé práce. A dvojnásob to platí pro zkušeného trenéra Václava Adama, který se svým dlouholetým asistentem Jaroslavem Bencem připravuje starší dorostence na nový extraligový ročník. Mladí hokejisté v rámci velmi náročné letní přípravy poctivě mobilizují své síly, aby po dvouleté přestávce v nabité konkurenci obstáli. Hlavní cíl je už teď jasný - nejvyšší tuzemskou soutěž udržet. „Nechceme být žádným outsiderem, ale plnohodnotným soupeřem pro všechny extraligové týmy,“ hlásí odhodlaně přísný kouč, který vždy dokáže dostat ze svých svěřenců maximum.
29.7.Bruslaři jdou poprvé na led. Kdo je povede jako hlavní kouč?Richard WagnerHAVLÍČKŮV BROD - Dlouho diskutované přichází v realitu. Nově se rodící mužstvo BK v pátek vyjede poprvé okusit led. Zimní stadion v Kotlině tak uvidí tým, který by po několika změnách měl zápolit ve druhé lize. Fanoušci už mají jasno o několika jménech, která budou brázdit led a bít se za celek z města Karla Havlíčka Borovského. O čem ale doposud příliš nevěděli, bylo obsazení trenérského postu. Asistenta Miroslava Dubna doplní jako hlavní kouč ALEŠ TOTTER, velmi zkušený lodivod, který má za sebou širokou škálu různých trenérských štací.
28.7.Starší dorost už zná rozlosování extraligy. K prvnímu kolu zamíří do LiberceLadislav VáchaStarší dorostenci se začali od minulého pátku připravovat na ledě a po několika úvodních trénincích už znají svůj program nadcházejícího soutěžního ročníku. Po spanilé jízdě minulou sezonou, kdy si vybojovali místo mezi extraligovou smetánkou, je čeká hodně nabitý program. V základní části skupiny Střed odehrají svěřenci trenérského tandemu Václav Adam - Jaroslav Benc 28 kol, přičemž první mistrovský zápas odehrají v pátek 4. září na kluzišti Liberce. Havlíčkobrodská družina se také může těšit na prestižní derby Vysočiny, střetne se totiž i s krajským rivalem z Jihlavy.
27.7.VIDEO: Kotlinu už znovu ovládl hokej. Úvodní tréninky má za sebou i starší dorostRedakceLed zimní stadion v Kotlině už opět brázdí brusle a na mantinely duní puky. Krasobruslařky, německý Krefeld a oba dorosty už totiž začaly s finální přípravou na mistrovské boje. V pondělí večer jsme navštívili Kotlinu při tréninku staršího dorostu, který poprvé vyzkoušel hrací plochu minulý pátek. Svěřenci trenérského tandemu Václav Adam - Jaroslav Benc se v současné době věnují hlavně bruslení a jednoduchým cvičením, dnes se s ním po ledě mimo jiné proháněli i útočníci David Kozlík a Jan Milfait, áčkaři z minulé sezony. Juniorka se v ledovém kolbišti poprvé sejde v sobotu dopoledne, A-tým už v pátek večer (18:45).
20.7.Druhá liga rozlosována! Začínáme v Sokolově, první derby v pátém koleMilan SochorHavlíčkobrodský A-tým pomalu vyhlíží svůj první trénink na ledě, kde se bude formovat kostra mužstva, a nyní už zná i rozlosování soutěže. Třetí nejvyšší tuzemská soutěž začne svým prvním kolem v sobotu 12. září 2015 a bruslaře z Kotliny zavede do dalekého Sokolova, který loni bojoval o postup do první ligy. První derby Havlíčkův Brod odehraje v pátém kole, ve kterém ho přivítají Lední medvědi Pelhřimov.
18.7.V Kotlině už je zase led! První trénink čeká starší dorostRedakce„Suchá“ část letní přípravy, kterou většina hokejistů nemá ráda, už za sebou definitivně zabouchla dveře. Havlíčkův Brod teď čeká tvrdá dřina na ledě, kde bude při trénincích a domluvených přátelských zápasech ladit herní formu na ostrý začátek nového soutěžního ročníku. Na zimním stadionu v Kotlině už je zase led, a tak už prvním tréninkům nestojí vůbec nic v cestě!
16.7.„Po stopách bývalých Rebelů,“ #14: Jaroslav SuchanLadislav VáchaPo déle než dvou letech přinášíme v pořadí už 14. díl seriálu „Po stopách bývalých Rebelů“, který mapuje hokejové osudy hokejistů, kteří po sezoně 2005/2006 oblékali havlíčkobrodský dres. Dnes se podíváme na bohatou kariéru již bývalého gólmana Jaroslava Suchana, kterého si fanoušci Havlíčkova Brodu určitě velmi dobře pamatují. Šikovný muž s maskou vychytal v sezoně 2003/2004 postup do extraligy mateřské Jihlavě a s Havlíčkovým Brodem, kde strávil sedm sezon, se podíval i do semifinále 1. ligy.
14.7.Havlíčkův Brod zná program přípravy, odehraje hned pět derby Vysočiny!RedakceHavlíčkobrodský A-tým už ví, proti jakým soupeřům bude ladit formu na ostrý začátek nového druholigového ročníku. Celkem odehraje deset přípravných utkání, v nichž poměří své síly jen s druholigovými soupeři. Soubor z Kotliny se představí čtyřikrát doma a šestkrát venku, přičemž narazí na šest různých týmů - Moravské Budějovice, Písek, Pelhřimov, Kolín, Žďár nad Sázavou a Tábor. Fanoušci se mohou těšit i na prestižní derby, na programu jich najdeme hned pět! První přátelský duel se uskuteční v úterý 11. srpna, kdy se havlíčkobrodská družina střetne na třebíčském ledě s Moravskými Budějovicemi. Generálka na první mistrovský zápas ji čeká 8. září v 18:00 na kluzišti Tábora. (Foto: Veronika Marková, hokejzr.cz)
9.7.Jiří Holík dnes slaví 71. narozeninyRedakcePřesně v tento den před 71 lety se narodila nejen havlíčkobrodská, ale i československá legenda. Jiří Holík spojil značnou část své kariéry s Duklou Jihlava, s níž se sedmkrát radoval ze zisku republikového titulu. Zúčastnil se 12 mistrovství světa, z nichž získal 11 medailí, a k tomu si zahrál na čtyřech zimních olympijských hrách, které pokaždé byly zakončeny medailovým úspěchem. Mladší z bratrů Holíků nastřádal celkem 319 reprezentačních startů, což se v historii nikomu jinému nepodařilo, a v roce 1999 byl uveden do Síně slávy IIHF. My tomuto skvělému útočníkovi, jenž se vyznačoval výborným bruslením, přejeme za celý klub i naši redakci všechno nejlepší a pevné zdraví!
8.7.Broďákům se proti krajským rivalům dařilo. Potvrdí to i v další sezoně? Ladislav VáchaHavlíčkův Brod se po nepovedené minulé sezoně nedokázal ani přes veškerou snahu udržet na prvoligové scéně a po devíti soutěžních ročnících sestoupil o jedno patro níž. Co se týče prestižních derby Vysočiny, hokejisté z Kotliny však o nic nepřijdou. Místo Jihlavy a Třebíče na ně čekají dva noví regionální soupeři, Žďár nad Sázavou a Pelhřimov. Jak vyplývá z celkové bilance s druholigovými soupeři od sezony 2000/2001 (pravidelně aktualizovaná rubrika na našem webu, záložka Historie -> Bilance se soupeři), tehdejším Rebelům se proti žďárským Plamenům i pelhřimovskému Spartaku pravidelně dařilo na jedničku podtrženou. (Foto: Veronika Marková, hokejzr.cz)
7.7.„Představujeme legendy havlíčkobrodského hokeje,“ #6: Jaroslav HolíkLadislav VáchaV seriálu „Představujeme legendy havlíčkobrodského hokeje“ jsme si už postupně představili pět velikánů z Kotliny - Stanislava Mečiara, Jaroslava Benáka, Milana Chalupu, Radka Martínka a Martina Čecha. V šestém dílu si zrekapitulujeme hokejový život další obrovské osobnosti, která nás bohužel nedávno opustila. Bývalý vynikající útočník, trenér a čestný prezident našeho klubu Jaroslav Holík šel příkladem nejen v hokejovém řemesle, ale i v odboji proti tehdejšímu totalitnímu režimu Československa.
3.7.Havlíčkobrodská mládež má jasno o trenérském obsazení. Šéftrenérem SCM bude Václav AdamLadislav VáchaHavlíčkův Brod už zná složení realizačních týmů, které v nadcházejícím soutěžním ročníku povedou do boje mládežnické týmy. V celkovém měřítku se trenéři obměnili ve srovnání s předešlou sezonou jen minimálně, u nejstarších kategorií, jež jsou nejvíce na očích, došlo pouze k jedné změně. Novým šéftrenérem SCM (Sportovního centra mládeže - pozn. red.) se stal zkušený Václav Adam (na snímku vlevo), který navíc figuruje v pětičlenném výkonném výboru klubu.
1.7.Jihlava bude hostit Mezinárodní sportovní školu, v nominaci jsou i havlíčkobrodští mladíciLadislav VáchaJihlava už se pomalu připravuje na významnou sportovní událost, kterou je pořádání prestižní Mezinárodní sportovní školy. Jedná se již o pátý ročník zajímavého česko-finského projektu, jenž tradičně probíhá na přelomu července a srpna. Letošní ročník je zcela výjimečný, protože se ho vedle mladých hokejistů poprvé zúčastní i nadějní florbalisté. A velké zastoupení má v ohlášené nominaci znovu i náš klub BK Havlíčkův Brod!
(Foto: hcdukla.cz)
 
Aktuálně na webu
Jsme moc rádi, že jsme to zvládli, těší Kuchtu. Gól věnoval Sofince

Jsme moc rádi, že jsme to zvládli, těší Kuchtu. Gól věnoval Sofince

(pondělí 29.11.) Už je to zase veselejší! Bruslaři si po nepříjemné porážce v Písku spravili chuť a po skvělém...

 
Junioři přetavili herní převahu v šest branek a porazili Kralupy

Junioři přetavili herní převahu v šest branek a porazili Kralupy

(neděle 28.11.) KRALUPY NAD VLTAVOU – Havlíčkobrodští junioři vyjeli na led posledních Kralup nad Vltavou. Bruslaři...

 
PARÁDA! Bruslaři rozstříleli v důležité bitvě Cheb šesti góly

PARÁDA! Bruslaři rozstříleli v důležité bitvě Cheb šesti góly

(sobota 27.11.) CHEB – Havlíčkobrodští hokejisté se představili na ledě Stadionu, proti kterému se jim v letošní...

 
Dorostenci sahali po bodech, derby s Duklou ale v závěru ztratili

Dorostenci sahali po bodech, derby s Duklou ale v závěru ztratili

(sobota 27.11.) J I H L A V A – Havlíčkobrodští dorostenci vyjeli k poslednímu kolu základní části Extraligy...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv