4. 3. 2012 | Eva Streichsbierová

Zahraju čistý tělo a dostanu trest? K tomu nemám co říct, zlobil se útočník Semorád

Čtvrtfinálová série a díl s pořadovým číslem čtyři - takový byl sobotní program v havlíčkobrodské Kotlině. Domácí hokejisté sice vedli po osmi minutách dvougólovým rozdílem, jenže pak se hosté z Chomutova vzchopili a nakonec slavili vítězství 5:3. „Myslím, že kdybychom vyhráli první třetinu, tak by zápas dopadl úplně jinak,“ byl přesvědčen havlíčkobrodský útočník Jan Semorád.

Piráti ovšem nic takového nepřipustili. Za stavu 2:0 pro domácí se nejprve trefil Pulpán a těsně před prvním odchodem do kabiny vyrovnal Hruška na 2:2. „Oba góly byly dost blbý, každopádně oni se díky nim dostali na koně. Pak měli ve druhé třetině nějaké přesilovky, šli do vedení a proti tomuhle soupeři už se zápas jen těžko obrací,“ povzdechl si třiadvacetiletý brodský hokejista.

Zvlášť, když v posledním dějství odehráli Rebelové v pěti jen pár minut. Devět domácích hráčů vyfasovalo v téhle části hry dvouminutové tresty a tři si vyslechli dokonce vyšší trest. „Ti, co tady byli, to sami viděli a udělají si vlastní obrázek. Já zahraju čistý tělo a jdu ven? K tomu nemám co říct,“ zlobil se Semorád na dvojici hlavních sudích Zubzanda – Dvořák. „Ano, ty fauly na úplném konci byly, ale to už pramenilo z emocí za rozhodnutého stavu,“ dodal.

Jeho slova potvrzuje pohled do statistik - pět dvouminutových trestů rozhodčí vynesli během závěrečných šesti minut. A vzhledem k tomu, že další si odpykávali vyšší "ocenění", mačkalo se jednu chvíli na trestné lavici šest hráčů. „Nic podobného jsem ještě nezažil. Asi trochu i proto, že zas tak často vyloučený nejsem,“ kroutil nevěřícně hlavou domácí útočník. „Nedalo se tam vůbec hnout, bylo to jak druhá střídačka.“

Po porážce 3:5 jsou Rebelové krok od vyřazení. V sérii hrané na čtyři vítězství prohrávají s Chomutovem 1:3 a další zaváhání by znamenalo konec sezony. Pátý díl dramatické čtvrtfinálové bitvy uvidí v úterý 6. března chomutovský zimní stadion. „Chceme sérii ještě vrátit do Brodu. Už kvůli lidem, kteří byli po oba dva dny parádní. Přišlo jich hodně a fandili skvěle,“ vysekl poklonu publiku Semorád.

V rámci letošní soutěžní sezony však zatím havlíčkobrodský tým v Chomutově neuspěl ani jednou. „To nic neznamená. Všichni viděli, že oni nepředvádí žádný extra hokej. Mají s námi obrovské problémy a my to nevzdáme,“ poslal vzkaz na sever Čech. „A jestli s tímhle, co předvádějí, chtějí postoupit do extraligy, tak by se nad sebou měli zamyslet,“ dodal Semorád.

Aktuality

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Pecka pro Havlíčkův Brod! Po letech se vrací Jan Novák, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Nečekané ztráty v Havlíčkově Brodě. Končí elitní bek a dva mladíci, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 23. července | Portál hokej.cz zařadil přesun útočníka Lukáše Endála z Tábora do Havlíčkova Brodu mezi TOP 10 přestupů ve 2. lize. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner