BK Havl. Brod - „Zatím panuje spokojenost, i když někteří hráči by mohli přidat,“ komentuje přípravu Petr Novák
„Zatím panuje spokojenost, i když někteří hráči by mohli přidat,“ komentuje přípravu Petr Novák

„Zatím panuje spokojenost, i když někteří hráči by mohli přidat,“ komentuje přípravu Petr Novák

21.05.2011 | Ladislav Vácha

Rozhovory po hokejbalovém klání

Hráči i jejich věrní fanoušci si s přicházejícím létem naplno užívají hokejových prázdnin. Všichni se už ale určitě těší na další prvoligový ročník, pro nějž nasadili havlíčkobrodští Rebelové účastí v prestižním semifinále uplynulé sezony laťku hodně vysoko. Čekání na další porci atraktivních klání v ledovém kolbišti si obě navzájem provázané strany zkrátily hokejbalovým duelem, jenž se v přátelské atmosféře odehrál na současně betonové ploše zimního stadionu v Kotlině. Podařilo se nám získat krátké rozhovory s lodivody obou mužstev, trenérem hokejistů Petrem Novákem a kapitánem hokejbalového týmu fanoušků Zdeňkem „Švíckem“ Švecem.

 

Jak jste spokojený s přátelským hokejbalovým zápasem proti fanouškům?
Bylo to příjemné zpestření letní přípravy a mělo to i kondiční a společenský charakter.

V nedávném rozhovoru pro náš web jste si dosavadní průběh přípravy pochvaloval. Ať už po stránce příznivého počasí, tak i díky absenci nějakých zranění svých svěřenců. Stále panuje s přípravou na nový prvoligový ročník spokojenost?
Jo, zatím panuje spokojenost, i když někteří hráči by mohli přidat.

Krátce se ohlédněme za uplynulým mistrovstvím světa. Co říkáte na neúspěšné semifinále našeho národního týmu proti Švédsku a zisk bronzové medaile po nedělním triumfu nad Ruskem?
Medaile je samozřejmě parádní. Prohra se Švédskem mrzí, ale udržet formu a koncentraci po 14 dní není nic jednoduchého. Škoda, že nás ten výpadek nepotkal v zápase s Němci, kde o nic nešlo. Možná by nás to nakoplo k větší obezřetnosti. Nejhezčí zápas podle mě byl Rusko x Kanada a ČR x Rusko v boji o bronz. V těchto zápasech převládala ofenziva nad defenzivou, a to se mi libí.

Titul nakonec vybojovalo Finsko, které v rámci severského finále udolalo sousední Švédsko. Které z těchto skandinávských zemí jste přál zlatou medaili více?
Finsku. Získalo medaili po, myslím, 16 letech a Švédsko nás porazilo v semifinále.

Vraťme se zpět k našim Rebelům, kteří už znají své soupeře pro přátelské zápasy. Na kterého soupeře se nejvíce těšíte? Jedná se o duel proti brněnské Kometě, s níž náš klub úspěšně spolupracuje?
Určitě se těšíme na zápas proti Kometě, škoda, že je to hned první zápas. Nebudeme ještě tolik rozehraní a kluci by se určitě rádi ukázali v plné formě.

Zdeněk Švec k turnaji: „Budeme rádi za umístění v první čtveřici.“

Jak jsi spokojený s přátelským zápasem a výkonem hokejbalového týmu fanoušků proti hokejistům A-mužstva?
Spokojen jsem určitě, škoda kolize ze zápasem MS, ale bohužel jsme kvůli pracovním a studijním povinnostem nemohli utkání sehrát jindy. Bývalo by snad přišlo více diváků. Půl zápasu jsme se drželi, potom nám kluci ukázali svou kvalitu.

Na 1. Máje jste sehráli přátelský duel v Kolíně, v němž jste vyhráli přesvdčivě 5:0. Jak by ses ohlédnul za tímto duelem? Jak moc se na týmu projevila oslava populárního svátku čarodějnic z předchozího večera?
I když jsme některé hráče nabírali po cestě na zápas na místě oslav čarodějnic, přesto jsme Kolín k ničemu nepustili a ještě spoustu šancí spálili. Na druhou stranu si musíme přiznat, že ani Kolín nehrál v plné sestavě, což se nejvíce podepsalo na postu brankáře.

Čeká vás další ročník již tradičního hokejbalového turnaje v Benátkách nad Jizerou, na němž jste minule ukořistili krásnou bronzovou příčku. Odjíždíte k řece Jizeře za obhajobou tohoto velkého úspěchu, nebo pomýšlíte ještě výš? Jak velkým přínosem je pro tým přítomnost mladých hokejistů z našeho klubu, Radka Novotného a Honzy Milfaita?
Máme poměrně těžkou skupinu a jelikož se nehraje žádné semifinále, budeme rádi za umístění v první čtveřici. Vše se odvine od zápasu ve skupině, uvidíme co nám z toho letos vyjde. Milfi s námi byl už loni a perfektně mezi nás zapadl. Je to lídr týmu. Na Radka Novotného, ode mě uslyšíš pouze chválu, začal chodit s námi letos a svým přístupem a chováním mě ohromil. Prostě borec, jak má být.

Díky a ať se daří.
Není zač, já děkuji Tobě, že nás v tom našem sportování podporuješ. (směje se)

 
Aktuálně na webu
Příprava juniorů: Bruslaři vyzvou Tábor, Kobru, Warriors a Chrudim!

Příprava juniorů: Bruslaři vyzvou Tábor, Kobru, Warriors a Chrudim!

(sobota 11.7.) Čas, kdy vyjedou havlíčkobrodští Bruslaři poprvé na led, už se mílovými kroky blíží! Barvy našeho...

 
D. Krejčí: Základ úspěchu? Rozumět si spolu, makat a podporovat se!

D. Krejčí: Základ úspěchu? Rozumět si spolu, makat a podporovat se!

(neděle 5.7.) Vzpomínka na minulou sezonu určitě všem vykouzlí na tváři úsměv od ucha k uchu. Aby také ne!...

 
Bravo! Cachnín byl zvolen nejlepším juniorem skupiny Východ

Bravo! Cachnín byl zvolen nejlepším juniorem skupiny Východ

(sobota 4.7.) Prožil fantastickou sezonu! Richard Cachnín patřil v uplynulé sezoně mezi největší tahouny...

 
Cejpek: Hrát ve Francii? Obrovská zkušenost! Karanténu jsem propařil

Cejpek: Hrát ve Francii? Obrovská zkušenost! Karanténu jsem propařil

(úterý 23.6.) Návrat na místo činu! Tomáš Cejpek zamířil po sezoně 2018/2019 do Hlinska a v minulém soutěžním...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv