5. 3. 2012 | Klub

Všichni lidé jsou si rovni, ale někteří jsou si přeci jen o něco rovnější...

HAVLÍČKŮV BROD - Čtvrtfinálová bitva mezi havlíčkobrodskými hokejisty a Piráty z Chomutova začíná dostávat úplně jiný než jen sportovní rozměr. Jde o tvrdý boj nejen na ledě! Zřejmě pouze velký životní optimista si mohl myslet, že by mančaft, do něhož majitelé před sezonou napumpovali desítky milionů korun a který od začátku sezony mluví jen a jen o postupu, mohl vypadnout už na začátku play-off.

Foto: Jan Čech, skkadan.cz

Jedno ironické sportovní přísloví hovoří o tom, že - Fotbal je hra, kde proti sobě bojuje na každé straně jedenáct hráčů a nakonec vždycky vyhrají Němci.

Po úvodních čtyřech čtvrtfinálových zápasech by se tenhle názor dal klidně předělat pro potřeby první hokejové ligy – Hokej je hra, kde proti sobě bojuje na ledě pět hráčů v poli plus brankáři a nakonec vždycky vyhraje Chomutov. Tedy s jedním dodatkem – on musí!

A v případě, že se tak nestane, není něco v pořádku. Ale klid, hned další zápas se udělá všechno proto, aby se chyba v Matrixu už nikdy neopakovala. Za každou cenu!

Dvě ze čtyř utkání pískal jako jeden z hlavních rozhodčích Tomáš Zubzanda z Karlových Varů (na snímku). A podle Pirátů naprosto skvěle. Není divu, v obou totiž působil dost loajálním dojmem a na konci se Chomutov pokaždé radoval z vítězství. V prvním 3:1 a ve druhém 5:3.

„V posledních dvou minutách hráli domácí hráči v některých případech téměř brutálně. Nezajímali se o puk a snažili se naše hráče zranit. Přesto si s tím oba rozhodčí poradili a odřídili utkání poměrně kvalitně,“ pochvaluje si na chomutovském webu práci dvojice Zubzanda – Dvořák generální manažer Pirátů Veverka.

A spokojenost je určitě namístě. Vždyť v obou duelech dal jeho mančaft pojišťovací gól v přesilovce pět na tři. „Podle mnohých názorů si pořád jenom stěžujeme na rozhodčí, jenže to není pravda. My umíme uznat, když hrajeme špatně, a mockrát jsme to v sezoně také řekli. Ale tohle je něco docela jiného,“ zlobil se předseda představenstva HC Rebel Milan Nedvěd.

„Nedovedete si představit tu bezmoc, když děláte maximum pro vítězství a někdo jiný vám vaši práci kazí. A není to soupeř na ledě. A proč? Jen proto, aby všechno běželo podle předem vyšlapaných kolejí a scénáře, který je už na začátku sezony daný? Jakou má potom cenu takovou soutěž vůbec začínat?“ nebral si servítky.

Pouze jeden zápas zatím Piráti z Chomutova nedotáhli do vítězného konce a jen hodně těžko se s tím smiřovali. Nejenže se frustrovaní trenéři ani neobtěžovali na pozápasovou tiskovou konferenci, ale vedení severočeského klubu se rozhodlo podat stížnost na výkon rozhodčích, kteří podle nich hrubě ovlivnili zápas. Jinými slovy – Když dva dělají totéž, není to vždycky totéž. A nebo chcete-li: Všichni lidé jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější!

Na všechno mají samozřejmě vrchní představitelé Pirátů jasné důkazy. Ale bohužel JEN na páteční duel. O sobotním, v němž sudí dozajista nechtěně přehlédli zcela evidentní prohřešek jednoho z chomutovských hráčů v brankovišti, se nic v jejich prohlášení neuvádí.

Ani zmínka o tom, že mělo po přikrytí puku rukou jednoho z hráčů v brankovišti následovat trestné střílení. Jen asistent hlavního trenéra Sýkory Votruba po zápase ve VIP prostorách při rozhovoru s bývalým vynikajícím útočníkem a brodským rodákem Jaroslavem Holíkem možná nechtěně prozradil: „Jo, to je fakt, to tam bylo.“

Bude nesmírně zajímavé sledovat, koho nominuje svaz na páté čtvrtfinálové utkání do Chomutova, které se hraje v úterý 6. března. Bude do třetice všeho dobrého rozhodčí Tomáš Zubzanda? Určité náznaky už tady jsou.

A když už jsme tak u těch přísloví a moudrostí, možná by se hodilo přidat v téhle souvislosti ještě jedno: Poprvé je to náhoda. Podruhé nehoda. Ale potřetí už to musí být sabotáž!

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři