4. 3. 2012 | Ladislav Vácha

Patrik Málek: Potřebovali bychom vyhrát a hlavně mít štěstí

Mladší dorostenci pokračují v extraligových bojích, v nichž už mohou hrát v mnohem větším klidu. Šanci už na mistrovský titul sice nemají, ale na druhou stranu si již zajistili účast mezi tuzemskou smetánkou i pro další sezonu. Pro mládežnické kategorie je však typická velká soutěživost a touha předvést se v tom nejlepším světle za každé situace. Ani nedělní utkání proti Mladé Boleslavi tak rozhodně nenudilo. Nakonec se po těsném triumfu radovali Středočeši, kteří slavili těsný triumf 2:1. K pozápasovým ohlasům jsme si poté přizvali brodského útočníka Patrika Málka.


Jediný střelec:
Patrik Málek

Narozen: 26.6.1996
Výška: 162 cm
Váha: 57 kg
Číslo dresu: 11
Pozice: obránce
Hůl: pravá
Minulá působiště: -
Současná vizitka:
Odehrané zápasy: 28
Kanadské body: 7 (4+3)
Účast na ledě: -16
Trestné minuty: 10

Mladí bojovníci z Kotliny měli do zápasu doslova raketový nástup a už v první minutě se ujali těsného vedení. Soupeř však nesložil zbraně a ještě v úvodní dvacetiminutovce vyrovnal. Velmi vyrovnanou partii nakonec rozhodla přesná trefa mladíků z města Škodovky zhruba v půlce střetnutí. „Potřebovali jsme hlavně více bojovnosti a více chodit před bránu,“ zhodnotil duel z pohledu svého týmu Patrik Málek.

Na havlíčkobrodské straně se stal právě on hrdinou a střelcem jediné branky mladých Rebelů, když mu stačilo na přesný zásah pouhých 51 sekund hry. Úspěch sklidil především za svou rychlou orientaci a potřebný důraz. „Matias Mäki mi to dobře nahrál, to bylo hlavní, a šel jsem do tlaku,“ přiblížil s dávkou skromnosti svůj velký moment, přičemž nezapomněl ocenit ani skvělou práci svého spoluhráče.

To, kdo se stane spokojeným vítězem a kdo bude muset skousnout hořkost porážky, nakonec určil nejtěsnější možný rozdíl. Najít tak rozhodující moment nedělního klání nebylo vůbec složitým problémem. „Ten poslední gól, co nám Boleslav dala, to rozhodl,“ měl jasno, kde se lámal chleba, talentovaný útočník.

Oba soupeři svedli od útlého začátku bojovnou a velmi vyrovnanou partii, Mladá Boleslav neměla až do závěrečné sirény vůbec nic jistého. A ptáte se, v čem tkvěl mezi oběma tábory asi největší rozdíl? „V bruslení,“ neváhalo příliš dlouho s poměrně složitou otázkou patnáctileté útočné eso Cachnínova souboru.

Program extraligy mladšího dorostu ještě zdaleka není u svého konce, Havlíčkův Brod ještě čeká porce pěti náročných kol. A hned v tom dalším poměří síly se soupeřem z kategorie nejsilnějších, Kometou Brno, jež obhajuje mistrovský titul z minulého soutěžního ročníku. „Potřebovali bychom vyhrát. Hlavně mít štěstí,“ vyjádřil na závěr své přání host našeho krátkého rozhovoru.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři