23. 3. 2012 | Richard Wagner

Představení soupeřů pro baráž o extraligu juniorů #1: HC Slovan Ústečtí Lvi

První zápas baráže o extraligu juniorů začne již tuto neděli a naše juniorka bude zajíždět na sever slovanských Čech do Ústí nad Labem. Zde se střetnou s vrstevníky místních Lvů, kteří prolétli skupinou "Západ" jako hurikán Kathrina Amerikou. Na Rebely tedy nečeká na začátek bojů o postup mezi juniorskou smetánku lehký úkol, ale pokud jej zvládnou, bude to pro ně důležitý impuls. Zápas na horkém ústeckém ledě začíná v neděli 25.3.2012 již od 13:00.

HC Slovan Ústečtí Lvi

Brankářská jednička - Michael Formánek
Jako první se postaví Rebelům do cesty Ústečtí Lvi. Ti prošli svou skupinou stejně snadno jako naši junioři. Severočeši získali v šestatřiceti zápasech 58 bodů a druhé Klatovy za nimi zůstaly o celých 13 bodů. Velkou zbraní Lvů je útok. Ten letos nasázel 194 branek, což je o 14 méně než útok Rebelů.
V brance Lvů se nejčastěji objevoval Michael Formánek, který odchytal dvacet zápasů a úspěšnost zásahů má 90,76%. Jako dvojka působí letos Jan Brýl, jenž strávil v brankovišti 666 minut a procenta si drží na čísle 88,67%. Na čtyři zápasy se mezi tři tyče postavil i Michal Petrásek, který letos nastupoval ve druhé lize a dvě utkání odchytal i za „áčko“.

Ústecký kapitán - Jakub Pořický
Mezi obránci si nejlépe vede Vojtěch Burkovec, který k šesti brankám přidal i deset asistencí. Čtrnáct bodů za shodný počet branek a asistencí letos nasbíral Jiří Ságer. Nejlepší nahrávač je Martin Bulva, jenž má již zkušenosti s druholigovým hokejem, jelikož nastupuje za Děčín. Nejlepším hráčem v bodování +/- je pátý hráč kanadského bodování Marek Herna, který má na kontě +29 bodů. Čtvrtý Lukáš Holeček je nejtrestanějším bekem v klubu. Nasbíral celkem 48 trestných minut.

Zkušenosti s druholigovým hokejem má také nejproduktivnější hráč celého ústeckého mančaftu Štěpán Kuchynka. Ten odehrál jeden zápas letos v dresu děčínských Medvědů. Kuchynka nasbíral 57 bodů ve 36ti zápasech. Jen dva body za ním zaostal Martin Hanzl, jenž má současně i nejlepší statistiky účasti na ledě. K prvenství mu stačilo 28 plusových bodů. Devětačtyřicet bodů ve třiceti zápasech nasbíral Jakub Pořický, jenž rovněž nastupuje i ve druhé lize. Nejtrestanějším hráčem v juniorech je Martin Baránek, který letos nastoupil k jednomu zápasu za prvoligový A-tým, kde zaznamenal jednu branku. Na svém kontě má 84 trestných minut.

Statistický souhrn

Týmová statistika

Počet odehraných zápasů: 36
Bilance (V-R-P): (26-6-4)
Získané body: 58
Skóre: 194:106 (+88)

Nejproduktivnější obránce: Vojtěch Burkovec - 16 bodů (6+10)
Nejproduktivnější útočník: Štěpán Kuchynka - 57 bodů (24+33)
Nejlepší hráč v +/-: Marek Herna (O) +29
Nejtrestanější hráč: Martin Baránek 84 TM
Nejlepší střelec: Štěpán Kuchynka, Martin Hanzl 24 gólů
Nejlepší nahrávač: Štěpán Kuchynka 33 asistencí
Nejvíce odchytaných minut: Michael Formánek 1131 min.

Vysvětlení:
Brankář - P - pořadí, OZ - odchytané zápasy, Min - počet odchytaných minut, Stř - počet střel vyslaných na brankáře, Ink - počet inkasovaných gólů, Prům - průměr gólů na zápas, Úsp% - úspěšnost zásahů, SO - vychytané nuly, A - asistence, T - trestné minuty.
Hráč - P - pořadí, Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil, G - vstřelené góly, A - gólové asistence, B - počet kanadských bodů, +/- - účast na ledě, TM - počet trestných minut.

Rebelové vs. Lvi

Juniorky tradičních prvoligových soupeřů se střetnou celkem dvakrát. Druhý zápas se odehraje v Kotlině a naplánován je na poslední březnový den. Nejdůležitějším artiklem bude zcela jistě disciplína. Oba týmy jsou totiž velmi dobře útočně laděni a nejvíce brankových příležitostí se rodí právě v početní výhodě či nevýhodě. Velký souboj se povede také v brankovišti. V ústecké svatyni by se mohl objevit Petrásek, který letos spíše než na poli juniorském sbíral zkušenosti v mužských soutěžích. To na straně Rebelů se o místo jedničky poperou reprezentant Dolejš a letošní jednička Zvolánek. "Nemůžeme odepisovat ani Jirku Zvolánka, ten nám tady v podstatě tu sezonu udělal. Dan Dolejš teď odchytal ke konci pár zápasů, ale Jirka Zvolánek tady tu sezonu držel, byl to vlastně jediný brankář juniorky," uvedl v nedávném rozhovoru Václav Adam, trenér juniorů.